Přejít na obsah

Aktualizace map RNS315 z SD karty


PTiCA

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, 

 

nalezl jsem zde návod od @PTiCA z 10. Říjen 2016. Bohužel dle návodu je vyžadován Ubuntu (Linux). Můj dotaz zní, dát se změnit CID SD Karty z Macu, případně přes Raspbian? Pokud ano, jak? 

Poté mám ještě dotaz, jestli mapy mám na SD kartu následně vložit ve formátu .rar a nebo je mám případně rozbalit.

Poslední dotaz je, jestli nemáte někdo zkušenost s toutou kartou z Alza.cz . 

Pro někoho mohou být mé dotazy hloupé, ale odpověď jsem nikde na ně nenalezl.
Děkuju případně všem za pomoc a ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Racer321 Další možností je neměnit CID, ale (nechat si) vygenerovat heslo na zamknutí SD karty podle její CID. Tak pak můžeš použít víceméně jakoukoliv kartu a ne jen ten Samsung. Seženeš ho např. u @clouseau (ideálně prý na e-mailu rns315@volny.cz) anebo na netu. Stačí mít k dispozici notebook s ubuntu, dostatek času a googlit ;-)

 

Anebo co zjišťuji, tak se dá použít i rootnutý Android telefon. Ale dneska jsem s tím strávil pár hodin hledání na různých fórech a víceméně změna CID není zrovna easy disciplína.

 

Asi bych šel spíš tou cestou vygenerovaného hesla, ale to také teprve ještě musím nastudovat, jak to přesně funguje. 🤪

Editováno: , autor: pre.vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pre.vit a @vrieger děkuju moc. Asi bych oželel, že tu sd kartu na nic dalšího nepoužiju. A nevíte případně jestli je nějaký návod na vygenerování hesla a uzamknutí sd karty, prosím? Docela rád bych se to naučil a když teď mám víc času, tak se alespoň trochu sebevzdělám.  

Každopádně Vám oběma moc děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Racer321 napsal:

@pre.vit a @vrieger děkuju moc. Asi bych oželel, že tu sd kartu na nic dalšího nepoužiju. A nevíte případně jestli je nějaký návod na vygenerování hesla a uzamknutí sd karty, prosím? Docela rád bych se to naučil a když teď mám víc času, tak se alespoň trochu sebevzdělám.  

Každopádně Vám oběma moc děkuju.

Pokud máš dost času, tak bys mohl prostudovat toto ruské fórum, třeba tam ten návod bude a dát nám pak vědět. 😉 https://forum.tiguans.ru/threads/rns-315-vopros-otvet.11388/page-303#post-2152218 popř. https://www.drive2.ru/l/571639120011470714/

Editováno: , autor: pre.vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi podařilo změnit CID na SD kartě s pomocí Androidu a Samsung S4 Mini. Teď by měla přijít ta nejlehčí část - zamknutí SD karty s nahranými mapami. Ale jak nejsem linuxář, tak je to pro mě zároveň i ta nejtěžší část. 😁

 

Poradí mi někdo, kde stáhnu ten mmc (mmc32, mmc64) a sdinfo program? Všude ve videích je vidět, že mají složku s programem na ploše, ale nikde nepíšou, kde přesně jej stáhnout. Zkusil jsem tyto příkazy, ale jediné co mám, je sdinfo.py, o kterém příkazový řádek tvrdí, že není spustitelný. Každá rada dobrá.. 😄

 

sudo apt-get install git

git clone https://github.com/johnlane/sdinfo.git

sudo apt-get install -y mmc-utils

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...