Jump to content

Spotřeba Škoda Superb III 140kw

Seef77

Recommended Posts

Podle me je spotreba tak vysoka, ze ma vetsi turbo nez 110 kw a to je ten duvod (narocny rozjezdy) kdyz uz se auto rozjede tak to asi nezere ale ty rozjezdy, pak DSG a ta 4x4 a neco vaha  atd..

ted v zime to bude taky i diky topeni ale v lete to bude zase klima..

taky jsem cekal ze to bude lepsi ze spotrebou ale co uz 😤

Kdyby to zralo tak mezi 7-8 tak naprosta spokojenost.

Netusil jsem ze to bude az tak narocne na spotrebu, mel jsem vzdycky Oktavky naposledy 135 kw a spotreba byla ok, jenze jsem chtel neco vetsiho a tak jsem koupil kombi ve vybave L&K, ma to vsechny asistenty ale ty jsou ve meste na nic, to kdybych vedel tak pujdu do sedanu S3 sportline 2,0 TSI to bych byl ze spotrebou asi na tom stejne..

@robotikusAhoj, mě to jezdí přískoky do 10km za 8-10L ale piánko protože studený motor.Ovšem není město jako město, stejně tak já pojedu za 6 a ty za 5 stejnou trasu.

Praha bude asi jiná než Vsetín😄 Ale za 7-8L nám při courání po Vsetíně jezdilo leda Citigo😉

1.5TSi to samé jezdí za 12😄

Spotřeba 10-11 ve Tvé konfiguraci a ve městě je podle mě ještě málo😉

Edited by xtrack

V 31. 1. 2021 na 20:28, lvy napsal:

Mohu se vás zeptat, proč si kupujete takové auto na ježdění do města? Jaký to má smysl?

Protože to mám do prace jen kousek . Ale po práci a o vikendech jezdím docela často a i dálky . A nechci mít dvě auta . A chtěl jsem velké a pohodlne auto a benzinu moc na vyber nebylo . Na spotřebu si nestezuju . 😄

No dobře, ale pak přece nemá smysl řešit spotřebu jen ve městě. Já taky mám dneska po městě najeto víc jak 1/3km a přitom jsem skončil na spotřebě 4.5l/100km a to ještě včetně vypálení DPF. Kromě města tam byla dálnice a pak okresky. Spotřeba po městě není problém, problém je spíše studený motor, převodovka a ložiska.

• 2 months later...

Zdar,

jel jsem trasu Pardubice - Mohelnice - Zlín - Šumperk - Pardubice, cca 520 km za průměrnou spotřebu 6,3l, kde to šlo tak po dálnici a s rychlostním limitem jsem se moc netrápil. ;-)

• 2 months later...

Cesta do chorvatska jizda na adaptivni tempomat maximalne 130 protoze za mnou jela o2 a nechtel sem ji uhnat. Standartne jezdim tak o 2 litry vic tak mi to prekvapilo kdyz se na to neslape jede to zapeknou spotrebu ale za nudnou jizdu 

IMG_20210719_104411.jpg

Edited by jirka toledo
  • Upvote 2

• 3 weeks later...

Na vylet do Vidne z Brna -  140kw, DSG + 4x4, najezd 110t km. adaptivny tempomat kde to slo - Ceska i rakouska strana po dalnici. Parkoval jsem az v centru, takze poslednich 20km couracky v kolone. 

Spotreba cesta tam i zpatky.

723B75CD-7811-4145-A10B-2FF2A83C30B4.png

AEFA2234-9AE9-4ABD-8BFB-A97FD01026C8.png

před 21 hodinami, Martin_TDi napsal:

Můj rekord na trase Ostrava - Praha po D1, zcela plynulá jízda při tempomatu na 135Km/hod. Mám 140kW, 4x4. Měl jsem štěstí v pátek odpoledne na provoz, který byl naprosto plynulý a nikde jsem nemusel popojíždět ! 

20210723_181218.jpg

Nějak nesedí udávaná hodnota na tempomatu a provoz bez zdržení s dosaženým průměrem. Jinak spotřeba extrémně vysoká, 4x4 je vážně velký žrout. Mám stejnou trasu, průměr 110km/h a spotřeba 4.5 jen s tím rozdílem, že nemám 4x4.

• 2 weeks later...
V 12. 8. 2021 na 10:08, lvy napsal:

Nějak nesedí udávaná hodnota na tempomatu a provoz bez zdržení s dosaženým průměrem. Jinak spotřeba extrémně vysoká, 4x4 je vážně velký žrout. Mám stejnou trasu, průměr 110km/h a spotřeba 4.5 jen s tím rozdílem, že nemám 4x4.

Když si v půlce cesty zastavíš na kafe.....