Jump to content
Boumik

Dodělání elektrického otevírání kufru

Recommended Posts

Zdravím všechny,

mám Superba 2 r.v 2011 1.8TSI DSG v tehdy nejnižší výbavě Comfort s pár dokoupenými doplňky. Mezi ně patří i elektrické zavírání pátých dveří (kufru). To potřebuji, protože jsem vozíčkář a zavírat kufr ručně je hodně složité.

Nyní mám po 5ti letech v plánu koupit nového Superba, teď ale nastal problém. Elektrické zavírání kufru je možné doobjednat až u výbavy Ambition, což by v zásadě nebyl problém, kdyby ovšem ve výbavě Ambition nebyly xenony, ze zdravotních důvodů totiž nesmím delší dobu koukat skrz modré světlo. A nyní je problém, u výbavy Active bez xenonů nelze doobjednat elektrické zavírání kufru, u výbavy Ambition s možností elektrického zavírání nejde vyřadit xenony, které mít nesmím.

Mám dvě varianty, tak prosím o radu.

Lze nějak následně domontovat do výbavy Active elektrické otevírání kufru?

Případně varianta 2: existují do xenonů výbojky, které svítí žlutě a imitují halogenové světlo?

Díky

Teoreticky by mělo stačit vyměnit originální výbojky, které mají teplotu barvy 4300 K za 3000 K, což je ekvivalent halogenu. Ale nevím, jestli nějaký renomovaný výrobce takové výbojky dělá. V Číně to ale určitě seženeš za hubičku.

Lze jak přendat xenony za obyčejné světlomety, tak dodělat otvírání. Dle mého je ekonomičtější vyměnit pak po koupi xenony za halogeny a původní xenonová světla prodat. Zrovna včera jsem viděl už asi třetího Superba3 jen s halogeny, tj. určitě o světla bude mít někdo zájem.

A na kolik zhruba vyjde vyndání xenonů a namontování halogenů, včetně nákupu a práce? Abych měl představu

Dle mého investice - cca. 18.000,- jediné co jsem neodmyslel, je, že v palubce nebude místo pro výškovou regulaci světel(to bych si v případě vozu s postiženým asi bál tak udělat, že by byl regulátor někde schován v přihrádce). Tak jedině ještě nová palubní deska + 15.000,- nebo halogeny v základu + dodělání pátých dveří - cca: 40.000,- Zkus dát inzerát, že vyměníš xenonová světla s jednotkou náklonu za halogenová + doplatek - například: 5.000,-

Edited by ferda25

V 31. 10. 2016 at 12:07, ferda25 napsal:

Dle mého investice - cca. 18.000,- jediné co jsem neodmyslel, je, že v palubce nebude místo pro výškovou regulaci světel(to bych si v případě vozu s postiženým asi bál tak udělat, že by byl regulátor někde schován v přihrádce). Tak jedině ještě nová palubní deska + 15.000,- nebo halogeny v základu + dodělání pátých dveří - cca: 40.000,- Zkus dát inzerát, že vyměníš xenonová světla s jednotkou náklonu za halogenová + doplatek - například: 5.000,-

A nebylo by tedy jednodušší dodělat to otvírání kufru u nižší výbavy, než někam schovávat regulátor?

U Dealera jsem se ptal a prý nic takového za žádných okolností nelze.. :( 

Firmy na to jsou, jenže to taky pak vychází kolem 70 000,- měl jsem to kdysi dodělávané u Xsary a tam byl motorek v kufru a bylo to takové ne moc funkční, tak bych rád šel zas do tohoto řešení, protože se mi u Supa osvědčilo :)

Nižší výbava = halogeny v základu + dodělání pátých dveří - cca: 40.000,-(původní díly jsou vlastně neprodejné)

V případě problémů s nefunkčností pátých dveří je zde maximálně dvou letá záruka na díly(pokud si koupíš jako součást auta je to dáno typem záruky, kterou si připlatíš). Ty vzpěry občas odchází(cena jedné vzpěra - cca. 8.000,-).

Proč jít cestou výměny halogenů. Vychází levněji i s výměnou palubní desky. Po celé akci zůstane nepoškozená palubní deska pro bixenon(prodejní cena cca. 10.000,-) a zůstanou bixenony s jednotkou ovládání(prodejní cena minimálně: 15.000,-).

Při instalaci prvků pro postiženého se možná musí palubní deska vyndávat stejně, tj. toho bych využil pro instalaci nové.

Zřejmě řešíš zda něco takového:

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/91379215

nebo

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/91379327

Cenový rozdíl: 78.000,-(s tím, že v Active schází řada věcí, které jsou v Ambition v základu)

Co schází:

1. light assitent
2. corner mlhovky
3. multifunkční volant
4. Bolero + app connect

tj. spíš srovnatelná konfigurace:

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/91379672

Cenový rozdíl: 56.900,- tj. to je možná hlavní důvod proč chceš jít cestou dodělání pátých dveří.

Edited by ferda25

Ahoj Superbáci, mám dotaz zda je možné dodělat elektrické zavírání kufru. Mám rúčo, nějak se mi to nelíbí. Máte nějaký odkaz nebo radu? kolik to tak vyjde? 

Děkuji 

• Downvote 1

Vi nekdo poradit jak nastavit zavirani kufru pres vnitrni tlacitko pomoci VCP diag toolu?