Přejít na obsah

Spotřeba Škoda Superb III 140kw


Seef77

Doporučené příspěvky

Nechci dělat reklamu. Měl jsem úpravu od autochip.eu s tím jsem moc spokojený nebyl.. Navíc mi to ve škodovce přehráli a autochip.eu mi to odmítl bezplatně přehrát znovu tak jsem zvolil dražší společnost která to v ceně má a navíc je úprava pocitově výrazně lepší.. Včetně snížené spotřeby.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Minulý týden z Mostu do Prahy. Cca 110 km. Jízda podle předpisů, spíš o něco méně (vedl jsem kolonu aut co neznali cestu)  Takže kousek dálnice, něco 90 a trochu Prahy. 

Spotřeba (podle počítače) 5.5 litru. To je myslím slušný. Asi se dá jezdit podle toho co deklarují. 

Sám jsem byl překvapený. 

Jinak je dlouhodobá spotřeba skoro 7 litrů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

SIII 2,0 TDI 140 kW 4x4 DSG 6stup. automat

 

Spotřeba 6,9 l/100 km. Nutno uvážit, že každý druhý víkend tahám přívěs s koněm cca 250 km, kdy je spotřeba výrazně vyšší. Nyní najeto 18412 km (Auto v provozu od 21. února 2017). Mimo jiné obsahuje packet pro špatné cesty, který díky větší světlé výšce pravděpodobně také má negativní vliv na spotřebu. Auto využíváno cca 50% městký provoz, 20% dálnice, 30% mimo město. Obsazenost 50% sám, 50% dva dostělí + dvě děti. Letní pneu 19', zimní 16'.

WP_20170629_12_09_25_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Já to jezdím průměrem 6,5 - 7,5 na delších trasách. Dokážu na 40ti kilometrové trase do města jet i za 5, ale to už člověk musí jet tak jako by neměl brzdu :) Rekord mám na 41km spotřebu 4,3 a na brzdu jsem šlápnul až ve městě na červené a víc jak 100 jsem taky nejel (neměl jsem eco mod)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Maaarty92 napsal:

Já to jezdím průměrem 6,5 - 7,5 na delších trasách. Dokážu na 40ti kilometrové trase do města jet i za 5, ale to už člověk musí jet tak jako by neměl brzdu :) Rekord mám na 41km spotřebu 4,3 a na brzdu jsem šlápnul až ve městě na červené a víc jak 100 jsem taky nejel (neměl jsem eco mod)

 

Já včera na trase 22km, část město, část mimo, pohodlná jízda v rámci limitů, pár červených a nakonec 3.3. Je skutečně možné, že 4x4 a DSG tak extrémně navyšují spotřebu? Já mám dlouhodobou po 42000km 5.2l/100km. Přitom jezdím hodně dálnice a nebo město, naopak okresky poměrně málo, jinak by ten průměr byl mnohem nižší.
 

icon_car_42683_147967_b.png

Editováno: , autor: lvy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 21. 6. 2018 na 8:07, lvy napsal:

 

Já včera na trase 22km, část město, část mimo, pohodlná jízda v rámci limitů, pár červených a nakonec 3.3. Je skutečně možné, že 4x4 a DSG tak extrémně navyšují spotřebu? Já mám dlouhodobou po 42000km 5.2l/100km. Přitom jezdím hodně dálnice a nebo město, naopak okresky poměrně málo, jinak by ten průměr byl mnohem nižší.
 

icon_car_42683_147967_b.png

To víš, že jo. Minimálně litr nahoru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

4x4 6st. DSG, 2 dospělí, plný kufr a klima na 21

 

V Itálii plná nádrž až po hrdlo za 97eur. 

Kousek okrsky, pak rychlostka a následně až do Prahy dálnice. 

 

Itálie víceméně furt 135 i přes omezení, pak asi 30-40 min popojíždění v koloně.

 

Rakousko když se dařilo tak 100 ( na 2 kilometrech dokonce 110 wow) nesnášim ty jejich IGL zóny, legálně se 130 nedalo jet ani na kousku. Na místo toho 60,80 kmh na hodně místech.

 

Německo na omezeních předpisově 100-120, na neomezený 180-230 (tady mi stoupla spotřeba z 5,9 na 6,2 ale jelo se fakt pěkně)

 

Čechy 130kmh, je to první auto s kterým jsem ujel přes 1000km na nádrž, počítal jsem se spotřebou 7l, takže překvapení

9E9013E4-D90D-426E-AEF6-3693533D51D1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předokolka, bohužel ne combi, kupoval jsem jako roční ojetinu 1. 7. 2016 při stavu 29.546 km, stav při posledním tankování 92.988 km. Od začátku eviduji tankování v aplikaci FUELIO, docvrnkávám vždy do plné, takže po těch více než 60 tisících bych měl mít relativně přesné výsledky. Průměrná spotřeba za celé dva roky 6,614 l/100 km, dost mi to kazí to, že občas třeba taky dva i tři týdny jezdím jen couračky po pár kilometech po Plzni, kdy se to ani pořádně neohřeje. Teď začátkem července cesta ve dvou do Dánska, ve čtvrtek tam, v pátek zpátky, natankováno v Plzni jako vždy do plné, pak po ujetí 1.201 km při zpáteční cestě těsně před dánsko-německými hranicemi natankováno 65 litrů (palubák ukazoval ještě dojezd 50 km), takže průměr 5,41 l/100 km a nakonec doma po dalších 900 km dotankováno 56 l = průměr 6,22 – nad Berlínem jsem cca 15 km popojížděl hodinu a pak se snažil časovou ztrátu dohnat. Že bych jezdil jako starší pán v klobouku, tak to teda já rozhodně ne :rolleyes:. Jinak je to první auto, kde mi palubák až tolik nekecá, co se průměrné spotřeby týká. Od roku 2003 jsem měl jedničkovou i dvojkovou oktávku v předokolce, pak dvojkovou 4×4, vše v manuálu, pak dvojkového supa v předokole s DSG a tam všude byla spočítaná reálná spotřeba až o 3/4 litru vyšší, než ukazoval palubák.

Editováno: , autor: Lubos_PM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...