Přejít na obsah

Spotřeba Škoda Superb III 140kw


Seef77

Doporučené příspěvky

Bude asi zalezet na softu motoru a prevodovky, datu vyroby a emisni norme. R.v. 12/2018 140 kW dsg 4x4 vypalovani 250 km v okoli mesta bezne. Auto pocitove mrtvola, razeni DSG v nizkych otackach. Ted motor evo 147 kW, 4x4 DSG okoli mesta vypalovani cca 100-150 km, zive, radi slusne a krasne se sbira ke 180 km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute ! 

 

Tak u mna pri najazdenych 135k (140kw 6dsg 4x4) regeneracia po cca 400 v meste a 800 mimo mesta.

Spotreba je velmi zavisla od typy jazdy… v meste na Sku ked nedusim motor okolo 10.5-11 l. Na d-cku kludna jazda bez velkeho zapajania turba to ide okolo 8 co je ok.Mimo mesta/dialnica pohoda aj pod 6litrov.

 

drzte sa

Editováno: , autor: palmito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vysoká spotřeba je i na 4x4 se 140kW motorem hodně + ty časté regenerace taky nejsou úplně OK. 

Já mám m.r. 2018, najeto 76 tisíc 2,0TDi 140kW 4x4 , jezdím klidněji ale +/- v rámci předpisů většinou +10Km navíc. Jezdím více okresky 85% , dálnice 15% a dlouhodobou spotřebu mám na 6 l/100Km. Regenerace DPF filtru po cca 350-450Km.  Poslední dobou čím dám víc zvažuji chip aby se to líp sbíralo od nízkých otáček, nejde mi o vyšší výkon nebo nížší spotřebu. Ta 140 kW verze má opravdu velkou turbo díru do 1800 otáček, ale dá to vylepšit.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Min tyden jsem jel na otocku na Slovac. CL- Pezinok  a zpetky v jeden den prez D1. 900km.

Spotreba 6.3L. Jizda prez Prahu tragedie jinak fajn. Okolo 140/150km/h Najezd na plnou nadrz do dojezdu 50km 1000km.TJ. v CL natankovana plna a po prijezdu domu jeste skoro ctvrt nadrze zbylo :) Je pravda, ze pri popojizdeni okolo komina slotreba stoupa k 7 az 8l.

140kw 7dsg 8/2018 4x4 LaK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na konci jula dovolenka Grecko, auto plne, 4 dospeli, plny kufor, cesta tam a spat 3500 km s priemernou spotrebou 6,1, cakanie na hraniciach dohromady cca 7 hodin s nastartovanym motorom, aby isla klima. Rychlost 10-20 nad povolenu, podla podmienok.

Sedan 2,0TDI, 140 kw, DSG6, 100 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsme mohli vyjet tak hloupě že jsme přes Vídeň jeli v ranní špičce, v podstatě až k odbočce dálnice na Semmering, potom cca kilometr kolona na Chorvatských hranicích, klasika mýtnice Lučko za Zagrebem, i dyž mám ENC krabičku, no a potom nehoda, kde bylo slovenske BMW na středových svodidlech,  bohužel mezaviněná smrt Slováka  (https://cnn.iprima.cz/nehoda-tri-aut-zastavila-chorvatskou-dalnici-slovak-nehodu-neprezil-114760), kde se jelo krokem cca 10 km a nakonec sjezd do Senje k moři, kde jel serpentýnami karavan za karavanem... 

 

Zpátky jsme jeli v sobotu,  tedy bez kamiónů, ale zato spousta autobusů, zdržela nás pomalu jedoucí kolona před křižovatkou dálnice A1 s A6, dále klasika mýtnice Lučko, na hranicích Chorvatska se Slovinskem byla čekacka tři hodiny, tak jsme hranice objižděli přes hory,  přes Cvetlin, v Mariboru oprava dálnice, opět kolona a čekačka přes hodinu, opět jsme ji objížděli a pak už v pohodě,  proto nazpět i více km a delší čas... 

 

Jinak je škoda, že v Chorvatsku nefunguje prediktivní temponat a na Columbusu se nezobrazuje dopravní tok,  ten jsem nahradil mapami Google v mobilu, ale zvyk na prediktivní temponat je železná košile... 

Editováno: , autor: guest100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

combi 2019 DSG, kola 19, najeto 83tkm, cesta k mori, 715km v jednom smeru, kufr nabaleny po plato, 2 dospeli + 2 deti, jelo se asi s 6 prestavkama v jednom smeru, prumerna rychlost tam 128km/h a spotreba 6,4. Cesta zpatky spotreba 6,5, po dlouhe dobe sem presedlal z benzinu na diesla, mel sem ho asi tyden a tak sem casto zkousel na dalnicich zrychlovani pri predjizdeni,  jinak tady kdyz jezdim " kolem komina " tak do tech 8,5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To je na 4x4 velmi slušná hodnota. Mám stejnou specifikaci a dlouhodobě jsem těsně pod 6 litry. V létě mám delší cesty taky okolo 5,5-5,7 l/100 Km, nyní zimní dovolená do Alp ve špatném počasí (husté sněžení, na cestě velká vrstva sněhu a stále do kopce) znamenala spotřebu 6,5 l/100Km, cesta domů už za dobrého počasí při tempomatových 135-140Km/hod dopadla na 5,9l/100Km. Já jsem spokojen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani to nejsou špatná čísla. Já mám podle výpočtu z tankování a kilometrů dlouhodobě průměr 5,8 (viz zde), ale obvykle najedu cca 1/3 kilometrů ve městě, kde dle palubáku jezdím za 7-8 litrů, takže to s průměrem celkem zahýbá...

Taky mi nepřijde, že by se u mě nějak znatelně lišila spotřeba v zimě a v létě, ale to by mohlo být tím, že v létě jezdím na 18" kolech a v zimě na 16", takže nárůst spotřeby vlivem nízkých teplot se vykompenzuje nižším třením užších pneumatik :-D 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...