Přejít na obsah

Roleta kufru


ghost7

Doporučené příspěvky

Mám combi asi 4 měsíce a pozoruji, že se mi postupně zhoršuje navíjení roletky kufru. Je pomalé a někdy jí musím trochu pomoci rukou, při vstupu do kufru. O víkendu jsem byl na horách, ráno -8 °C a roletka se už ani s moji pomocí nenavinula. Po ohřátí interieru se to zase zlepšilo. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Budu to muset asi reklamovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2016 at 23:54, ghost7 napsal:

Mám combi asi 4 měsíce a pozoruji, že se mi postupně zhoršuje navíjení roletky kufru. Je pomalé a někdy jí musím trochu pomoci rukou, při vstupu do kufru. O víkendu jsem byl na horách, ráno -8 °C a roletka se už ani s moji pomocí nenavinula. Po ohřátí interieru se to zase zlepšilo. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Budu to muset asi reklamovat...

Ano, úplně to samé.  :-(   [combi, 5 měs.]

Editováno: , autor: pavel7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

 

V ‎14‎.‎11‎.‎2016 at 12:24, ghost7 napsal:

Myslím, že to bude spíš problém v mechanismu navíjení rolety. Když celou roletu vyndám a zkouším to mimo auto, jde to taky pomalu. Dnes ráno jsem nahrál video, bylo -2°C.

https://youtu.be/qXrMDUqF3E0

 

 

 

 

Mám stejný problém...bez zásahu (popostrčení) se roletka nenavine a celé navíjení trvá šíleně dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...

Ještě bych tu měl tip na opravu z britského fóra: https://www.briskoda.net/forums/topic/416903-shade-cover-trunk-fail-estate/?do=findComment&comment=4980451

Zatím jsem to nezkoušel, ale popisují tam, jak úpravou polohy pružin dosáhnout většího tahu roletky. Pokud máte ještě záruku, nechal bych to asi na opravu/výměnu v servisu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Minulý týden jsem byl v servisu a znovu jsem tohle téma otevřel. Pomalé navíjení v chladu je prý vlastnost u všech combi. Výrobce to na záruku už nemění (po výměně nedojde k zlepšení) pokud to jede v kolejnici pomalu a kontinuálně. Pokud to prý ale poskakuje, tak je to špatně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nie je to tak. Mne ju menili na zaruku 2 krat. Raz v roku 2016 (pol roka po kupe auta) a to bolo len trochu lepsie a hlavne po par mesiacoch zas zle. Ale nie az tak zle ako je tu to video na youtube par prispevkov dozadu. Kadopadne sla v zime tak pomaly, ze som jej z netrpezlivosti pomahal rukou.

Teraz mi ju menili znovu a je to radikalne ine. Asi sa zmenila vyroba tych roletiek, lebo teraz ju uplne zhltne dnu. Obrovsky rozdiel oproti povodnej roletke a aj tej prvej vymenenej. Spomalenie pocas mrazov je sice normalne, ale je rozdiel z akej rychlosti to spomalenie je. Mne ked teraz spomali v mrazoch hoci aj na tretinu, tak to pojde stale 2 krat rychlejsie ako chodili tie prve dve roletky za tepla. Takze vymena teraz uz pomoze a ak servis chce tak si to dokaze obhajit.

Je nonsens tlacit v superbe roletku rukou aby sa jej uracilo zrolovat.

Ale nonsensov je pri tomto aute zial vela. Posledne mesiace su poruchy a rozne problemy hlavnou naplnou mojho volneho casu. Za tie peniaze super - clovek sa odvezie a este sa vo volnom case aj ma comu venovat. 

Ludia tlacte trochu na tie servisy, inak sa zlepsenia vyroby nedockame....

Editováno: , autor: vilo1070
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...