Přejít na obsah

Pylový (kabinový) filtr


RDMBR

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

když jsme u toho pylového filtru, tak kdo si ho chcete koupit sami, zvládne to vyměnit i dítě a nechcete platit předraženej ve škodovce, tak za cca polovinu mohu doporučit tento, asi nejkvalitnější na trhu, co se dá sehnat :-)

https://autodilos.cz/filtr-vzduch-v-interieru-mannfilter-fp26010?fbclid=IwAR1L9hRXyzlL9WStBjDjBOHJJGsOJxz2uox4uer_8-6v16zwuu3NX3fIHJ8

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsme u toho pylového filtru, tak kdo si ho chcete koupit sami, zvládne to vyměnit i dítě a nechcete platit předraženej ve škodovce, tak za cca polovinu mohu doporučit tento, asi nejkvalitnější na trhu, co se dá sehnat :-)
https://autodilos.cz/filtr-vzduch-v-interieru-mannfilter-fp26010?fbclid=IwAR1L9hRXyzlL9WStBjDjBOHJJGsOJxz2uox4uer_8-6v16zwuu3NX3fIHJ8
Filtr měním jednou ročně na jaře, ale prý to musí vyměnit...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, kdo musí vyměnit škodovka ? no asi jak kde..mně ho neměnili, měl najeto v době prohlídky málo a byl jak nový a naopak mi doporučili, jestli to zvládnu sám, at si ho měním sám, že je u nich drahej..asi jsem zrovna narazil na dobré technika, co měl doborou náladu, až mi to překvapilo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 2/22/2018 at 11:35 AM, OtaH said:

Davam za pravdu Pawoukovi, ze nejlepsi je v tomto pripade originalni dil. Zajimalo by me ale, jestli je nejaky realny rozdil mezi kabinovym filtrem s uhlikem a filtrem neoriginalnim bez uhliku. Ptam se, protoze si zaroven myslim, ze uhlik je jen marketing a nema realny vyznam jako treba v akvaristice kde je ve styku s vodou. Vyznam naopak podle me ma menit filtr klidne doma a to co nejcasteji - hlavne kdyz se jezdi ve meste. A jestli je origo nebo ne uz je jedno. A pak je rozdil v cene uz znat. 

Otazka ktera me zajima je, jestli se s uhlikovym filtrem dycha realne lepe. Nejsem chemik neznam reakci uhliku s dusikem z koure dieslovych aut. Otazka spis pro alergiky....

 

Aktivním uhlím se (nevím jak dnes) plnily filtry plynových masek, takže účinek existuje a asi bude i celkem významný, alespoň, co se týká různých organických látek (CO se na něj, myslím, neváže).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes sem se poprvé po cca roce podíval na filtr a byl docela fest zabordelenej, funkci plní skvěle. 

IMG_20190402_190231.thumb.jpg.ae6a9b473ff03f5cb91b148e6532a4e1.jpgIMG_20190402_190244.thumb.jpg.94002ef69b005be332725494ac2f250b.jpg

Zatím sem jen vyfučel kompresorem :kol-33:, měníte filtr po roce, nebo až na kontrole po 2 rokách v AS ?

Editováno: , autor: Ibe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle predstav fleet managera a vyrobce se meni co 60tkm nebo 4 roky.  :076

Pokud ma clovek rozum vymeni jednou rocne, nekteri i jaro/ podzim -_-

 

EDIT:

co 2 roky nebo 30 000

Editováno: , autor: zwan
Uvedení správných údajů.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Martab napsal:

Kabinový se mění co 30tis nebo 2 roky, ne? (motorový zase 60tis nebo 4 roky, nově je to se zpětnou platností myslím prodlouženo dokonce na 90tis nebo 4roky)

JJ pravda splet sem to se vzduchovym.

 

Co 30 000 nebo 2 roky...

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

u staré F1 jsem měl kabinový filtr v plastovém rámečku.

Dnes při vyndaní filtru v  F3 žádný rámeček nebyl ? Což mě dost zarazilo.

Je to v pořádku ?

A je někde ke stažení návod výměny? 

Děkuji za odpověď

Editováno: , autor: suntour
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ski1961 napsal:

@suntour v F3 už žádný rámeček není..ten se přestal dávat už od FL na F2...nerozumím, jaký návod výměny ? píšeš, že jsi ho dneska vyndal a zjistil si, že tam není rámeček..tak jakej návod ještě potřebuješ ? ?

U F1 jsem si to dělal.

Teď při vyměně u F3 jsem ukončil práci, jelikož mi tam chyběl ten rámeček :) . Vydal jsem se hledat informace po netu.

Děkuji za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...