Přejít na obsah

Dieselgate - 23R6 servisní opatření pro diesely EA189


Tony350z

Doporučené příspěvky

tak som bol na diagnostike a vyhodilo vahu vzduchu cize povodny softwer blbne s tym sitkom co na diesegate vsunuli do sania vyhodil som ho a vsetko klape cize dieselgate musi byt sitko pred vahou a ak si to vratite na povodny soft sitko spred vahy vzduchu vyhodit 
To je pravda, už jsem to tu párkrát psal, určitě i v tomto tématu...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kto ti dal naspat povodny SW?

Ktory bol posledny SW pred dieselgate?

9973?

Ked to pojdem prehrat naspat, aby som vedel.

Alebo, ktory je najlepsi?

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal mi ho jeden chlapik co aj cipuje,, fuu ktory bol posledny to netusim tvrdil mi ze mi tam dal 9970 len neviem kde to mozem overit na diagnostike ze ci mi ho tam fakt dal :D co som pozeral nemecke fora tak si pochvalovali 9970 po 9973 vsak v prilohe je subor kde su update softow len niesu tam skodovky ale golfy maju to iste tak kukni 

Datenstände 1,6 TDI CR und 2,0 TDI CR.xls

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kazda firma, ktora chipuje to vie spravit, zistoval som som to dnes...

Len ta cena je stale 120€+ DPH...

Dost palka zato, predpokladam, ze to daju na pocitac za 10 minut to tam natiahne a hotovo.

Budu mat krasny biznis.

 

palvis - pises, ze mas SW9970 a je to uz DG + ze si vybral usmernovac zo sania...

ale to by ti vypisovalo chybu, ci?

 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to se nezeptat. Dobrovolně jste podstoupili nahrání nového SW, tzv. dieselgate softwaru a nyní, za další nemalé peníze, budete přes chiptuningové firmy tento sw přehrávat zase zpět do “normálu”? Co vás k tomuto kroku vedlo?

 

Jiná situace je, kterou jsem ochoten pochopit, že jste auto s tímto SW již zakoupili.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinu lidí k tomu vede zaplacená reklama od kocernu za článek v světě moturů, kde úpravu pro 1.6 vychválili do nebes a doporučili podstoupit. Mimochodem koukám že máte motor 1.6 TDI s bosch systémem nezasaženou dieselgatem. SW pro dieselgate pro starší jednotky se siemens systémem nastavuje motor na velmi podobný chod tomu co máte vy, proto ty motory mají taky srovnatelný výkon, proto taky u 1.6 ve trojkovích octavií podstatně více odchází vstřiky a turba než u dvojkových verzí, takže co vás vedlo k tomu kupovat motor který funguje stejně jako srpzněný motor ve dvojce ? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já tomu docela rozumí, proč to někdo přehrál a teď to chce zpátky - říká se tomu experimet a v tomto případě není ani nijak extra drahý. Velká část našeho spotřebního chování je jakýsi "expreriment", což je logický důsledek našeho života v neskutečném nadbytku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15degren> myslím, že zkousnu, když si budeme tykat.

 

Můj příspěvek neměl mít nádech arogance a asi byl zřejmě zle pochopený.

 

Tu “špatnou” 1.6ku, jak píšeš, jsem zakoupil z důvodu, že jsem najel s předchozí OIII s tímto motorem cca 100tis.km.

 

Šlo mi o to, že si přeci nenechám nahrát nový sw na něco, co dosud skvěle funguje a ještě na základě článku od novinářů.

 

Wittmanne > mně osobně příjde experiment za 130€ (či kolik to příjde) vesměs drahý počin, ale pravda, každý z nás to může vidět jinak.

 

Přeji tedy, ať se najde pro vás výhodný a dostupný sw. Buďme rádi, že v ČR není tato úprava podložená a nařízená zákonem.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

upravu dieselgate som podstupil preto lebo som myslel ze novy soft bude len plus ako novy update alebo aktualizacia no nic som si dopredu neoveril na forach a nevenoval tomu pozornost inac by som tam vobec nesiel az po aktualizacii som zistil ze auto neni v poriadku a zacal som patrat po forach a nete preco tak som to rychlo chcel dat na povodny soft..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tomxass napsal:

Kazda firma, ktora chipuje to vie spravit, zistoval som som to dnes...

Len ta cena je stale 120€+ DPH...

Dost palka zato, predpokladam, ze to daju na pocitac za 10 minut to tam natiahne a hotovo.

Budu mat krasny biznis.

 

palvis - pises, ze mas SW9970 a je to uz DG + ze si vybral usmernovac zo sania...

ale to by ti vypisovalo chybu, ci?

 

Na tie kazde firmy co cipuju a vedia to spravit pozor lebo nie kazdy ti to spravi dobre vid moj priklad soft spravil dobre ale na ukor ze vynuloval DPF a teraz mam problem lebo auto cita ako novy dpf filter a podla toho robi regeneraciu az po 1000km a pritom jazdim mesto a dpfko ma 37g olej.popolceka takze musim dat preplachnut dpfko lebo tiez som si myslel ze kazda firma co cipuje mi to spravi no tento to dodrbal pozor neni firma ako firma.. skoda ze som sa k tomu dopatral az teraz ale aspon niekomu inemu pomoze moja skusenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, 15degren napsal:

Tak mě nový SW vyhovuje... uvidím jak se postaví škodovka k slíbené záruce.

Otej "slibenej zaruce" by som ti vedel porozpravat :D kamos tam ako na klavir nezaujem zobral pravnika so sebou ani to nepomohlo cize ako sa hovori zaruka po zatvoreni dveri z vonka,, potom vsetko co sa pokazi je vinou opotrebenia,, vies si predstavit dalsi skandal ze vinou softu odchadzaju diely? vsetko sa bude hadzat na zakaznikou 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sám vidíš, že to razítko nic neznamená - SW se dá přehrát a tohle moc dobře vědí i ti policajti a proto žádná razítka nekontrolují. Například v Německu je naopak posílání zdávlivě bezproblémových aut na TK relativně běžné - respektive oni používají mobilní stanice. Žádné razítko je zajímat nebude, stejně jako třeba "ujištění" z našich emisí, že auto má DPF - prostě si to sami ověřují. Nicméně za starý SW tě stejně popotahovat nemohou, to tě spíše vykrákají za ten chip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Inak uz som objednany do Skodovky na reklamaciu, napisem co a ako...

Idem reklamovat, ze som nemohol nastartovat, auto ako keby sa zadusilo a minutu tahalo naftu - podla mna daco so vstrekmi...

Takisto hluk pod 2500 ot, vibrovanie pri rozbiehani, a trasenie auta...

 

Taka zaujimavost na octaviu najnovsi SW9978; Golf s 1.6 CAYC ma 9983...

 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomxass drzim palce nedaj sa vcera som dostal informaciu ze skoda dostala tiche nariadenie menit v ramci reklamacie vstreky a cerpadla len to nerobia vsetkym, kamosovy sa to podarilo preto si narokuj na to no myslim si ze ukon bude taky ze tam nechas auto a rano ked bude studene ti doladia vstreky so softwerom toto spravili jednemu znamemu :D:D:D najlepsie hodit stary soft naspat a mas pokoj nemusis stresovat kde co kedy klepne vrzgne a stale byt v napeti a sledovat spravanie auta :D:D:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Vyskusam reklamovat, v Utorok rano som objednany.

Pokial nic nevyriesim tak pojdem do SNV za janosikom (expert na TDI z VW fora) dat naspat stary soft.

Viem, ze mam 9978 ale golf ma rovnaky motor a ma 9983 (neviem ci VW ladi motor lepsie alebo o co sa jedna...)

 

Inak vsimol som si, ze ked vypnem climatronic, radio, svetla proste vsetko a motor je studeny otacky spadnu na 700otacok a ide ako keby na tri valce.

Proste z auta je srot.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...