Jump to content
miro_sk

Dialkove ovladanie s vyklopnym klucom - vydrz baterie

Recommended Posts

Ahojte,

vcera sa mi zacala objavovat na Maxidot sprava, ze mam vybitu bateriu v kluci dialkoveho ovladania. Prekvapilo ma to, mam O3, pouzivam ju len 2,5 roka. Co mam O2, tak je tam stale este bateria z vyroby a ziadny problem.

Ake mate skusenosti s vydrzou baterie v takomto dialkovom ovladani? V DO je bateria CR2025

Videonavod ako postupovat pri vymene:

Edited by miro_sk

Mám taky kessy a výměna baterie po 24 měsících. V OII  BEZ KESSY 10 let bez výměny.

Edited by OIILG

V 12. 11. 2016 at 17:26, miro_sk napsal:

Nejedna sa o kessy ale klasicke DO s vyklápacím klucom. 

Proč sem píšete, když mát Kessy a zakladatel tématu ne? Fakt nechápu, to neumíte číst? Hlavně že má Kessy svoje téma.

mám novou O3 8 měsíců a taky to píše vyměnit baterii.

Ale asi je to tím ,že v létě jsem často používal stahování oken na dálku než dojdu k rozpálenému autu na slunci....

Před tím jsem měl mercedes E a ten na tak velkou vzdálenost  nestahoval (O3 stahuju na asi až 150 m)

miro_sk: nenechavas klic pres noc nekde na chladnem miste? tyhle mrnavy baterky nemaj rady nizke teploty, napr. na mraze muzou davat znatelne nizsi napeti a auto pak zahlasi vymenu.

Ahojte vdaka za reakcie. Chyba sa prejavovala presne v situacii ked som mal kluce polozene napr. 1hod na stole v zahrade (teraz ked bolo chladno) a isiel som potom do auta. 

Chyba ma prekvapila aj preto, ze s dialkovym ovladanim nebol ziadny problem. auto sa dalo odomknut a otvorit okna na vzdialenost cca 50m. LEd v dialkovom normalne svietila. Stara bateria pri skrate dokazala dodavat prud 300mA co z mojho pohladu neni vybita bateria.

Kupil som novu bateriu za 1.3EUr, po vymene sa chyba uz neobjavuje.

V 17. 11. 2016 at 10:12, 16TDI81 napsal:

mám novou O3 8 měsíců a taky to píše vyměnit baterii.

Ale asi je to tím ,že v létě jsem často používal stahování oken na dálku než dojdu k rozpálenému autu na slunci....

Před tím jsem měl mercedes E a ten na tak velkou vzdálenost  nestahoval (O3 stahuju na asi až 150 m)

Tak jsem baterii vyměnil a po týdnu to píše zase vyměnit.

A když vezmu náhradní nový klíč tak to samé....

Ale klíče leží v teplotě 10 stupnů takže vyzkouším je v teple a napíšu.

e možné že až budu třeba na lyžích tak to bude psát taky ???

mas moznost zmerit napeti na ty "vymrzly" baterce? a pripadne to porovnat s merenim, kdy ma pokojovou teplotu...

jinak na lyzich si davam klice nekam do naprsni kapsy, odkud mi zarucene nevypadnou, takze jsou vetsinu casu v teple :)

doporucuju to resit obdobne.

Tak jsem nechal změřit obě baterie ve dvou klíčích a psalo to jedna 2.7 voltů a nové mají 3.3 voltů.

Vyměnil jsem obě a po 3 dnech to píše zase...

Ale místní Guru přes diagnostiku mi dal info ,že je na to nějaká oprava a přehrání softu ...Prostě chyba Skody Auto...

Víte někdo víc ????

Dnes mi v servisu dali nové klíče a nakodovali...

Prý byla vadná várka těchto klíčů...

V létě fungovaly ale za mrazů vycucly baterii za 3 dny

Edited by 16TDI81
pravopis

Včera se mi objevila taky hláška, abych vyměnil baterii. Dnes jsem použil druhý klíč a OK. Zítra zkusím opět ten první. Uvidím zda to bylo chladem nebo už je baterie po 26 měsících v klíčku vybitá.

Dá se někde zjistit jaká serie klíčů ja vadná? Myslím buď rok výroby auta nebo nějaké označení klíčů?

Baterie musela být vyměněna. I včera stále hlásil MD ať se vymeni baterie v klicku. Po výměně vše OK, jen se mi zdá ze červená kontrolka znacici uzamceni vozidla po uzamceni několikrát rychle zabliká a potom blika už pravidelně.

možná to tak bylo i předtím jen jde si toho nevšimli nebo jsem tomu nevěnoval pozornost.

Edited by o3viki

Ahoj. Dnes vymena baterie v klici s DO. Auto nove 14.11.2016. Najeto 18000km. Zadna hlaska na me nevyskocila. Proste sem se jednoduse nemohl dostat do auta. Pak uz jen zaslepka ven a klasicky klicem pres zamek. Uvidime kolik vydrzi nova baterka.

Tak nova baterie v klíči vydržela 3 měsíce. Dnes opět hlaska od PP ať vymenim baterii v klíči.

Jelikož se mi s tim nechce do AS tak budu muset vydržet až do podzimu, kdy jedu na výměnu oleje. Tak do té doby ještě nějaká baterie padne.

včera jsem měl cestu kolem AS, tak jsem auto nechal napichnout na diagnostiku. Ta ukázala pouze hlášky že v klicku bylo nízké napětí. Data byla poslána do ŠA a mojí stížností, ze se mi baterie v klicku vybila po 3 měsících. Tak uvidíme jestli se něco změní. Možná ŠA uvede, že nekupuju "autorizovanou" baterii u AS.

Baterie v klíči DO přibližně 4 roky, přes léto často používám fci dálkového stahování všech oken - CR2032

Mě vydržela v obou klíčích  cca 5 měsíců pak výměna v ŠA zase 5 měsíců než to začalo psát znova. Pak sem dal CR 2032 a zatím 6 měsíců klid :)

Edited by koudy71

Zajímalo by mě, jak to funguje. Zatím jsem vypozoroval tohle:

- info o stavu své baterie posílá samotný DO (dva stavy - ok / nutno vyměnit baterii)

- zprávu o nutnosti výměny baterie zobrazuje Octavia před spuštěním motoru.

Jen mi není jasné, proč si po 3,5 roce DO říká o výměnu baterie, přitom dosah tohoto DO je min 55 metrů