Přejít na obsah

haldex - závada čerpadla V181


petr brandl

Doporučené příspěvky

Ahojky nevíte náhodou co znamená kod závady na pohonu všech kol 448 Čerpadlo Haldex spojky -V181 přerušené a 4x4 nejde .Před cca 6000 km mi mněnili olej v haldex a já si toho všiml až těď ,když jsem potřeboval do kopce na hlíně dík za odpověď

Editováno: , autor: Pawouk
Přesunuto a upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám stejný problém.

 

00448 - Haldex Clutch Pump (V181)
            011 - Open Circuit - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101011
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 2
                    Reset counter: 40
                    Mileage: 80913 km
                    Time Indication: 0

 

Zatím jsem to smazal a zdá se, že 4x4 funguje. Zkusím to napíchnout ještě za cca týden a uvidím.

Editováno: , autor: Ota Rákosník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...

Psal jsem o tom loni - na jiném místě. 

Koupil jsem před rokem auto YETI 2,0 TDI 103 kW, 4x4 v autobazaru - dovoz z Německa. Můj známý mechanik vůz prověřil i přes průběžně zaznamenávané servisní termíny a úkony a vše bylo v souladu s údaji deklarovanými autobazarem - tedy OK. Auto jezdilo perfektně, bez závad, celkem k mé spokojenosti. Zhruba po 7 měsících jsem byl poprvé nucen jet v terénu a zdálo se mi, že je systém 4x4 nefunkční. Shodou okolností to bylo v době, kdy jsem se rozhodl, že je na čase něco udělat s "podle mě nelogickým chováním automatické převodovky DSG". Na rovině tam házela pětku již při rychlosti výrazně nižší než 55 km/h a šestku hned nad rychlostí 65 km/hod. Pocitově a zvukově to autu nesvědčilo. Takže jsem se objednal na měření a přenastavení motoru a převodovky k panu Šímovi do Třebotova u Prahy. Z poměrně dlouhodobého zkoumání na internetu mi vyšel jako nejkvalitnější v rámci Čech (na Moravě si drží primát jiný technik). Domluvili jsme si, co je předmětem mého zájmu a přijel jsem do servisu na úvodní měření. Následoval šok, protože zjistil, že systém 4x4 nefungoval  (hláška "závada čerpadla Haldex"). Nebudu detailně popisovat následnou anabázi - nicméně závěr byl nad očekávání dobrý - autobazar pochopitelně neuznal závadu v době prodeje - nicméně mi vyšel vstříc konstatováním, že závada se projevila až dlouhou dobu po prodeji vozu, teprve při příslušné zátěži. A nabídl mi kompenzaci úhrady čerpadla Haldex (práci jsem hradil sám). I tak považuji přístup autobazaru Auto ESA za vstřícný. Takže závada byla odstraněna , úprava motoru a DSG byla následně v Třebotově provedena podle mých představ a od té doby jezdím s automatem tak, že řadí podle mých představ a navíc je patrná úspora paliva o min. 0,50 l na 100 km (spíš ještě více). No a 4x4 se v letošní zimě již osvědčilo - sice v blátě, ale vyjel jsem to, co s YETIm předokolkou benzinem 1,20, zdaleka nešlo.....  Takže kdo váhá s koupí této konfigurace, ať do toho jde. YETI TDI 2,00, 4x4, DSG je top.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Dobry den, 

Chci se zeptat nez pojedu do servisu jestli se nekomu nahodou nestalo nebo nevidel tuto hlasku.

 

                Addresa 22: Pohon všech kol       Labely: SVO\0CQ-907-554.clb
Objednací èíslo øídící jednoky: 0AY 907 554 J    HW: 0CQ 525 130 
           Systém a/nebo verze: Haldex4Motion H52 7531
                      Kódování: 0301
                   Èíslo dílny: WSC 73430 790 00999
              ASAM Dataset: EV_AllWheelContrHA1VW37X 002015 (SK35)
                       ROD: EV_AllWheelContrHA1VW37X.rod
                      VCID: 52FC8B06146090F72F2-8006
1 nalezena chyba:

16671 - Èerpadlo spojky Haldex 
          C1112 04 [008] - Vnitrni chyba systemu
          [Pump Motor - mechanisch defekt (mechanisch festgefahren)]
          Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání pamìti
             info o závadì:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 1
                    Frekvence závad: 7
                    Poèítadlo resetù: 132
                    Kilometry: 41606 km
                    Datum: 2068.14.19
                    Èas: 06:28:43


Predpokladam ze to bude cerpadlo ale radsi se zeptam tady aby me v servisu netvrdili nejake nesmysli. 

 

Diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Před tím než jej měníte jej vytáhněte a vyčistěte sítko.Může být totálně ucpané a pak čerpadlo nejde.Je tam sice malá pravděpodobnost ale je.Asi dvě z deseti se dá zachránit.V autorizáku to většinou-na 98% neřeší a dají nové.Některé mají dokonce na sobě šponky-malilinké,ony některé haldexy měly vnitřní problémy s opotřením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

ahojte
skusal som menit olej v haldexe doma svojpomocne.

chcel som vymenit aj filter ale akosik nejde von.

Podla youtube videi treba cez vcds a dany akcny clen zapnut predradne cerpadlo.

Skusal som viackrat celu sekvenciu, ale mne cerpadlo vobec nevytlacilo filter [ako pri vypnutom motore tak aj pri zapnutom] ... :(

Co som si vsimol [vid screeshot], ze pri zapinani preradneho cerpadla vo VCDS nenarastol prud v prvej kolonke po aktivovani..zostal 0.000A :(

Mam podozrenie ze to cerpadlo nefunguje...

 

Da sa nejako inak preverit funkcnost predradneho cerpadla?
Musim teraz vymenit cerpadlo?
Ako sa da inak vybrat ten filter bez poskodenia toho bieleho medzikusu?

 

Dakujem vopred za rady...
 

 

 

preradne cerpadlo__zap.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...