Přejít na obsah

Dieselgate - 23R6 servisní opatření pro diesely EA189


Tony350z

Doporučené příspěvky

před 46 minutami, Wittmann napsal:

pokud to budeš opravdu reklamovat - to znamená, že dojde k sepsání reklamačního protokolu - tak samozřejmě nic takového nehrozí. Navíc ty je k žádné diagnostice nenutíš, je čistě na nich, jak reklamaci posoudí.

 

No, když jsem to řešil já, tak buď ti dají slevu, nebo to proplatí celé škodovka a nebo neoprávněná RMA a platíš diagnostiku... Samozřejmě se hádat můžeš, ale jestli má starý auto tak skoro nemá smysl ztrácet tím čas, samozřejmě musí počítat s tím že se tomu bude muset věnovat, bude bez auta a tak, ono z mého pohledu není zas takový problém dát dvojku za diagnostiku než být měsíc bez vozu, protože se s nimi budeš hádat o to kdo to zaplatí... Pokud vůz nutně nepotřebuje tak je to asi jiná, nicméně pokud někdo vlastní octavii tak nepředpokládám že jí má proto aby mu měsíc stála u baráku ale prakticky každý den někde jezdí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem zde již někde psal, přehrání softu je dobrovolné, jasně mi bylo řečeno, že to nemám podstupovat, že škodovka ví, že po update SW odcházejí jednotlivé díly a pokud je auto starší 5ti let, poskytnou pouze maximálně 20% slevu, to řekl vedoucí v autorizáku mě, samozřejmě auto musí mít plnou servisku u ŠA a dodržovány servisní/garanční intervaly.

 

Jak píše kolega nademnou, budeš dlouho bez auta, než si oni najdou čas, zjistit čím to je, to už budeš mít koupené dávno jiné auto.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, 15degren napsal:

No, když jsem to řešil já, tak buď ti dají slevu, nebo to proplatí celé škodovka a nebo neoprávněná RMA a platíš diagnostiku... Samozřejmě se hádat můžeš, ale jestli má starý auto tak skoro nemá smysl ztrácet tím čas, samozřejmě musí počítat s tím že se tomu bude muset věnovat, bude bez auta a tak, ono z mého pohledu není zas takový problém dát dvojku za diagnostiku než být měsíc bez vozu, protože se s nimi budeš hádat o to kdo to zaplatí... Pokud vůz nutně nepotřebuje tak je to asi jiná, nicméně pokud někdo vlastní octavii tak nepředpokládám že jí má proto aby mu měsíc stála u baráku ale prakticky každý den někde jezdí...

musel by přímo reklamovat SW, ale máš pravdu, že ti to můžou pěkně "znechutit".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ako som písal vyššie nemám nato nervy ani čas riešit vkuse auto.
Soft pôjde naspäť starý.
Ten plast z filtra vzduchu do koša.
A neriešim už nič.
Strata času.
Naftu a škodu nikdy viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ano, na druhou stranu nemá smysl se hněvat na servis kde to nechá dělat. Oni jsou v tom poměrně nevině, vykonávají práci a někdo jí zaplatit musí, takže je chápu. Když to škodovka odmítne proplatit, tak jim prostě nic jiného nezbývá, jsou stejnou obětí jako zákazník a rozhodně z toho nemají radost, přidělává jim to jen práci. Nevidím to jen černobíle jak možná z mích komentářů lze dedukovat, samozřejmě jsem na ně tlačil atd. nicméně nedávám to servisu za vinu a už vůbec ne těm lidem co tam pracují... nech posla žít... oni to taky určitě nemají lehký já bych to s těmi lidmi řešit fakt nechtěl cílí svojí zlobu na špatné lidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2018 na 11:30, tomxass napsal:

Ako som písal vyššie nemám nato nervy ani čas riešit vkuse auto.
Soft pôjde naspäť starý.
Ten plast z filtra vzduchu do koša.
A neriešim už nič.
Strata času.
Naftu a škodu nikdy viac.

ten stary soft si tam daj cim najskor lebo zbytocne davas zabrat vstrekom a nicis auto ja som ho tam buchol hned o 4 dni :D:D s tym koncernom VW uz aj ja koncim na jar idem do japonca :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Sa mi včera stalo na 2ke ze na sekundu ako keby vynechal motor.... Ja už som na prášky z toho auta... Akurát je v servise mení sa spojka a zotrvacnik... Budúci týždeň idem dat starý sw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, palvis napsal:

ten stary soft si tam daj cim najskor lebo zbytocne davas zabrat vstrekom a nicis auto ja som ho tam buchol hned o 4 dni :D:D s tym koncernom VW uz aj ja koncim na jar idem do japonca :D:D

 

Šíříš tu lži a nenávist. Koncern má štempl a spoustu studií na to že nový SW zachovává výkon,spotřebu a životnost při snížených emisí. Není přece možné aby tomu tak nebylo, zpochybňování takových štemplů by měl být hrdelný zločin, za takovou drzost by jsi měl jít do kriminálu ! Když koncern s úředníkama řekne, že se stal ZÁZRAK tak se sakra snad skloníš před škodovkou a políbíš nohy jejímu řediteli!!! 

:skoda:

 

tomxass: Nj moc to řešíš prostě jezdi dokud to jezdí tak to neřeš, až to exne tak si kup japonce v 2L atmosféře a máš pokoj při stejné spotřeba jo a nesmrdí to, ty tří hrnky a různá hovna si koncern může strčit kam slunce nesvítí na podzim jdu pro mazdu 6 v 2l atmosféře, mám za sebou zkušební týden s tím autem a nechápu proč jsem si kupoval škodovku.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 2. 2018 na 13:47, 15degren napsal:

 

Šíříš tu lži a nenávist. Koncern má štempl a spoustu studií na to že nový SW zachovává výkon,spotřebu a životnost při snížených emisí. Není přece možné aby tomu tak nebylo, zpochybňování takových štemplů by měl být hrdelný zločin, za takovou drzost by jsi měl jít do kriminálu ! Když koncern s úředníkama řekne, že se stal ZÁZRAK tak se sakra snad skloníš před škodovkou a políbíš nohy jejímu řediteli!!! 

:skoda:

 

tomxass: Nj moc to řešíš prostě jezdi dokud to jezdí tak to neřeš, až to exne tak si kup japonce v 2L atmosféře a máš pokoj při stejné spotřeba jo a nesmrdí to, ty tří hrnky a různá hovna si koncern může strčit kam slunce nesvítí na podzim jdu pro mazdu 6 v 2l atmosféře, mám za sebou zkušební týden s tím autem a nechápu proč jsem si kupoval škodovku.

stempl a studie od skodovky ma nezaujimaju, zaujimaju ma realne skusenosti ludi ktorym sa po novom softe zhorsil stav auta a nielen im ale aj mne a ked to dokonca povie sam mechanik ktory robi v skodovke ze novy soft by tam v ziadnom pripade nedal tak to uz je asi co povedat :D:D:D:D ovce zostanu ovcami :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
V 21. 2. 2018 na 13:47, 15degren napsal:

 

Šíříš tu lži a nenávist. Koncern má štempl a spoustu studií na to že nový SW zachovává výkon,spotřebu a životnost při snížených emisí. Není přece možné aby tomu tak nebylo, zpochybňování takových štemplů by měl být hrdelný zločin, za takovou drzost by jsi měl jít do kriminálu ! Když koncern s úředníkama řekne, že se stal ZÁZRAK tak se sakra snad skloníš před škodovkou a políbíš nohy jejímu řediteli!!! 

:skoda:

 

tomxass: Nj moc to řešíš prostě jezdi dokud to jezdí tak to neřeš, až to exne tak si kup japonce v 2L atmosféře a máš pokoj při stejné spotřeba jo a nesmrdí to, ty tří hrnky a různá hovna si koncern může strčit kam slunce nesvítí na podzim jdu pro mazdu 6 v 2l atmosféře, mám za sebou zkušební týden s tím autem a nechápu proč jsem si kupoval škodovku.

 

No minule tu alebo na susednom fore jeden obhajca Skodovky pisal, ze to oni v podstate len rokmi prisli nato, ze jak vylepsit SW auta :D:D:D:D

Ze teraz tam nahraju bezkonkurencny SW, ktory ma nizsu spotrebu, vyssi vykon, lepsi krutiaci moment, lepsi priebeh vykonu, lepsie spalovanie a celkovo prinesie mensie opotrebovanie dielov motora :D:D:D 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, 15degren napsal:

tak v tom případě tu prosazovaný 9973, který má být super čuper poslední best verze, je už SW na úpravu NOX protože ten tam mám já potom co jsem prošel úpravou od škodovky :-) 

můžeš sem schválně prosím hodit screen jak vypadá obrazovka "advanced ID - 1A"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Po 4000km napisem posledne pocity s tymto novym SW a pomaly sa s nim lucim.

+++ Auto ide neskutocne dobre (podla mna tak o 10kW viac - skreslovat ale moze aj to, ze stary SW som mal s EGR, ktory bol na pokraji smrti a investoval som odvtedy do auta 2000€ (vsetko co sa dalo vymenit je vymenene okrem vstrekovacov a cerpadla).

--- Zvuk hroza (hlucnejsi motor o 100% - tiez moze skreslovat trosku zima, ale na 4ke pod 2500 otacok traktor a je jedno ci je auto zohriate alebo nie)

--- Spotreba vyssia o 0,5l (priemer za 4000km porovnanie so starym SW)

--- Regeneracia 3x castejsie (kazdych 300km, predtym 700-1000km)

--- Celkovy pocit z auta, bojim sa ist nad 3000otacok lebo mi je zle z toho neprijemneho zvuku - vstrekovace dostavaju cez pysk, nebavi ma ho soferovat

 

Po zhodnoteni plusov a minusov neodporucam nikomu.

Ak vam odide EGR a bojite sa ako ja, ze ten novy EGR vam nepojde so starym SW, odmietnite aktualizovat v Skodovke SW (nechodte tam hned ako ja ...) a hladajte chiptuning firmy, alebo niekoho, kto ma pristup na online/offline flashy RJ motora na SW 9972 (ten je posledny pred dieselgate).

 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
V 21. 2. 2018 na 13:04, palvis napsal:

ten stary soft si tam daj cim najskor lebo zbytocne davas zabrat vstrekom a nicis auto ja som ho tam buchol hned o 4 dni :D:D s tym koncernom VW uz aj ja koncim na jar idem do japonca :D:D

Ahoj, mam na teba otazku.

Buduci tyzden idem davat naspat starsi SW, chcem sa ta opytat, tu mriezku za vzduchovym filtrom tam mozem nechat?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 2. 2018 na 16:02, 15degren napsal:

tak v tom případě tu prosazovaný 9973, který má být super čuper poslední best verze, je už SW na úpravu NOX protože ten tam mám já potom co jsem prošel úpravou od škodovky :-) 

ja uz som z tych softwerov idiot ked som sa zaujimal o cipovanie v profituningu mi povedali ze od 9970 nahor su uz Noxy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Na vedľajšom fóre ma jeden užívateľ 9972 nahrávany po výmene egr a nedávali mu mriežku do sania ani nepodpisoval nič takže je isto ok

Odoslané z EVA-L09 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...