Přejít na obsah

Aktualizace map RNS315 z SD karty


PTiCA

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

ahoj, chcem sa opytat, ak mam RNS 315, mam zhanat vylucne SD (microSD) Samsung evo+ cervenu? Ci moze byt aj ina znacka...

 

mapy vychod v8 som stiahol... lepsie by ale pre mna boli zapad v9... na predchadzajucej strane su odkazy pre RNS310. Daju sa pouzit aj pre RNS 315?

 

Dakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

1 - Card EVO + (I tried 32G and 64G SD)

2 - FAT32 formatted card (in Windows) and copy navpsf_update in rrot (corrected)

3 - Install Ubuntu 32/64 (64's what I used)

4 - Copy local (Desktop linux) folder VW

5 - open the copied folder and right cick -> "open terminal"

6 - check with the command execution rights "ll". You must have attributes besides "r", "w" and a "x".
If there is an X writes: "chmod 777 mmc32" linux if you have 32 or "chmod 777 mmc64" if you have linux 64.
And the rights and check the "ll"

7 - Insert the SD slot. Terminal command "df" and verify the name card.
Somewhere down everything must occur "mmcblk0" + p + a number.
The suffix p "number" is the partition on the card, we are not interested, just use "mmcblk0".

CID To read the original SD:
cat / sys / block / mmcblk0 / device / cid
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

8 - Order To change CID terminal:

- Linux 32
sudo ./mmc32 prog_cid / dev / mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

- Linux 64
sudo ./mmc64 prog_cid / dev / mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

After this command will display:
Writing new CID: 5d53424c32424d31013917ca53010400
Success! Remove and Reinsert SD card to check new CID.


To read the SD CID changed:
SD disassemble and remove it from the linux PC SD reader, and then paste it into the PC
cat / sys / block / mmcblk0 / device / cid
will be displaying the new CID 5d53424c32424d31013917ca53010400

9 - To lock SD terminal command:

- For Linux 32
sudo ./mmc32 lock_sd / dev / mmcblk0 C99A20843ED7D90B6801E49F2BC80277

- For Linux 64
sudo ./mmc64 lock_sd / dev / mmcblk0 C99A20843ED7D90B6801E49F2BC80277

After this command will display:
SEND_STATUS response: 0x00000900

Remove the card and fuguta car ..!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
před 3 hodinami, kusi napsal:

Ahoj,mohl by mi nekdo take poslat navod (kucharku), co a jak mam presne udelat, kdyz chci nahrat mapy na sd kartu. Mam amundsen+. Prosim o zaslani navodu na mail kusi@seznam.cz. Dekuji

Poslal jsem ti mail i SZ s návodem. V podstatě to co sem dal metrix, ale podrobněji a přesněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za kladné komentáře. Jen bych chtěl upozornit, že pokud si to někdo chce udělat sám, tak k tomu potřebuje také vhodný notebook,

který má čtečku karet integrovanou přímo na základní desce. To mají jen některé starší notebooky.

Zjistit se to dá v Ubuntu v Terminálu příkazem "df" při vložené kartě. Ve výpisu musí být "mmcblk0" .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

trápil jsem se sám dál, nakonec jsem si stáhnul znovu mapy 2017/2018. Ty jsem nechal rozbalit na SD kartu a z karty jsem uložil do počítače. V těchto uložených mapách jsem vymazal nepotřebné státy...Rusko a Turecko. Poté jsem z auta vzal originál SD kartu. Mapy z ní jsem pro jistotu opět zazálohoval do počítače. Kartu jsem naformátoval a nahrál na ní mapy bez nepotřebných států:t........dal do slotu auta.....a ejhle mapy v autě fungují i s novými funkcemi, které dříve v navigaci nebyly. 

Je pravda, že auto jsem musel několikrát přemlouvat, ALE FUNGUJE!!!!!!!!!!!!

Snad to někomu pomůže........ŠKODA AUTO se chová ke svým klientům opravdu macešsky....nová( nebo stará? ) SD karta 16 GB se starými mapami 5.400,- Kč.....nahrání nových map, údajně dle rychlosti internetu.....1.500,- Kč. ( super hodinová sazba )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...