Přejít na obsah

Standardní šrouby kol vs bezpečnostní šrouby


Shaarky

Doporučené příspěvky

před 31 minutami, Wittmann napsal:

No v pneuservisu si s tím často umí poradit.

 

Uměli to jen odvrtat a Klokočka (ten sídlí kousek od pneuservisu) měl nástroj někde na výjezdu. Moje auto v Praze v pneuservisu, já byl 8000 km daleko. Po příletu jsem našel bezpečnostní ořech doma a jel na přezutí znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ořechů je "X" druhů,jen od Audi mám na servise asi 28 t pů ořechů

Jinak univerzální určitě nejsou,liší se délkou závitu a dosedací plochou.

Jinak dnes jsou bezpečáky možná tak proti nějakým pubošům,profíci na to mají forichtunky,zdrží je to cca o pět sekund více než běžný šroub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, cosby napsal:

Jinak dnes jsou bezpečáky možná tak proti nějakým pubošům,profíci na to mají forichtunky,zdrží je to cca o pět sekund více než běžný šroub.

a vzhledem k tomu, že fetky se kolama prakticky nezabývají - je to logisticky poměrně náročná - tak ty bezpečáky v první řadě komplikují život svému majiteli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle servisu se stejna sada orechu vyrabi priblizne 3 mesice a pak se vymeni za novy typ. Prislo mi to jako docela dlouha doba na jeden typ, ale pri poctu dnesnich aut je pry prakticky nemozne najit dva stejne typy na jednom miste.

 

Problem je v tom, ze servisy nemaji zadne "zalohy" starsich typu, takze jakmile orech ztratite, tak je odvrtani jedna z velmi mala moznosti, jak se dostat ke kolu. Coz pouze potvrzuje myslenku kolegy Wittmanna, ze bezpecaky komplikuji zivot predevsim jejich majitelum.

 

Ja si je ale pro klid duse poridil od Skody take.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...