Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Díky, to mě celkem uklidnilo, jinak samozřejmě pojistku jsem sjednával online skrz Klik a o žádném připojištění "exkluzivní výbavy" nebyla řeč a prakticky ani na něj nebyl prostor. Jediné, co bych teď řešil jako problém, je možná to, že by prostě v tom smluvním servise objednali nárazník podle VINka, ale to bych se teda s nima hádal a požadoval po nich vrácení a objednání toho RSového, doufám, že se aspoň dívají na fotky vozů, co si fotí, předtím, než něco objednávají a ne že tam prdnou hned to první, co jim po zadání VINka na daný typ vozu vyjede :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Čau ...

 

Otázka pro ty, co absolvovali prohlídku Cebia VINFoto při sjednávání havarijka...

 

Jaké Vám dali do protokolu hodnocení?

 

Protože já mám auto bez jakychkoli škrábanců v perfektním stavu, a stejně mi dali hodnocení tři z pěti...

 

https://www.cebia.cz/sluzby/vinfoto

 

 

A k čemu mi je vlastně záruka mobilita plus od Škody, když všechny asistence mám od své pojišťovny? 

Proč má smysl volat Škodě?

Nenašel jsem na netu žádný důvod v čem by byla mobilita plus lepší nebo výhodnější...9

Editováno: , autor: hardhouse.trip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, určite nie. Poistenie sa vzťahuje na všetky osoby, ktoré majú oprávnenie na vedenie vozidla  a samozrejme Tvoj súhlas na vedenie auta /nie je odcudzené /. Teraz tu nehovorím o povinnosti mať u seba nejaký doklad o tom, že vozidlo si niekomu požičal / zahraničie, niektoré štáty to vyžadujú/. Pekný večer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuž postreh je správny. Podľa mojich skúseností a vedomostí je jednou z dôležitých obchodných ,,praktík,, informácie účelovo a teda veľmi odborne postaviť pred klienta tak, aby stratil orientáciu v obsahoch poistných podmienok, či dojednaní. Na strane druhej, poistenie je atypickým právnym vzťahom, nakoľko samo zdieľa , ale i vytvára nové právne vzťahy a normy. Preto sa v poslednom období deje to, že poisťovne musia v mnohom po novom informovať potencionálnych klientov o tom - ktorom produkte hlbšie. Opäť, už som to tu písal, nepodľahnite iba dobre cielenej reklame , napríklad pzp, či havarijné poistenie v televízii, či iných masmédiách ,  kedy záujemca vychádza iba z porovnania poistného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adarko nesmysl..

 

V 8. 4. 2022 na 7:18, hardhouse.trip napsal:

Možná blbej dotaz, ale...

 

koukám se teď na svou pojistku, a v sekci od přírodních událostí po skla je v oprávněných osobách jen vlastník vozidla. 

Doufám že to neznamená to, že když auto půjčím třeba ženě, a ta by bourala, tak se na ni to havarijko nevztahuje? 

Screenshot_20220408-070213_X-plore.jpg

Je to normální, osoba oprávněná je osobou vlastnící vozidlo, této osobě bude také pojistné plnění vyplaceno. Pojistník musí mít pojistný zájem na uzavření pojistné smlouvy, to teď pojišťovny hlídají a např. u Allianz pokud pojistník není shodný s provozovatelem a vlastníkem tak se udává, jestli je splněn pojistný zájem a uvádí se konkrétní vztah.. např syn-otec. To, jestli bude řídit v danou dobu nějaká jiná osoba není z hlediska pojistného plnění rozhodující, plnění přeci nedostane ten, kdo škodu způsobí, ale ten, kdo poškozené vozidlo vlastní. Je to logické, žádné matoucí jak píše @Adarko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...