Přejít na obsah

Jakou diagnostiku pro SIII


_o5_

Doporučené příspěvky

Ahoj, přemýšlím že zakoupím diagnostiku, ale řeším jakou. Většina kódování co jsem tak koukal je VCDS a pro to budu potřebovat VAG-COM. Jsou ale tři verze a rozhoduju se mezi Standard a Max.

 

  1. Dokáže někdo napsat rozdíl mezi Dlouhé kódování a Automatické dlouhé kódování? Je nějaká úprava do S3, která vyžaduje automatické dlouhé kódování?
  2. Pak je tady ještě VAG CAN PRO a IMHO pouze s ním se nechá dodělat zavíraní kufru na tlačítko. To máte jako oboje diagnostiky? :)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VCP umí samozřejmě nejvíc, ale musíš mít dostatečné informace. VCP jako takové rozhodně neumí zavírat kufr dálkou a ty parametry co tam zapisuje Cosby a každý uživatel VCP nejsou určené pro Superba3, ale pro Passata B8(proto musí držet tlačítko u sedana + stále nejde dálkou zavírat ze stejné vzdálenosti jako otvírat ). Má úprava jen přesně povolí danou funkci. To je důvod proč VCP neumí MR2017, nemluvě o nových jednotkách s indexem L(od 11/2016).

 

Pokud to myslíš s diagnostikou vážně, je nutné koupit oba dva kabely, VCDS stačí v základní verzi + používat originál v angličtině a VCP dle toho zda chceš řešit staré vozy(nastavení komfortních jednotek přes K-Line vyžaduje pro přístup do eepromy - tj. verzi VCP s K-Line). Každý kdo chce dělat diagnostiku si koupí originální kabely. Pokud Ti předchozí věty moc neříkají doporučuji koupit na začátek jen VCDS a v případě problémů si najít nejbližší autorizovaný servise, který Ti bude řešit chyby na nových autech, které Ti při nastavování VCDS občas způsobí. Proto se prosazují i moduly typu OBDEleven, které dokáží vše v případě problémů, alespoň vše opravit do funkčního stavu(zálohováním všech parametrů). To neumí dosud ani ODIS v servise v "offline módu"..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím místní mágy, prosím o radu - chtěl bych si pořídit toto: https://www.aliexpress.com/item/V5-5-1-with-FTDI-FT245RL-For-AUDI-For-VW-VAG-CAN-PRO-Cable-ATMEGA162-Chip/32947954075.html?spm=2114.search0604.3.253.3a1b3f0cBUIerm&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10_10065_10068_10890_319_10546_317_10548_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_537_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_61,ppcSwitch_0&algo_expid=b31cf941-46f1-4b1c-8e8a-f9c08ce0c187-39&algo_pvid=b31cf941-46f1-4b1c-8e8a-f9c08ce0c187

 

VCP 5.5.1 s kabelem - prosím o radu zda mi toto bude fungovat na Superb III (2016) - primární použití je domací experiment - hlavně mě teď trápí rozpoznání značek (mám Line asist - pochopil jsem, že v tomto případě to jde nakódovat).

 

Děkuji za rady, pěkný den všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, jarojetu napsal:

:-D upřímnou soustrast 

 

Zdravím místní mágy, prosím o radu - chtěl bych si pořídit toto: https://www.aliexpress.com/item/V5-5-1-with-FTDI-FT245RL-For-AUDI-For-VW-VAG-CAN-PRO-Cable-ATMEGA162-Chip/32947954075.html?spm=2114.search0604.3.253.3a1b3f0cBUIerm&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10_10065_10068_10890_319_10546_317_10548_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_537_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_61,ppcSwitch_0&algo_expid=b31cf941-46f1-4b1c-8e8a-f9c08ce0c187-39&algo_pvid=b31cf941-46f1-4b1c-8e8a-f9c08ce0c187

 

VCP 5.5.1 s kabelem - prosím o radu zda mi toto bude fungovat na Superb III (2016) - primární použití je domací experiment - hlavně mě teď trápí rozpoznání značek (mám Line asist - pochopil jsem, že v tomto případě to jde nakódovat).

 

Děkuji za rady, pěkný den všem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podpis uz je pryc - nejak jsem tu dlouho nebyl a pozapomnel na minulost.

 

Stale v tom mam trochu hokej: Prave jsem objedna toto: https://www.ebay.ca/itm/323267487674 a zacnu alespon s Caristou a uvidim jake jsou moznosti. Az to dorazi, hodim sem screenshoty co je u SIII Style mozne.

 

Co se tyce VCP pochopil jsem, ze co je aktualne Cinan nabizi konci MR2015.

 

Kdysi jsem si hral s VCDS na OII - to bylo fajn. To co ted cinan nabizi jako VCDS + HEX-CAN cabel jsem pochopil ze pro SIII MR2016 je nepouzitelne take - jako min verzi musim mit?

 

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja VCDS zprovoznil ve verzi 18.2. Auto je z poloviny roku 2016. Ale to se muze u ruznych motorizaci/vybav lisit podle toho, jak byly kterymi jednotkami osazovany.

 

Chystam se na nakup origo VCP, protoze uz me nebavi resit polofunkcnost. Nejnoveji se s cinanem napr. Nedostanu do budiku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Taky by mě celkem zajímalo, co umí VCDS automaticky, tzv. Automatické dlouhé kódování. Tím je myšlen ten Long coding helper? Jakože si nemusím počítat bity ručně? Nebo je ve verzi Max ještě nějaké lepší udělátko, jako jsou OCF u VCP?

Ony totiž ty OCF ve VCP nejsou dle dokumentace žádné terno. Alespoň z pohledu Supa. To je samé Audi a VW anebo tuning TDI traktorů. A takové věci jako "Adaptation of various DSG parameters" zvládne VCDS též. Čili opravdová výhoda pro normální benzínové Supíky je IMHO "jen" flashování a parametry jednotek. Jenže to už skutečně píšete defacto strojový kód a musíte přesně vědět, jaký byte kde a jak zeditovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zakladní Kodování a diagnostiku je VCDS nejlepší volba 

VCP je sice levnější na pořízení ale zase má licence , malinko ale zase umí víc  ale spíš pro znalejší uživatele ale na kodování není moc dobrá volba protože plno návodu je stejně na vcds 

A Odis je kapitola sama osobě 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@roubic ted' jsou jen 4 diagnostiky mozna kupit.

1. obdeleven - bohuzel je tato licence , pausal na 1 rok (kazdeho roka musis kupit licence, pausal). Jinak verze pro nebo ultimate bude jist jako obycejna diagnostika bez kodovani a dalsich veci. Obycejna diagnostika - smazat chybu, precist chybu apod.

2. Vcds - nevypada az takhle draho. Nema pausal na 1 rok. Cena nakupu je vysoka.

3 VCP - cena je stredni ale je pausal na nektere ukoly np. kkl, nebo long coding nebo VIM atd.

4. Odis - kazdy vi ze to je moc drahe a vi co to je ....

 

Takze musis trochu premyslet co kupit. Osbne do S3 bych sel na vcds. Kdybych moc setril  to obdeleven. Osobne mam obdeleven na F2FL a jsem spokojeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím. Ale VCP dokáže víceméně to samé, co VCDS (a online VIS si můžu koupit i bez licence VCDS). Ale VCP má možnost i zapisování firmwaru jednotek a předpokládám i jeho zálohování.

A když tak někde čtu, jak nový firm dokáže opravit / vylepšit např. DLA, lane assist, a podobné věci, tak to láká.... otázka samozřejmě je, jak se k tomu firmwaru dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TOMUS

ano obdeleven je taky moznost osobne mam k vcds vcp i obdeleven a pak chinu odis 

kazda diagnostika se hodi na neco jineho a kazda ma svoje pro a proti. Pak je otazka jak clovek tomu hovi a jak moc sni umi osobne jsem si taky blbym vcds pohnojil jednotku a nedokazal jsem to dat dohromady a to a diag delam x let i tak jsem to dokazal .... :) Mit diag je to nejmenci ale pak stim fungovat aby nenastal problem je vec druha. Ale vcds pro zacatek je to nejlepsi co clovek muze koupit.

@DavesMan ano tohle umi vcp ale taky ne vzdy je to spravna volba 

data stahnes vsude dej si do googlu audi flash data nebo tak nejak ma to 30giga cca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@roubic podle mne kazdou diagnostikou muzes pohnojit jednotku. Treba mit pritom lekhou blbost nebo nemyslet co muze se stat kdyz udelam tohle a tohle.

Myslim ze na zacatek dobry je obdeleven, pak potom kdyz se umi uz vice tak vcds a potom dale.

ja mam takove pravidlo pri kodovani, nerozumis nebo nemas 100% pevnosti ze tohle je tohle to nekoduji. Nemas podpisane bitu nekoduji, bo nevim co to je opravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TOMUS tak to nevim zda je to dobrá volba aspoň ne pro mě protože eleven nemá popisky a blbě se podle toho koduje ( pokud si nedává člověk ty přednastavený za ty body ) a jako diag asi dobrý ale občas ten překlad taky stojí za to :D Za mě nejlepší volba vcds i třeba s těma 3 vin pokud to člověk bude mít pro sebe a ne pro ostatní 

A vcp je to ty více vzdělané co už si svoje odkodovali a chtěj se posunout vejš :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@roubic použivani bodů je bezpečni. Ale kodovani z hlavy už je meně bezpečne. Vždy je riziko , že něco nepůjde jak ma.

Ja mam nastavene aplikace PL a bity v angličtině. To mi dost dobře funguji.

 

Ja vim že vcds a vcp je lepši. To maš pravdu.

 

Musiš vzat pod uvahu že obdeleven ma sfd, kterou můžeš obd11 sundat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...