Přejít na obsah

Baterie v klíči - výdrž, výměna


miro_sk

Doporučené příspěvky

Ahojte,

vcera sa mi zacala objavovat na Maxidot sprava, ze mam vybitu bateriu v kluci dialkoveho ovladania. Prekvapilo ma to, mam O3, pouzivam ju len 2,5 roka. Co mam O2, tak je tam stale este bateria z vyroby a ziadny problem.

Ake mate skusenosti s vydrzou baterie v takomto dialkovom ovladani? V DO je bateria CR2025,

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám novou O3 8 měsíců a taky to píše vyměnit baterii.

Ale asi je to tím ,že v létě jsem často používal stahování oken na dálku než dojdu k rozpálenému autu na slunci....

Před tím jsem měl mercedes E a ten na tak velkou vzdálenost  nestahoval (O3 stahuju na asi až 150 m)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte vdaka za reakcie. Chyba sa prejavovala presne v situacii ked som mal kluce polozene napr. 1hod na stole v zahrade (teraz ked bolo chladno) a isiel som potom do auta. 

Chyba ma prekvapila aj preto, ze s dialkovym ovladanim nebol ziadny problem. auto sa dalo odomknut a otvorit okna na vzdialenost cca 50m. LEd v dialkovom normalne svietila. Stara bateria pri skrate dokazala dodavat prud 300mA co z mojho pohladu neni vybita bateria.

Kupil som novu bateriu za 1.3EUr, po vymene sa chyba uz neobjavuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 11. 2016 at 10:12, 16TDI81 napsal:

mám novou O3 8 měsíců a taky to píše vyměnit baterii.

Ale asi je to tím ,že v létě jsem často používal stahování oken na dálku než dojdu k rozpálenému autu na slunci....

Před tím jsem měl mercedes E a ten na tak velkou vzdálenost  nestahoval (O3 stahuju na asi až 150 m)

Tak jsem baterii vyměnil a po týdnu to píše zase vyměnit.

A když vezmu náhradní nový klíč tak to samé....

Ale klíče leží v teplotě 10 stupnů takže vyzkouším je v teple a napíšu.

e možné že až budu třeba na lyžích tak to bude psát taky ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nechal změřit obě baterie ve dvou klíčích a psalo to jedna 2.7 voltů a nové mají 3.3 voltů.

Vyměnil jsem obě a po 3 dnech to píše zase...

Ale místní Guru přes diagnostiku mi dal info ,že je na to nějaká oprava a přehrání softu ...Prostě chyba Skody Auto...

Víte někdo víc ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Včera se mi objevila taky hláška, abych vyměnil baterii. Dnes jsem použil druhý klíč a OK. Zítra zkusím opět ten první. Uvidím zda to bylo chladem nebo už je baterie po 26 měsících v klíčku vybitá.

Dá se někde zjistit jaká serie klíčů ja vadná? Myslím buď rok výroby auta nebo nějaké označení klíčů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterie musela být vyměněna. I včera stále hlásil MD ať se vymeni baterie v klicku. Po výměně vše OK, jen se mi zdá ze červená kontrolka znacici uzamceni vozidla po uzamceni několikrát rychle zabliká a potom blika už pravidelně.

možná to tak bylo i předtím jen jde si toho nevšimli nebo jsem tomu nevěnoval pozornost.

Editováno: , autor: o3viki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

včera jsem měl cestu kolem AS, tak jsem auto nechal napichnout na diagnostiku. Ta ukázala pouze hlášky že v klicku bylo nízké napětí. Data byla poslána do ŠA a mojí stížností, ze se mi baterie v klicku vybila po 3 měsících. Tak uvidíme jestli se něco změní. Možná ŠA uvede, že nekupuju "autorizovanou" baterii u AS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zajímalo by mě, jak to funguje. Zatím jsem vypozoroval tohle:

- info o stavu své baterie posílá samotný DO (dva stavy - ok / nutno vyměnit baterii)

- zprávu o nutnosti výměny baterie zobrazuje Octavia před spuštěním motoru.

Jen mi není jasné, proč si po 3,5 roce DO říká o výměnu baterie, přitom dosah tohoto DO je min 55 metrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 2. 2020 na 17:36, Zdenek Pastorek napsal:

To skakej 3 metry do vzduchu. Mně vydržela cca rok a to nemám kessy a autem jezdím denně.

Tak to bude tím denním ježděním. Je pravda, že jsem zapomněl uvést, že až na výjimky (a dovolenou) jezdím v podstatě jen o víkendech. Ale během nich toho nacvakám docela dost - určitě to není o jedné nebo dvou jízdách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...