Přejít na obsah

Dieselgate - 23R6 servisní opatření pro diesely EA189


Tony350z

Doporučené příspěvky

papírově má serie 77 kW 250nm ale reálně se to u 1.6 pohybuje většinou nad 80 kW.

DG SW rozhodně bere dobře od nízkých otáček, motor je má stabilnější, je takový.. tvrdší. Jezdím do práce kde odobočuji z hlavní do prudkého kopce. Bez DG SW jsem musel dávat za jedna protože dvojka to při 1400 nevzala u DG celkem na pohodu. Pak přichází mezi 1900 a 2300  menší útlum a pak se to znovu nakopnes (původním SW byl průběh výkonu tařka lineární bez kopanců).

při 160+ to točí 3k+ tj. rozhodně to má výrazně vyšší výkon ve vyšších otáčkách. Nicméně každému se ten motor s DG chová jinak. Je možné že mě to jede lépe jen proto že mi to asi pálí trochu olej. Jelikož při DG SW má údajně olej přibývat kvůli častějším regeneracím, no ale od nahrátí SW mám spotřebu oleje 1l na 15K km před předhrátím jsem nedolíval nic, prostě někde jsou větší tlaky a netěsní mi to jak by mělo, počítám že to teče přes turbo, protože ho slyším pracovat na vyšší výkon mnohem dřív než když nebyl DG SW...

 

Ale jak jsem už psal, každému se DG Sw chová jinak...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám auto u doktora ve ŠA. Co sem jim řekl, jaké požadavky mám vůči tomu sw. Vše kladne vyrizeno. Žádný sw kvůli egr měnit nebudou a DG prý nepřipadá v úvahu. Kdyz sem se jich ptal jestli ten egr s tou koncovkou DQ půjde na ten starý sw, tak se usmál a nemám se bat. Žádný DG se tam vracet nebude a mám normálně záruku na ten egr 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale keby si tam dal nazad DG mohol by si mat egr zdarma.
Neverím ze v rj je dátum kedy bol sw nahraný lebo auto na diagnostike konkrétne octavia 2 nevie zapísať dátum chýb.
Maxidot nemá datum.
Ale možno sa mýlim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při flashování softu EGR se všechno zapisuje, viděl jsem to jasně na vlastní oči při a to dokonce dvarkát, kdy a co bylo nahráno a jakým softem a kabelem. Zřetelně zapsán čas, datum, verze softu, verze softu na flash, kabeláž, atd ... já měl pouze jeden zásah a to bylo první nahrání a druhé až DG a třetí zpět na 9972, s dia co má každý druhý doma, zjistíš velký prd ale profíci co tomu rozumí, to zjistí takřka ihned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, minulý měsíc mi kleklo auto za cesty, přičemž mi byl vyměněn 1 vstřikovač v autorizovaném servisu zdarma díky DG. Když jsem se týden po výměně mrknul na hodnoty vstřikovačů, byly všechny hodnoty +- stejné jako před výměnou. Chci se zeptat, je to normální? Někde jsem myslím četl, že hodnota zcela nového vstřikovače by měla mít odchylku max v setinách. Dá se nějak poznat přes VAG že vstřikovač byl Vážně vyměněn? Nebo případně přečíst nějaké jejich identifikátory? Nechci být paranoidní, jen mne Vážně ty hodnoty překvapily.

 

Předem díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 minutes ago, tomxass said:

Ja som mal problém so vstrekmi a len ich nastavovali, nevymenili nič.

 

No, co mi říkali, tak na 1. vstřikovači odešla elektronika a na papíru, co za servisní úkon bylo provedeno zdarma bylo napsáno, výměna vstřikovače + faktura na 25k

Editováno: , autor: JIRIK87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...