Přejít na obsah

Závady na záruku


Kubic

Doporučené příspěvky

Přidám se s takovou zvláštní závadou. Na dveřích byl z výroby stržený tmel - všimli jsme si toho po týdnu, co jsme auto měli. Prodejce neměl problém a řešil na záruku. Kus nad i pod poškozeným místem odstranili a nově zatmelili a zatřeli lakovkou. Viz fotky před a po.

 

IMG_20190928_085115.thumb.jpg.26064ac276a1cdc31053704ffc743149.jpgIMG_20191002_162659.thumb.jpg.07fb8e8661e606ee2a18dc2be7b9ff29.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MilanHos No hej nerozpisoval som to ...  nakolko viem ze tuto temu tu riesilo viacero ludi ... vybavilo sa to vymenov silentblokov ... 

co sa tyka toho zvuku podla mna to je prevodovka a skor ... 12:07 na tom videu od @bouchy presne len vyssi ton , ked clovek pusti plyn a dochadza na plyne - rychlost sa znizuje  , alebo pri jazde konstantnou rychlostou ....
pisal som tu na to temu aj som tam pridaval nahravku  Sekcia Motor , kde som to popisal - plus pridal zvuk,  za jazdy sa blbo nahrava bol som velmi zvedavy na reakcie .... 

edit: link na temu : 



inak pedal zavada sa neprejavila - ale to som vedel , to je asi podla teploty....  tak a dal som si ho namazat za vlastne eurace neh sa tam s tym nemusim trepat ked to akurat zacne vrzgotat a niekomu to dokazovat,  celkom mi to vrzganie vadilo .... ked pri jazde v kolone si to povrzgavalo .... 

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@naschd Teď jsem si to poslech, zvuk strašnej, opravdu jak z MHD (kde to dělala asi náprava plus motory - rozjezdy, dojezdy). Co to je, kdo ví... ale tohle by mě u novýho auta štvalo jako fakt hodně. Nabízej se ložiska - spojky, alternátoru(!!! - můj případ, zvuk jinej), v převodovce. Možná spojka atd. Co takhle check oleje v převodovce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uz ideme trochu offtopic ale neviem ci si viem sam skontrolovat stav oleja v prevodovke skor asi nie. Pracu nechavam na servis a spotrebny material zaplatim . zatial som menil len olej 2x - motorovy (premenlivy interval) a sviecky po 60tis. Raz dolieval chladiacu kvapalinu. Pokial mate k tejto teme nieco tak ostatni a @bouchy poprosim do temy neh nerobime zbytocny offtopic. Bohuzial uz nemam kde porovnat stav vozidla s inymi ako kedysi tak taham trosku za kratsi koniec :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahojte, skusim sem. 

 

Bol som v servise reklamovať nefunkčné otváranie kufra. Proste nereagovalo ani na central, ani po odomknutí auta sa kufor nedal otvoriť. Bola spísaná reklamácia, klasicky... Vraj peoblem s elektrikou, budú sa musieť meniť nejaké káble... Auto som ešte potreboval a o týždeň som ho doniesol do servisu na dohodnutý termin. 

Bol tam iný prijímací technik, tak mu hovorím, že som prišiel a tou reklamáciou kufra. Papiere našiel, ale vraj už to nie je reklamácia, ale bolo tam zistené manuálne poškodenie. Hovorím že ale veď to jw reklamácia a technik, že nevie, že ten druhý tam nieje atď... 

Tak som to tam teda nechal. Mate niekto podobnú skúsenosť s nefunkčným otváraním kufra? Dúfam že to bude vyriešené v rámci reklamácie, ako by som mohol poškodiť káble? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím, potřeboval bych poradit. Za měsíc jdu na prohlídku po 3 letech, najeto 43xxx km (záruku mám 100k/5let). Celou zimu mi vrže snad celé auto viz videa (+vrže otvírání kufru, zadní stěrač). Předpokládám že až tam za měsíc pojedu a budou vyšší teploty vrzat už nic nebude. A teď dotaz, máte s tím někdo zkušenosti? Je to na reklamaci? Co to muže vrzat na podvozku, spojka je jasná. Potřeboval bych poradit ať tam nejsem úplně za idiota a na čem mám trvat atd. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Čečulák napsal:

Oboji jsou prukazne dolozene zalezitosti, pro technika super info. Pedal spojky bude bud suchy nebo se trepi lanko - mel jsem u Felicie a to druhe pokud teplem prestane, tak je problem mit dukaz, ze je to napraveno. V nejhorsim budes muset vyresit dalsi zimu. 

Proboha,  jaké lanko se tam má třepit, žádné lanko tam není  (U Felicie opravdu lanko bývalo), spojka je u Fabie  ovládána hydraulicky pomocí brzdové kapaliny, pravděpodobně to vrže nějaká těsnící guma, či gumová průchodka, přes kterou prochází páka od pedálu. U toho prvního videa to mohou  být   buď vrzající silentbloky stabilizátoru nápravy, popř. spojovací tyče stabilizátoru, nebo i vrzající horní uložení tlumičů, které je častou závadou nejenom u Fabií. 

A vrzající zadní stěrač? Tak tam doporučuji nechat vyměnit gumovou stírací lištu, většinou to pomůže. 

PS: nic z toho nejsou nějaké závady ale opotřebení výrobku, kde vše podle mne, je jen důsledkem  snižování výrobních nákladů a tlačení Škodovky na jejich výrobce a dodavatele o co nejnižší cenu, což se samozřejmě projevuje i na jejich výdrži.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, DušanV napsal:

 

..........A vrzající zadní stěrač? Tak tam doporučuji nechat vyměnit gumovou stírací lištu, většinou to pomůže..........

 

Lišta je cca rok stará, vrže to v podstatě od začátku. Podle mne je špatně sklon celého stěrače, na jednu stranu to dře ( jako poskakuje) i při menším dešti.

 

Díky za info co to může být.

 

A opotřebení není závada na reklamaci? Když dávají záruku pět let tak předpokládám že auto bude normálně fungovat i po zvukové stránce! To že to vrže jak starej žebřiňák přeci není v pořádku a JE něco špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo máš principiálně pravdu, auto by mělo vydržet v rámci záruky. Já jen konstatuji, že bejvávalo a výrobce zkouší snižovat náklady  a zároveň asi i zkouší, kolik zákazníků  se na záruku přihlásí a kdo ne.  Nevím co je na tom pravdy, ale bylo mi naznačováno, že se údajně dělají propočty (pokud nejde zrovna o bezpečnost, ale závady typu, vrže to, rychle se to opotřebí, není toho tolik apod.), kdy to výrobce řeší třeba inovací, změnou výrobku a kdy se to řeší jen přes reklamace. A údajně, co vyjde pro výrobce levněji, tak podle toho se k tomu staví. Sice mi to přijde jako hodně na hraně, ale v dnešním světě by mě to ani nepřekvapovalo. Ale jak píši, jestli je to100%  pravda , nebo jen částečná, nebo jak to tedy je, tak to nám oficiálně určitě neřeknou. 

 

PS: Jsem tzv. Škodovkář skoro od narození, ale Škodovku sám osobně považuji již roky za takový poloviční žebřiňák, jak jsi to nazval. Já jsem si na to za ta léta zvykl a ani mi to nějak podstatně nevadí. Mají zase jiné přednosti, i když mi jich zrovna moc nenapadá. Nakonec neexistuje v automotive značka, která by dnes neměla nějaké problémy.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, reklamoval jsem vrzání spojky,reklamace uznána. Včera večer mi auto vrátili opravené. Při odjezdu z AS zabírala spojka divně od spodu,řekl jsem si že je něco nového a že jde o zvyk. Dnes ráno sešlápnu spojku, VYŘADÍM ,nastartuju tlačítkem a auto se samo rozjede prudce do kopce!!! Ani nevím jak jsem cca po dvou metrech zastavil,spojka nějak nepřirozeně ovladatelná,nejde vůbec řadit chcipl motor, na maxdotu nastartujte motor ručně. Druhý pokus to samé,na maxidotu nějaký delší nápis ,z toho vyděšení ani nevím co tam bylo. AS si auto odvezli. Že něco udělali špatně je jasný ale co to mohlo být, jde mi o to co mám čekat a na co se připravit? Můžu vám říct že jsem se málem posral !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to už smrdí. Upřímně, auto bych jim vrátil a odstoupil bych od smlouvy. Bude to zmetek, který se asi bude už mrvit donekonečna. Ještě bych jim k tomu přidal, pokud by se cukali, že by se to také mohlo klasifikovat jako ohrožení z nedbalosti (nedbalosti toho, kdo prováděl výměnu/reklamaci), pokud se to zachovalo jak uvádíte....hrůza, v jakém stavu některá auta opouští fabriku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..."hrůza, v jakém stavu opouští některá auta fabriku"... jste napsal Vy, proto píše, že ho má 3 roky a bylo v "opravě". Jinak plno prázdných právních rad, frází a obratů. Držel bych se na tomto fóru opět řešení technických problémů.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...