Přejít na obsah

Dieselgate - 23R6 servisní opatření pro diesely EA189


Tony350z

Doporučené příspěvky

 

před 2 hodinami, JayBee1 napsal:

Nicméně než bych začal řešit servis někde jinde, aspoň bych to Opatření zkusil uplatnit!

 

Dotyčný s tím už nic neudělá, ale alespoň ponaučení pro ostatní - pokud někomu zdechne auto týden od úpravy je ideálními adeptem pro tuto "službu". Ta souvislost je zřejmá: před úpravou muselo být auto v pořádku, protože jinak by přeci servis úpravu neprovedl, že. To že to možná bylo jinak je jejich problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

A este taka spekulativna otazka.

Mam povodne EGR.

Som v ocakavani kedy to pride...

Co ak by som podstupil tu upravu SW, nasledne by EGR odislo?

Je tam nejaka moznost zlavy alebo?

Garancia mobility mi padla, uz som 3000km+ a do autorizaku uz na servis nepojdem nikdy.

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samozřejmě nikdo neví, řekl bych, že se to bude řešit (jako vždy) individuálně. Nicméně se dá čekat, že ti nějakou kompenzaci dají. Jestli to správně chápu, tak návštěvy autorizovaného servisu nejsou podmínkou (tou je pravidelný servis).

 

Před cca tři čtvrtě rokem jsem byl na emisích ve Škodovce a technik právě říkal, ať v žádném případě nepřehrávám, že to relativně často dorazí EGR a že se vyjednává (tehdy) o jeho proplácení. Tvrdil, že během měsíce tam měl dvě auta s 2.0 TDI, které měly problémy brzy po přehrání a že čekají na verdikt automobilky. Jak to dopadlo samozřejmě netuším, ale předpokládám, že to "opatření" je důsledkem obdobných případů. Mluví se v něm totiž o stejných součástkách, jaké zmiňoval i ten technik.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, JayBee1 said:

 

Asi tolik k Opatření na podporu důvěry - jak říkám, je to líbivě napsané, ale ŠA to vůči majiteli auta po záruce v podstatě k ničemu nezavazuje. Nicméně než bych začal řešit servis někde jinde, aspoň bych to Opatření zkusil uplatnit!

Cau! To je napad! Vsetko, co je tam napisane je presne moj pripad! Dakujem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, tomxass said:

A este taka spekulativna otazka.

Mam povodne EGR.

Som v ocakavani kedy to pride...

Co ak by som podstupil tu upravu SW, nasledne by EGR odislo?

Je tam nejaka moznost zlavy alebo?

Garancia mobility mi padla, uz som 3000km+ a do autorizaku uz na servis nepojdem nikdy.

Vdaka.

No zalezi od servisu v ktorom meste su a ako sa k tomu postavia. Tento isty pripad som mal ja, ze EGR to po uprave vzdalo. Odisiel mi na EGR potenciometer, ci nieco take. Sadze boli minimalne i ked som mal 140000+ km. Mechanicka zavada ziadna, ozubene kolieska nepolamane. Servis chcel po mne bez zlavy 380 za diel + 150 eur servis (cena z brucha od sefa servisu). Dnes som sa dozvedel, ze 1.6 TDI ma cez 40 druhov nastaveni softveru, takze je vela zakaznikov, ktorym to ide bez problemov. Ja mam smolu, mam auto z holandska a nejak mu ten novy soft nesmakuje. Mam asi slovensky soft na motor distribuvany v holandsku a nenachadzaju spolocnu rec :D Nalejem asi do nafty slivovicu, ta prekonava bariery!!! 

Editováno: , autor: NikhajZzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré je, že "zákazník je oprávněn požadovat proplacení nákladů na opravy provedené buď smluvním servisem ŠKODA, nebo servisem nezávislým."

 

Jak mám ale rozumět tomu, že "datum opravy uvedené na faktuře je datum před 30.06.2017?" To už je tohle TPI čtvrt roku mimo mísu a na toho, kdo neměl upraveno a nepotkaly ho uvedené problémy do konce června, už jako s prominutím sere pes?! Doufám, že jde o překlep a má tam být 2018, protože jinat si může VW celou tuhle podporu důvěry vetknout, kam slunce nesvítí. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem si nechal nahrát nový sw do své fab 1.6 tdi,auto bylo líné spotřeba o litr na 100km/h více.Motor je pravda,že byl tižší,ale to jediné.Vyřešil jsem to chiptuningem,problém nastal,když mě to pořád hlásilo chybu váha vzduchu,ale do nouzáku auto nešlo.Váha hlásila totální nesmysly.Tak sem ji vyndal prostříknul čističem na brzdy a chyba se opět opakovala po zhasnutí a nastartování zmyzela.Říkám si to není možné,že by odešla váha zrovna po chipu za pár kilometrů.Nakonec jsem opět rozebral váhu a vyndal tu trublu se sítem co tam dali dieselgaťáci a je po problému.Takže dopřejte autu kyslík a vyndejte to lidičky.Váha se nachází hned za vzduchovym filtrem a dělí ji dva torkxní šroubky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik máš najeto ? Bude to žrát hlavně víc u aut které mají v horší kondici vstřikovače. Vyšší spotřeba při špatných vstřikovačích se projevovala i s klasickým SW natož když po nich ted chtějí větší tlaky... Proto řikám že test kde dali auto nový vstřikovací systém není test ale manipulace. Už vidím jak si majitele 5-8 let starých ojetin v hodnotě 100 tisíc kvůli dieselgate nechají dělat komplet nový vstřikovací systém za 80 litrů, výsměch.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

dobry den panove,za posledni mesic jsem byl dvakrat v autorizovanem servisu skoda ohledne drobnych oprav,nevyhnul jsem se samozrejme otazce zda prehrat ci ne,odmitnul jsem,neverim,ze to nesnizi zivotnost motoru,horsi byla ta masaz potom,spousta polopravd ze strany technika,takze bych se nedivil kdyby meli za kazdyho ulovenyho nejaky premie,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...