Přejít na obsah

Jakou diagnostiku pro SIII


_o5_

Doporučené příspěvky

před 19 hodinami, roubic napsal:

@DavesMan data stahnes vsude dej si do googlu audi flash data nebo tak nejak ma to 30giga cca

Díky, máš pravdu. "VAG flash data" a je toho mraky. Něco zaheslované, heslo nikde, ale stačí hledat a člověk fakt najde použitelný ZIP.

 

před 13 hodinami, roubic napsal:

@TOMUS Za mě nejlepší volba vcds i třeba s těma 3 vin pokud to člověk bude mít pro sebe a ne pro ostatní 

O licenci na 3 VIN jsem přemýšlel, protože je to cenově výhodné. Online VIS a přístup k defaultnímu OEM kódování bych oželel, popř. bych si ho v případě potřeby koupil sólo. Automatické funkce bych také oželel. Ale oni píší (http://www.vag-com.cz/zbozi/3600/VCDS-Standard-3-VIN.htm), že tato licence neumí (Automatické - to jsem nepochopil, co je?) dlouhé kódování. Což je dost omezující...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DavesMan je ale za me tohle se da poresit eng verzi ( ruku za to nedam ) stejne za me na kodovani je nejlepsi eng verze uz z duvodu toho ze navody najdes v eng vetsinou. Jinak ty data najdes kdyz budes potrebovat ale moc byvh se toho nehnal ono aktualizace ze muze treba rozhodit kalibrace kamery treba a si v cudu jedes do skodovky nastavovat. Kdyz si das https://vag-flashinfo.de/ a tam si zadas cislo jednotky tak ti ukaze vsechny verze ktere jsou dostupne na aktualizace pokud neukaze nic aktualizace neni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, DavesMan napsal:
před 20 hodinami, roubic napsal:

@DavesMan data stahnes vsude dej si do googlu audi flash data nebo tak nejak ma to 30giga cca

Díky, máš pravdu. "VAG flash data" a je toho mraky. Něco zaheslované, heslo nikde, ale stačí hledat a člověk fakt najde použitelný ZIP.

 

Na ty updaty bacha je tam šance že to umrtvíš a pak je potřeba oživit jednotku na stole, pokud to vůbec půjde.... ne všechny případy mají šťastný konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omyl a riziko omylu, popř. nekompatibility je mi dobře známo. Naflashoval jsem nespočet BIOSů motherboardů a grafických karet a firmwarů různé elektroniky a ne vždy to skončilo úspěšně. Někdy se dalo zachránit JTAGem, několikrát musel šváb ven (naštěstí vždy u těchto KO pokusů byl flash čip v PLCC patici a nemusel se pájet).

Rozhodně bych se pouštěl pouze do ověřených updatů. Což se ovšem vracíme k tomu, jestli těch pár flashů s VCP není lépe provést u někoho, jako je ferda25, a dál si doma hrát s VCDS. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se zeptal: "Jak je na tom VCP se zálohováním?"

VCDS umí zazálohovat kódování jednotek, to je v podstatě hnedka vidět v jakémkoliv logu automatického scanu.

Dále umí exportovat adaptace do CSV (a jiných).

Takže to je OK. Co firmware? Umí VCP i přečíst a uložit aktuální firmwary jednotek? Když je umí flashnout, tak by mohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je rozdíl mezi zálohou a aktualizací, ty VAG flash data mají v sobě jen určitý data. Pak samotná záloha např. přes nějaký speciální TOOL přes OBD je sice pěkný, ale má to zase svoje rizika. Může jednotka zůstat viset v BOOT modu atd... Už nějakou dobu se používá šifrovaní dat a různé zabezpečení samotného MCU který nabízí výrobce čipu.

EDIT// To už je ale o speciálním nářadí nikoli o Diag.

Editováno: , autor: Domio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Caute, má někdo zkušenosti s obdeleven? Pořídil jsem si k S3 pro možnost diagnostiky či nějakých drobných úprav, plus využiji pro manželky A3.

Akorát bych ocenil více info k chybám, které to zřejmě čísluje podle sebe, protože moc se jich nedá vygooglit.

 

Třeba sporadicke chyby U112300 o špatné odpovědi, kterou to přijalo atd. Přijde mi to nějak strašně citlivé a nechci kvůli všemu jezdit ověřovat do ŠA 😂

 

Rozumí tomu někdo pořádně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mi už taky začíná docházet 😂 ale tak třeba když se jednou něco rozsvítí, napoví mi to. A když ne, tak hold budu nabízet pro známé jednoduché aplikace úprav,jaké obdeleven nabízí.

 

Je vcds jedině možný koupit jakožto sadu za těch řekneme 15tis a výš? Nebo se to dá nějak "očůrat"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako uplne blbe to neni takova vikendovka ok ale na poradne veci nic moc 

ocurat se to da bud klon sehnat kvalitni cca 2 tis tusim 

pak original maj snad na 5-10-unlimited vin podle toho se odrazuje cena a snad je tu nekde manik nebo to tu nabizel original za super penize snad kolem 8 tis ale nejsem si jistej 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice ano ale treba dlouho kodovani bez popisku tudiz pokud clovek nevi presne na kliknout moc toho neudela 

co se tyce preklad chyb to je obcas uplne parada  ale nerikam ze to je spatny mam ho hozeny v loketce na rychlovku dobry ale kdyz chci neco vetsiho stejne sahnu po vcds ale to je muj nazor kazdemu vyhovuje neco jineho 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...