Přejít na obsah

Kamera do Fabie 3


Ondrast

Doporučené příspěvky

Zdravím, uvažuji, že bych si koupil kameru do auta, ale chtěl bych takovou, která se ideálně celá schová za zpětné zrcátko. Nechci takovou, která by mi ubírala z výhledu. Co jsem se díval na jiných autech, tak se mi zdá, že většina kamer se na Fabii za zrcátko nevejde (přece tam toho místa moc není). Můžete někdo poradit do čeho jít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dávám kameru vpravo od zrcátka, jakoby u spolujezdce. A nijak me to výhled apod. Nenarušuje. Tuplem když zaklopim display. Ale už je x let stara a planuji koupit novou a budu to umístění opět řešit stejně. Z pohledu řidiče je na místě, kudy se maximálně koukam na světla u semaforu když blbě zastavim. Spíš me vadí kabel co od kamery vede do zásuvky. Nebavilo me to po každé jízdě sundávat a nabíjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vcelku jednoduché. Od zrcátka k levému A sloupku stačí nastrkat kabel pod stropnici, potom trochu složitější je nacpat kabel pod plastový kryt A sloupku, stačí odhrnout těsnění dveří. Nic jsem nesundával a šlo to. Kryt z boku palubky jde lehce vyloupnout, pak už máš super přístup. 

 

K napájení používám adaptér z ebay za 70kč:

 

adapt.jpg

 

http://www.ebay.com/itm/Mini-USB-Charger-12V-36V-to-5V-Hard-Wired-Cable-For-Car-DVR-Dash-Camera-Cam-/201539366466?hash=item2eecaeae42:g:zv4AAOSwu1VW4jWb

 

Zapojeno touto odbočkou do pojistek(kostra je pod palubkou):

 

poji.jpg

 

http://www.ebay.com/itm/10-X-Car-Automobile-Medium-Standard-ATO-ATC-Blade-Fuse-TAP-Circuit-Adapters-Kit-/311741172050?hash=item489538c952:g:ES0AAOSw44BYKnZ0&vxp=mtr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil TrueCam A7s nalepil jsem držák za zpětné zrcátko. Kabel jsem vedl vrchem pod tapecírunkem. Nahoře jsem přešel přes A sloupek pod gumové těsnění dveří a stáhnul dolu k pojistkové skříňce. Na jaře zapojím na pojistku, aby se kamera automaticky sepnula po zapnutí zapalování. Teď strkám napájení do zapalovače. Kameru zvenku auta skoro není vidět.

IMG_5864.JPG

IMG_5866.JPG

IMG_5869.JPG

IMG_5872.JPG

IMG_5880.JPG

IMG_5881.JPG

IMG_5863.JPG

IMG_5868.JPG

IMG_5871.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V ‎30‎.‎11‎.‎2016 na 12:34, Pitrsman napsal:

Taky mě to napadlo, auto elektrikář by si s tím lehce poradil. :)

Kameru mám takto připojenou už několik let.

Využil jsem vypínače pro spolujezdcovo světlo,které se používá jenom zřídka.Žárovku jsem vyndal a na její místo připojil napájení zdroje pro kameru.Zdroj sem vykuchal z obalu ,který se vkládá do zásuvky zapalovače.Ostatní je patrné z foto.Funkčně naprosto bezproblémové!

010.JPG

011.JPG

012.JPG

013.JPG

014.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Thursday, November 24, 2016 na 16:49, ralff napsal:

Já jsem koupil TrueCam A7s nalepil jsem držák za zpětné zrcátko. Kabel jsem vedl vrchem pod tapecírunkem. Nahoře jsem přešel přes A sloupek pod gumové těsnění dveří a stáhnul dolu k pojistkové skříňce. Na jaře zapojím na pojistku, aby se kamera automaticky sepnula po zapnutí zapalování. Teď strkám napájení do zapalovače. Kameru zvenku auta skoro není vidět.

Já jí mám nalepenou až pod tím tečkováním a bez problem.

V OII jsem to udělal stejně a občas blbne načítání satelitů, zřejmě poctivější tečky na skle :-D
 

V Sunday, February 05, 2017 na 7:36, pigo napsal:

Kameru mám takto připojenou už několik let.

Využil jsem vypínače pro spolujezdcovo světlo,které se používá jenom zřídka.Žárovku jsem vyndal a na její místo připojil napájení zdroje pro kameru.Zdroj sem vykuchal z obalu ,který se vkládá do zásuvky zapalovače.Ostatní je patrné z foto.Funkčně naprosto bezproblémové!

 

Takže kameru vždycky zapneš tlačítkem, right?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne je jedno, jestli strčíš kablík do zásuvky, nebo musíš zapnout nějaký DZINZIK (rozuměj tlačítko). Při připojení na žárovku stejně musíš vykuchat napájení kamery, vyndat osvětlení kabiny, a aby jsi dal z 12V potřebných 5V tak ten tišťák nějak zbastlit a připevnit. Ta lepící pásta se v létě za horka může odlepit, tíšťák se posune a průšvih (zkrat) je možný.

Podle mne je nejlepší udělat odbočku na pojistce spínané zapalováním a na nic nemusíš sahat. Po nastartování auta kamera jede. To je alespoň mi milejší zásuvka a zástrčka kamery, vše ORIGINÁLNÍ.

Ale zase opakuji, je věcí každého, jak si připojení vyřeší a co je mu millejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...