Přejít na obsah

hluk motora 2,0tdi 103kw 1900-2000otaciek


Tomo156

Doporučené příspěvky

No. Jestli máš servis jako já ten poslední tak to nic neznamená... Mě vyčistili turbo, to se po 200km rozletělo, dali mi repas, to odešlo po 300km (údajně něco špatně vyčistili), dali další repas a ted mi auto hulí jak prase, píská, syčí, houká a netáhne... V podstatě mi řekli že už s tim autem nechtějí mít nic společného, protože mám chip (což věděli už při tom čištění mého původního turba)... jsem lehčí o 25000 kč a auto je v horším stavu než před tím, nejhorší na tom je to, že ty lidi znám v podstatě od mala (je to na vesnici)... Je to sice OT ale jen abys nevěřil ani lidem které znáš osobně!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som to mal v origo skoda servise a mechanik tam je moj bratranec.cize som sedel pri nom ked meral vsetky hodnoty a ukazoval mi to.mne auto taha pekne netrati vykon nedymi ani nieje nic povolene..proste zahada..neviem kam sa s tym dalej pohnut preto som sek napisal ci niekto nema nejaku skusenot.Tento superb je jedno velke sklamanie.nehovorim o trauscom volante uz asi rok.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prevodovka bola menena na skusku nakolko som myslel ze v nej bude problem.ale bezvysledne tak som tam dal naspät moju povodnu.tam to nebude...niekde som cital ze ulozenie motora ak je zle ze to moze robit ale nejak mi to na ten hluk nesedi...bud to bude ozaj ten zotrvacnik alebo neviem co dalej...neviem sa pohnut dalej servis to iste preto som sem pisal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne ten istý problém pozorujem po výmene spojky. 

Aj keď sa nejedná o CR 103kw, ale taký istý zvuk mám na 1,9tdi PD 77kw. 

Komplet spojka + zotrvák Sachs a na 4ke alebo 5tke cca od 1700otáčok pri zošlapnutí plynu počuť zvláštny zvuk. Ako keby nejaké ložisko v prevodovke. 

Zvuk pozorujem po najazdení cca 5000km od výmeny... teraz mám cez 8000km a zvuk keď je chladno nejak neni počuť.

Pripisujem to zotrváku, ktorý stojí za H..... Kedže reklamácia takmer nehrozí, tak ešte počkám a uvídím čo sa bude diať.

 

Ty si akú dával značku? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Tiež som to pripisoval deravému výfuku, teda ja som ho aj mal. Tak som to pripisoval tomu. 

Kedže som kúpil výfuk nový a vymenil a zvuk ostal, tak som pátral ďalej. 

Kontrola oleja v prevodovke, tam vsio OK. Takže ostáva už len ten zotrvák. 

No a kedže mi bolo povedané, že spojkovú sadu sa mi isto nepodarí vyreklamovať tak nato zatial kašlem. Nie je to až tak málo peňazí aby som sa do toho púšťal hneď.

Ešte to čo to najazdí. Teda dúfam.

A tak isto. Vibrácie vo volante pri zábere. Ale nie vždy. A zvuk ustane niekde cca 2600-3000otáčok. Alebo to prehluší už motor. 

 

A na volnobehu niepočuješ náhodou také zvláštne cvakanie? Jak od ventilov? A čo to spraví keď vypneš motor? 

 

PS-foto mimo temu, ale takto dopadol môj výfuk.

 

Výfuk.jpg

Editováno: , autor: imo17
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale tvoje trasenie pochadza zo zotrvacnika.Podla motora sudim ze sa nejedna o dvojkoveho superba.Moje trasenie je ineho povodu.lebo co som tu cital tak je to nejaka choroba tychto aut myslim to trasenie.s tym mam uz rok trapenie vymenil som co sa dalo a ziaden vysledok.A ano pocujem na volnobeh cvakanie.a ked trosku pridam to zmizne.ked vypnem motor nic.zhasne pekne bez naznaku ze by bol.zotrvacnik zly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Cau Tomo156 ja mam to stejny presne jak popisujes je mi to dela pri 2200-3000 pak je klid a pri nizsich otackach taky v klidu.

Pristi mesic jdu na vymenu oleje tak se jich tam na to zeptam co to kurna je????

Zacalo mi to delat asi nekdy po lete - spis jak se zacalo ochlazovat!!!! 

 

Nevis ci to teda je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...