Přejít na obsah

Pylový (kabinový) filtr


RDMBR

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Čavte, včera som sa po prečítaní týchto príspevkov spamatal, že by nebolo vôbec od veci sa mrknúť na ten peľový filter.

Auto (Fabia comby 1.2TSi 81Kw Style+) mám už dva roky.

prikladám aj foto, keď som si to včera chcel najprv pozrieť a až potom niečo otvárať.

Je podľa Vás ta mäkka vystielka na svojom mieste?

Ak nie, odkiaľ sa tam mohla nabrať? kde má byť reálne?

vie mi na to niekto odpovedať? :-)

filter 1.png

filter 2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem se dnes po dvou letech díval na kabinový filtr. Výstelka čouhá viz. přiložené foto. Ale co mne zarazilo, byla netěsnost filtru. Celé dva roky jsem nevědomky dýchal prach ze silnice. Od výroby je tam díra jak prase, to se nedá omluvit. Viz. foto.

DSCF3828.JPG

filtr.jpg

DSCF3826.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli jsi se dival po dvou letech, tak jsi jiste s autem byl uz v servise .. za coz muze servis, protoze je jejich povinnosti filtr kontrolovat, tedy mel by byt.. ale nedelam si iluze o tom, jak to dneska v servisech chodi.. pravda je, ze za 600, nebo kolik ten kus papiru stoji, by to melo byt aspon namontovane i z vyroby dobre..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té díře - nejde ani tak o nadýchání, jako spíše o drobné smetí (pyl, prach, zrníčka, části suchého listí) které se dostane do rozvodů klimy a ve spojení s vlhkem začne tlít. To se pak asi hůř čistí a dezinfikuje. Já měl po roce a čtvrt zanesen filtr tak, že jsem valil oči, vysypala se mi hromádka listí, úlomků větviček a semínek na podlahu.

Pak jsem to pro jistotu nechal pročistit ozónem a dal nový filtr, tentokrát antibakteriální  Mann FP 26 010  za hezkou cenu asi 550 Kč. Obyčejný v servise je asi za 700 Kč, což je nechutné. Tento filtr je ale hustší, tak to fouká méně intenzivně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo sa týka tej výstelky, je to tam zjavne OK, len podľa všetkého je to v mojom prípade trocha povytiahnuté z pravej strany.

Vie ešte niekto dať sem foto zo svojho auta, nech mám možnosť porovnať?

 

K tej diere vo filtry, to inak ako "fušerinou" zo strany montážnej linky to nazvať neviem.

Zjave tí pracovníci sú aj tak platení "aká pláca, taká práca" a hold Fábia ako jedno z najlacnejších aut v koncerne su zaslúžilo nejakých nováčikov bez kúska zodpovednosti. Samozrejme česť výnimkám, aby som nekrivdil všetkým.

Editováno: , autor: doudo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davam za pravdu Pawoukovi, ze nejlepsi je v tomto pripade originalni dil. Zajimalo by me ale, jestli je nejaky realny rozdil mezi kabinovym filtrem s uhlikem a filtrem neoriginalnim bez uhliku. Ptam se, protoze si zaroven myslim, ze uhlik je jen marketing a nema realny vyznam jako treba v akvaristice kde je ve styku s vodou. Vyznam naopak podle me ma menit filtr klidne doma a to co nejcasteji - hlavne kdyz se jezdi ve meste. A jestli je origo nebo ne uz je jedno. A pak je rozdil v cene uz znat.

Otazka ktera me zajima je, jestli se s uhlikovym filtrem dycha realne lepe. Nejsem chemik neznam reakci uhliku s dusikem z koure dieslovych aut. Otazka spis pro alergiky....

Editováno: , autor: OtaH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne jsem to treba poznal .. dal jsem tam filtron bez uhliku, ze trosku usetrim, kdyz je to jenom filtr, jakej tam muze byt rozdil ...  a za 2 mesice jsem mazal pro original s uhlikem :D ... zase jsem se neridil heslem "nejsem tak bohaty, abych si mohl kupoval levny veci" :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...