Jump to content

DSG řadící páka

michal z
 Share

Recommended Posts

Kdyby se někomu jako mě, nedařilo sundat ten plast, co drží zespodu pod původní hlavicí tu "koženou" manžetu (viz obrázek):

image.thumb.png.aee1c9a6fd8d4f176fd89ef45a5caf32.png

a nebude chtít původní díly zdemolovat a vyhodit. Našel jsem opravdu zaručený návod jak to krásně demontovat: vyhrnout manžetu maximálně nahoru, ponořit tu plastovou část do hrnku s vodou z rychlovarné konvice na minutku a dolů to šlo lehce šroubovákem jako po másle (na kroužku jsou mezi hlavicí a kroužkem vybrání, do kterých se dá dát šroubovák). 

Edit.: zapomněl jsem na důležité info, v místě kde byl původně upínací kovový kroužek,  je třeba silnější elektrikářskou stahovací páskou co nejvíce stáhnout ten rozšklebený konec, ale jen tak, aby se ty konce nekřížily a co nejvíce ustřihnout vytaženou část stahovačky. Po částečném stažení toho plastu za pomoci horké vody nůžkami na nehty odstřihnout stahovačku uplně a plast sundat.

Edited by guest100
  • Like 1

Dnes jsem se dozvěděl že MR 2022 tuto řidičku s podsvětlením na hlavicí bude mít ŠKODA jako standard, tedy jako VW, takže půjde podle VIN nového auta koupit ten rámeček bez podsvětlení symbolů kolem řadící páky, takže to bude svítit jen na řadiče, což určitě plánuji. Nicméně celá orig. řidička (volič DSG) bude nejspíš ranec.

20210610_140237.jpg

Edited by guest100

• 6 months later...

Nová Fabia, tedy IV ji má úplně stejnou, dokonce i s tou ostrou hranou na zadní straně, což jsem původně považoval za chybu od Číňana... Jinak od leta maximalní spokojnost, mnohem líp se drží, kdo si ji u mě v autě všimnul, tak se mu líbila. 

• 2 weeks later...
V 10. 6. 2021 na 15:49, guest100 napsal:

Dnes jsem se dozvěděl že MR 2022 tuto řidičku s podsvětlením na hlavicí bude mít ŠKODA jako standard, tedy jako VW, takže půjde podle VIN nového auta koupit ten rámeček bez podsvětlení symbolů kolem řadící páky, takže to bude svítit jen na řadiče, což určitě plánuji. Nicméně celá orig. řidička (volič DSG) bude nejspíš ranec.

20210610_140237.jpg

Za mňa je ta nová hlavica absolútny g*c. Vyzerá to lacno. A buďme k sebe úprimný. Jednoznačne bola cena dielu smerodajná pri pohľade na ten "skvost". Ani tá pôvodná v SUPE nie je žiadny zázrak, ale oproti tomuto aj to je lepšie. Inak VW mal podľa mňa veľmi peknú hlavicu a už na pohľad pôsobila kvalitne a prémiovo. 

Najviac sa mi, ale páči tá, čo stále používa Seat. 

SEAT Leon Cupra: Hello | Parkers

Do sportlinového Superbu za mňa super voľba. 

Presne tak...

Gýčové sú práve tie nudné pahyle,presne ako tá čo sa dáva do Seatu... Hnus velebnosti

Táto podsvietena je moderná a ladí s bielym podsvietením tlačidiel v Superbe...

Ja ju už mám asi rok,tu pôvodnú som dal dedovi do traktora :-)

Ale pasovala by mu tam aj tá zo Seatu.

IMG-20210222-WA0000.jpeg

IMG_20210226_200820.jpg

IMG-20210222-WA0004.jpeg

Edited by titanius
  • Upvote 2

Chlapci ja vám to neberiem len som napísal svoj názor. Každý podľa seba :). Nikoho som nechcel uraziť hodnotil som samotnú páku nie vaše autá. 

EDIT:// Ešte by som dodal, že za mňa je tá páka všeobecne nič moc. Je zbytočne vysoká. Bráni v prístupe do schránky s QI nabíjačkou. Fakt prežitok taká páka v aute s automatom.

Edited by Romiiken
  • Downvote 1

před 6 hodinami, Romiiken napsal:

EDIT:// Ešte by som dodal, že za mňa je tá páka všeobecne nič moc. Je zbytočne vysoká. Bráni v prístupe do schránky s QI nabíjačkou. Fakt prežitok taká páka v aute s automatom.

Souhlas, ale víš jak to je, spousta lidí řadičku používá jako odkladiště pro ruku. Škoda že koncern neprešl už kdysi na systém pod volantem, jak to má Mercedes, kdysi o tam zvažovali, ale evropský většinový podíl manuálů by prodraží výrobu. 

Do schránky s nabíjením to naštěstí zavazí jen v poloze P. 

Edited by guest100
  • Upvote 2