Přejít na obsah

Dieselgate - 23R6 servisní opatření pro diesely EA189


Tony350z

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Návštěvník

2 nadrze vyjazdene po vrateni SW na 9972.

Registrujem nizsiu spotrebu, vyssi dojazd.

Regeneraciu som mal po 850km aj to som ju necitil.

Auto je lenivsie, treba ho viac drzat v otackach, ale na druhej strane jazdi sa uzasne komfortne, necuka a reaguje hned na plyn.

Citit je ale nizsi vykon auta a ten masakralny zatah sa nekona, takisto nehrabe uz na 2ke.

Co sa tyka vstrekov korekcie minimalne.

Podla mna do 200 tis urcite vydrzia a potom to predam.

 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si včera vyzvedl auto. Kompletní proplach palivového systému, tři nové vstřiky (4. měněný asi 4000 km předtím), repase vysokotlakého čerpadla, nový ventil na CR trubku s předtlakovanou naftou (za bratu 10 kolíků, jakože cože?). A výsledek po ujetí 1000 km? Cuká to furt. Takže příští týden jde nahrát starý software. Jo a kdyby vás snad zajímalo, co to stálo, tak pokud počítám výměnu a jeden vstřik ve ŠA, koupě 3x nových VDO za lepší cenu a výše zmíněné, tak 80. Jako investice do auta v hodnotě bratru 160 je to dost blbý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mne ten ich novy spickovy softver dosral vstrekovace (korekcie mal posledny +2).

Potom to stelovali, opravovali a furt auto cukalo (dokonca bol chlapik z VW tie vstreky nastavovat).

Prehral som na stary SW, vyhodil do kosa tu plastovu sracku zo sania.

Tesne po prehrani cukalo na 2ke 3ke (ale nie az tak ako s tym novym).

Stacilo 1000km a auto ide ako cukrik.

Trosku sa niekedy tak divne sprava (ale pripisujem to klime).

Nevahaj a cimskor daj stary.

 

P.S. mozno stacilo prehrat SW na stary (ako ja a neriesil by si vstreky...)

 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Najjednoduchsie ked nemas diagnostiku (tam sa da pozriet verzia SW), tak bud das dole kryt motora a na trubkach budu take antivibracne 4 somariny, popripade vo vzduchovom filtri mas taku plastovu "sietku".

Alebo mozno najjednoduchsie ist na stranku skodky, tam hladaj EA189, zadas VIN a napise ti, ze bud je pre teba pripraveny novy SW, alebo je vozidlo nahlasene ako "opravene".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 6. 2018 na 9:48, 15degren napsal:

Repas čerpadla ? Co jsi za to platil ? Předpokládám že měnily vysokotlakou hlavu a výplach nádrže dělali proto že ti našli ve filtru piliny, je to tak ? Jestli ano tak mám pro tebe špatnou zprávu.... to auto už nikdy dobře nepojede.

 

 

A co bych měl dělat aby to zas dobře jelo? Ano, našli tam piliny. Repas stál 10. Pomohla by výměna za nové? Jinak krom toho cukání to auto jezdí super, v Německu se i svezu 170, přidává to do kopce na pětku... Ale to cukání mě neskutečně sere! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, tomxass napsal:

Najjednoduchsie ked nemas diagnostiku (tam sa da pozriet verzia SW), tak bud das dole kryt motora a na trubkach budu take antivibracne 4 somariny, popripade vo vzduchovom filtri mas taku plastovu "sietku".

Alebo mozno najjednoduchsie ist na stranku skodky, tam hladaj EA189, zadas VIN a napise ti, ze bud je pre teba pripraveny novy SW, alebo je vozidlo nahlasene ako "opravene".

Zadal sem vin a bylo tam psané že je přippravena servisní akce ať kontaktuji servis.. Takže hotové to nebude... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska, po ujetí asi 2000 km, se zas rozsvítilo žhavení, auto přestalo táhnout, žhavení blikalo... Pomohlo to chcipnout a zas nastartovat. V servisu, kde to bylo na opravě, tvrdí , že to byla zapomenutá pilina. Asi to auto prodám na náhradní díly. Žaludek na to prodat to jako pojízdné a tvářit se, že je vše ok, nemám. A jezdit s tím takhle dál nechci, co když se to příště stane při předjíždění? 

Editováno: , autor: Red Dwarf
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem ti řikal že to už nikdy dobře jezdit nebude.

Jak to čistil, jen výplach ? Jestli to neprojeli ultra zvukem vč. palivových rozvodů, tak to bude čím dál horší, jestli ano tak se to bude sporadicky vracet, nikdy už to pořádně nevyčistíš a ty piliny budou postupně odrovnávat i ty repasované vstřiky. Čistě výplach není schopný ze stěn lišty a trubek ty piliny dostat.

 

Záleží jak přesně to opravily, ale jestli udělali poctivě vše ultra zvukem, tak je to asi to nejlepší co pro to auto mohli udělat, nejlepší varianta je to samozřejmě vyměnit úplně všechno (tlakové potrubí, lištu, nádobku na filtr, hadice, vstřikovače, čerpadlo) ale to samozřejmě nemá smysl. Jak máš jednou v okruhu piliny, už to auto nikdy prostě dobře jezdit nebude.

 

Jinak když to prodáš s tím že OK, tak se v zásadě dopouštíš podvodu. Minimálně by jsi měl přiznat opravu palivového systému, většina lidí netuší že je pak problém s pilinami....

 

Víš vůbec jak jsi to čerpadlo přidřel ? Oni totiž neodhází, obvykle je to špatně provedená výměna palivové filtru nebo voda v naftě. Ty čerpadla u taxikářských aut najedou 500K km a nikdy je tam nikdo neřešil...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co znamená vyjezdit olejovou náplň? Ultrazvukem čistili špičku toho nového vstřiku, co měl najeto asi 4500 km, další tři byly fungl nové. Jinak z wagu to vypsalo 2 chyby - rozvod tlaku paliva, tlak moc nízký a dávkovací ventil paliva, regulační odchylka, tlak moc nízký. Na fotce odchylky vstřiků. Díky předem za jakoukoliv radu, dávat to za 130 na díly se mi po investici 80 do oprav nechce a jak jsem už psal, prodávat to jakože je to ok nehodlám, na to jsem moc malá k*rva :-) 

IMG_20180611_131645.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...