Přejít na obsah

hluk motora 2,0tdi 103kw 1900-2000otaciek


Tomo156

Doporučené příspěvky

Ne 

Ja mam kolem 130 000km a zacalo mi to delat az ted 3 mesice zpet. celou dobu klid.

Doufam ze to bude jen nejaka pi..ovina a bude klid

Ty si myslis ze je to ten setrvacnik JO??? Co ti rekl servis nebo si na to kaslal potom?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servise som sa dozvedel ze vsetko je v poriadku.Co ti budem hovorit.:D Ale ked to zacalo robit par tisic kilometrov pp vymene a ten chlan co ma taky isty problem tiez par tisic kilometrov po vymene tak asi to bude zotrvacnikom.zatial som ho nemenil nakolko to nieje najlacnejsia zalezitos necham ho tam este do leta aspon a potom ho skusim znovu vymenit.Snad nie zbytocne.Ale ak prides ty na nieco bolo by fajn keby si sem napisal.Mozno to ozaj bude nieco ine.Kazda rada je dobra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, netvrdim, ze to je 100% vas pripad. Neviem, ci obaja mate 4x4, ale pri nich sa casto vyskytoval problem s hardyspojkou na kardane. Mne to na predchadzajucom aute robilo presne to iste, co popisujete, no treba podotknut, ze

 

1. problem bol hlavne s Octavia II

2. dunivy zvuk isiel zo zadnej casti auta

 

Predna: 1J0521127A
Zadna: 1K0521307A

spojka.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha to by bylo mozna ono. Protoze ja jako ridic mam pocit ze je to ze predu od motoru ale spolujezdec mi pokazde rika ze je to slyset ze zadu - coz by potvrzovalo tvoji teorii.

Kolik te stala oprava?

A 4x4 mam

Editováno: , autor: Edie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem se dnes vratil ze servisu.

Chyba se nasla  (pro me spatne :( ) je tam pruser v haldex spojce.

Mechanicka funkce spojky je ok ale byl vypusten olej cernej a smrdel spalenim.

Takze pry lamely v cudu. Je to dolitek neda se rozdelat (repas neprichazi v uvahu).

Nova haldex + rozvodovka 86000kc + prace a olej suma= 105000kc no hnus.

Nemate nebo nesetkal se stim nekdo + tip kde to koupit za min. (Vim vrakoviste uz se na tom pracuje)

Ale jestli nemate nekdo tip kontakt na osvedceneho prodejce nebo tak.

Diiiiiiik

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Stringo napsal:

Píše že nové, ani bych se nedivil. Když jsem se ptal na hlavu motoru, tak nová hlava + práce a vše kolem co je třeba tak 70000kč, vstřiky komplet nové s prací 65000kč prostě tohle jsou likvidační opravy. Když člověk sežene něco jetého je to risk

vstřik stojí 6000 Kč jeden, takže 65000 je částka vytáhnutá z nosu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Stringo napsal:

Nový vstřik na Octavii 2.0TDi PD stojí 1ks originál 14000kč. Vím to, byl jsem se na to ptát v AS a i v ETCE to tak je (ověřeno zdejšími členy). Než něco napíšeš, tak si o tom zjisti informace... ty nose jeden.

 

 

:D nebud hned hrrr na comonrail sou vstriky levnejsi :) on asi nevi ze mas pd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám taky podobný problém. Před výměnou spojky a setrvačníku u DSG v něm po nastartování rachtalo. Teď po výměně za studena v zátahu kolem 1800ot. a 2300ot. něco nepříjemně zaduní a jak je auto tišší, tak si všímám i občasného cvrlikání studeného motoru a po jeho vypnutí a už zastaveném motoru v něm někde ještě lupne.

 

Mám sice 1,6TDI CR, ale bude to velmi podobné. Já to přisuzuji setrvačníku nevalné kvality (LUK), ale to lupání a cvrlikání mi je záhadou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V AS to bylo tak ze sli vylucovaci metodou skouseli vse ale nakonec odpojili haldex - takze byla jen predokolka a hluk ustal.

Pri naslednovne zapojeni haldexu se vse vratilo. Proste pri sepnuti haldex je vydavany hluk + vibrace.

A ano muze to byt jen rozvodovka ale ..... to vam nikdo presne nerekne.

Kdyz uz se pry bude menit haldex je dobry vymenit i rozvodovku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, donlines napsal:

Tak já mám taky podobný problém. Před výměnou spojky a setrvačníku u DSG v něm po nastartování rachtalo. Teď po výměně za studena v zátahu kolem 1800ot. a 2300ot. něco nepříjemně zaduní a jak je auto tišší, tak si všímám i občasného cvrlikání studeného motoru a po jeho vypnutí a už zastaveném motoru v něm někde ještě lupne.

 

Mám sice 1,6TDI CR, ale bude to velmi podobné. Já to přisuzuji setrvačníku nevalné kvality (LUK), ale to lupání a cvrlikání mi je záhadou :-)

cvrlikani je typicke pro comonrail v urcite mire,pokud je to vic muze byt uz spatny z nekterych vstriku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Edie napsal:

V AS to bylo tak ze sli vylucovaci metodou skouseli vse ale nakonec odpojili haldex - takze byla jen predokolka a hluk ustal.

Pri naslednovne zapojeni haldexu se vse vratilo. Proste pri sepnuti haldex je vydavany hluk + vibrace.

A ano muze to byt jen rozvodovka ale ..... to vam nikdo presne nerekne.

Kdyz uz se pry bude menit haldex je dobry vymenit i rozvodovku

a to ti rekli nebo si to projizedel i ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Edie napsal:

to foxdivemaster

ne neprojizdel oni to projizdeli dle ubytku nafty. Ale zase tak aby klamali se mi nezda, nevim je to 50-50%

Nevite tip kde by se to dalo koupit (napr. odkaz nebo tak neco)

Dik

tak to mas jednoduche odpoj zespodu konektor a bez to otestovat,budes vedet hned jestli je to tim nebo ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

ahojte obnovím tému.. zistil niekto čo je ten neprijemny hluk od motora pri zaťaži okolo 2000ot?
mam presne problem ako je tu popísane ,, tiež mi hrkal za studena zotrvak a dal som vymeniť dvojhmotu + olej dsg.
Motor cffb.
po vymene hrkanie prestalo ale hluk v zaťaži cca 1900-2200ot.
hlaavne na rovine alebo jemny briežok. Neprijemné dunenie 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, pridávam sa s rovnakými príznakmi k tejto téme. Hučanie + vibrácie 2000-2200 ot, na neutrál je to ticho, nezávisle od rýchlosti, len otáčky či už smerom hore alebo dole. Dvojhmota vymená, trošku lepšie to tlmí zvuky, ale vibrácie trvajú. 2.0 TDI CFFB 2011 DSG6, Podarilo sa to niekomu odstrániť?? 

Editováno: , autor: kajoxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...