Přejít na obsah

Aktualizace map RNS315 z SD karty


PTiCA

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak ta spravna nebyla :-) Nakonec jsem psal xxx obchodnikum, kde je jejich karta vyrobena a uz jsem snad nasel spravnou, uvidime az dorazi. Jinak, nevi nekdo o mapach pro Vychod evropy? Predpokladam v8 :-)

A pokud by se nekdo z Ostravy nudil a chtel mi pomoc s upravou karty, tak se nebranim a za brigadku i zaplatim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, zkoušel jsem podle návodu, mám červenou microSDHC kartu Samsung EVO+ 32gb, zkoušel jsem Ubuntu 16.04 i 14.04.5 na notebooku Lenovo L540. V pohodě jsem se dostal ke kroku, kde mi terminál vypsal řádek "Success! Remove and reinsert SD card to check new CID", ale když odmountím kartu (umount /dev/mmcblk0p1), vyjmu, vložím a provede se přimountění, tak při ověření CID je uložena stále původní CID hodnota....je možné, že by starší modely měly odemčenou tuto možnost? Tuto jsem dnes přinesl z Alzy. Díky za odpověď Honza.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Děkuji všem za kladné hodnocení. Jsem rád, že jsme mohl pomoci a že jste spokojení.

S těmi kartami je to tak, že se stala chyba ve výrobě v roce 2015, která umožnila přepsat výrobní číslo karty.

Na chybu se přišlo a přibližně od loňského léta už se karty s chybou nevyrábí.

Sporadicky je možné vhodnou kartu zakoupit někde v bazaru.

Pro Škoda Amundsen = Volkswagen RNS 310 = Seat Seat media system 2.0 je jediné možné řešení použít kartu, u které lze přepsat výrobní číslo.

Pro Škoda Amundsen+ = Volkswagen RNS 315 = Seat Seat media system 2.1 a 2.2 lze použít jakoukoli kartu, pokud je zamčena heslem které odpovídá

výrobnímu číslu karty dle algoritmu, který je tajný a přísně střežený koncernem VW. K dispozici veřejně nikde není.

Kromě všeobecně známé kombinace lze použít i jakoukoli jinou správnou. Například i tyto zajímavé kombinace :

 

10000000000000000000000000000000 výrobní číslo (CID)
7115F1E52743C965C6BBBFE5AC8FCF5A heslo

20000000000000000000000000000000
5E66F7B64A66F810CA05AA6BDDA96685

30000000000000000000000000000000
CC3B457C14A2C4ABB516355697C9FD53

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clouseau jsi fakt machr žes to dokázal prolomit. Jsem rád že jsem ještě našel kartu u které to šlo poupravit. Jak jsi na to vlastně přišel? Prozradis aspoň trochu svého knowhow jak jsi na to přišel? Sleduji tě všude a upřímně máš u mne velký obdiv. Moc ti děkuji za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, tak to už nefunguje.

Dříve se dalo nahrát si třeba mapu Německa ze zakoupeného navigačního CD na libovolnou kartu, aby se uvolnila CD mechanika pro přehrávání hudby.

Dnes se mapy dělají už jen na SD a jsou rozdělené na dvě oblasti - Východní Evropa a Západní Evropa. Na jednotlivé země to rozdělené není.

V navigaci lze použít vždy jen jednu oblast.

U Škoda Amundsen = Volkswagen RNS 310 = Seat Seat media system 2.0 jsou mapy na kartě a nedají se nahrát do navigace, protože tato navigace nemá vnitřní paměť.

Karta musí mít určité, jedinečné, výrobní číslo (CID), které odpovídá verzi map na kartě ( v mapových souborech na tajném místě je zakodované heslo), jinak ji navigace nepřijme.

U Škoda Amundsen+ = Volkswagen RNS 315 = Seat Seat media system 2.1 a 2.2 je možné buď mapy nainstalovat do vnitřní paměti navigace, nebo je pouze spustit z karty, jako u RNS310. Většinou se jedna oblast, ta více využívaná, nainstaluje a druhá se příležitostně pustí z vložené karty, až v případě potřeby. Obě oblasti zároveň nainstalovat nejdou, navigace to neumožňuje. Karta musí být zamčena heslem, které je vytvořeno z výrobního čísla karty tajným algoritmem, jinak ji navigace nevezme.

Není tedy nutné mít kartu s přesným a jedinečným výrobním číslem, jako je tomu u RNS310. Ale algoritmus je tajný a tak není jednoduché zjistit správné heslo...

 

 

Editováno: , autor: clouseau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...