Přejít na obsah

Výměna volantu


Filislut

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, s tímhle to neporadím ale zajímalo by mě, jak je to, když koupim rapida s gumovým volantem a seženu si třebas multifunkční na výměnu.

Co by případně výměna gumovýho soc volantu za multifunkční tak aby fungoval, jak by to šlo udělat?

díky chlapi !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 10. 2016 na 22:54, Filislut napsal:

Zdravím, měl bych dotaz, sedel by me volant ze Seatu toledo i na skoda rapid? Četl jsem ze hodne dílu maji podobných, ale nedočetl jsem se presne jake. Dekuji

 

Ano, pujde, ovsem, nevim jestli bych chtel vozit na airbagu logo Seatu. Resp. nechtel bych prelepovat.

Jaky mas duvod menit zrovna za volant ze seatu ?

 

 

 

před 4 minutami, elvis78 napsal:

Ahoj, s tímhle to neporadím ale zajímalo by mě, jak je to, když koupim rapida s gumovým volantem a seženu si třebas multifunkční na výměnu.

Co by případně výměna gumovýho soc volantu za multifunkční tak aby fungoval, jak by to šlo udělat?

díky chlapi !

 

Volant vymenis, ovsem pokud mas gumovy volant, tak ten to volant se daval do zakladnich vybav a pak nevim, jestli rozfungujes treba prave tu MF ;)

Byla by potreba menit jednotky a tahat urcite vice kabelaze a to bych se na to vykaslal. Ja MF nemel a dodelaval jsem. Ale mam vybavu Ambition+ .... resp. Fabku III. Monte a ta vychazi z vybavoveho stupne Ambition.

U Rapida take zalezi, kdy mas vyrobeno. Ovlivnuje to opravdu hodne veci.

Volant ale jak uz jsem psal vymenis v pohode. Prace na 5 min. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře dobře, nemám žádnýho rapida a zatim jen hledám ojetinu. jeden adept je rv. 2012 77kw  a druhý 2014 63kw.

Tak.Peníze mám auto nemám. 250tisic, víc nemám a nedám. Ono teoreticky když by to bylo náročnější(sic elektrikář jsem) tak by stačil jen koženej volant asi.No

Editováno: , autor: elvis78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi neseděl origo volant do rukou, vyřešil jsem to tak, že jsem v Autokely koupil kožený potah a sám namontoval. Tu je odkaz, jen nevím jestli správný rozměr, to musíš proměřit. Na Rapidu už je asi 4 roky a naprostá spokojenost. A když to pečlivě namontuješ, tak je jak od čalouníka a perfektní do ruky. Karel.-_-

http://www.autokelly.cz/Product/DO-MC092/4671646/39849642;38957087;38979136;40110911;40109078;40109416

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, 

Vlastním Rapida ve výbavě elegance, r.v. 2013. Na autě je namomtovaný 4-ramenný s možností MF pouze na levé straně volantu. 

Chtěl bych jej vyměnit za volant 3-ramenný. Ale na těch jsem si všiml, že je většinou MF na obou stranách. Dá se ta dodatečná MF nějak připojit/doprogramovat nebo lze připojit jen tu původní a druhou nechat na okrasu? 

 

Jinak doufám, že volanty budou stejné a budou pasovat vč. přehození Airbagu. Nebo je tam nějaký zádrhel? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, našel jsem, pročetl jsem. 

Ale zarazila mě jedna věc. Mám možnost koupit volant s tlačítky 3V0919719A u kterých na fóru píšou, že na Rapidu 2013 nefungují. Ale když si je vyhledám na netu, tak se u nich píše, že jsou na Rapida + prodávající uvádí, že jsou z Rapida i vytaženy. A případně, kdyby nefungovaly, jakým způsobem se vlastně ty tlačítka v tom volantu mění. Jak se vymění volant vím, ale u těch tlačítek trochu tápu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych to uzavřel. Udělal jsem si výlet a zkusil to střelit od oka, jestli to bude fungovat nebo ne. Pánové měli jeden volant vytažený z Rapouše 2k13, tak jsem ho zrovna vzal a pustil se do díla. Kdyby mi netrvalo půl hodiny najít správnou pozici pro šroubovák na vypáčení Airbagu, tak je to docela brnkačka. MF funguje dobře (prozatím). Jen by to asi chtělo novou kůži. 

Zakončil jsem to slavnostním nalepením spodních dekorů a můžu to označit za "úspěšný den" ?

A díky za radu, kde přesně hledat

IMG_20190415_172706.jpg

IMG_20190415_185111.jpg

IMG_20190415_185249.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Prosím, poradte..jedné holčině prasklo pravé rolovací tlačítko na MF volantu výr.12/2014 MR2015 viz levý volant na obrázku. Vzhledem k tomu, že nové tlačítka jsou jen v páru a stojí skoro stejně jako nový volant a použité nechce, vzhledem k tomu, že ty rollery jsou poruchové a kdoví, jak dlouho by vydržely a cena je taky nesmysl, rozhodla se pořídit nový MF volant, který už má tlačítka v sobě, viz pravé foto na obrázku. Proto bych chtěl vědět, když si pořídí ten nový volant, co je vpravo a který se prodává na obautodíly, tak zda jí to bude normálně fungovat, protože tento volant má na pravé straně něco navíc, ale to ona nepotřebuje, jen jde o to, zdali to půjde normálně vyměnit kus za kus nebo bude potřeba nějakého kodování ? Ty levá tlačítka jsou identická, tam by asi neměl být problém, ale co ty vpravo ? ty tlačítka, co jsou na novém volantu ona nemá, tak je stejně nepotřebuje, jde o to, zdali bude fungovat ten zbytek na té pravé straně, tedy ovládání PP. Dotaz v AS dopadl tak, jak jsem předpokládál, nejde, nebude fungovat, u nich je fakt zbytečné se na něco ptát.

 

 

1.jpg

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Ano asi je to problém, přečti si forum, mám velmi malou odchylku taky i po kontrole v servise u které jsem byl. Stejný to má u scala co tady čtu. Nedávno jsem znova po přezutí kontroloval nahuštění a po korekci je to lepší. Na zimních 15" na rozdíl od leních 16" mi to nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to fakt nechapu, nasazuje se to na tisicihran? Co sem koukal na youtube je to otazka chvilky nasadit prip presadit, tak pokud vidim,ze volant neni v rovine tak to presadim o zub atd. Nebo je to jinak? A tobe taky menili volant? Pred tim to bylo z vyroby presny na jakychkoliv kolech. Mam 15" i 16" Copak tam nejsou nekde rysky?

Editováno: , autor: Josef_1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím, beru to jen dle té své F3 u které už jsem měl několikrát sundaný volant. Na volantu i tisícihranu je ryska, když jsem to dal přesně na tu rysku, tak nebyl volant v rovině, od té doby vím, že na ty rysky nemám koukat, takže možná to technik prostě hodil na ty rysky a proto je to tak. Nevím, jestli je to tak u všech F3, ale u té mé to tak je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o znalostech některých machaniků z AS si myslím svoje..oni o tom takhle nepřemýšlejí většinou, jejich bible úkonů jim třeba říká, že se volant dává na rysky, tak ho tam prostě dají a více neřeší, od toho tam ty rysky by měly být ne ? :-), to, že to třeba pak v reálu nesedí už neřeší a je jim to fuk..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...