Přejít na obsah

Kamera do Fabie 3


Ondrast

Doporučené příspěvky

Kde jsem to kupoval už nevím, teď jsem to našel jako “pracovní pojistka” tady:

https://www.stualarm.cz/z6798-pracovni-midi-pojistka-10a-430110

Pozici 28 jsem neměřil, ale pozice 25 je napájená po nastartování. Po zhasnutí motoru se vypíná, pokud ti to takhle vyhovuje, pak je pozice 25 pro tebe vhodná. Volné pozice mají kontakt jen navrchu, který je napájený. Autoelektrikář by ti byl schopný aji udělat konektor i ve spodní části od které by šel + káblík přímo do kamery a nemusel by jsi kupovat tuto pojistku s vývodem. Ale s touto pojistkou to v pohodě taky funguje, jen to není tak hezký a tím, že to drží jen na vrchu, tak to nedrží na 100%, občas bych na to mrknul jestli se to nesnaží vypadávat. 

 

Jelikož jsem MIDI pojistku s vývodem našel nejslabší 10A a s kamerou byla přibalená pojistka 5A tak jsem ještě pořídil mezikus s paticí na další pojistku kam jsem tu 5A dal pro jistotu. Je to něco jako v tomto odkaze:

https://www.stualarm.cz/z6711-profi-pouzdro-pro-midi-pojistku-s-krytkou-43013

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

převádí 24 nebo 12V na 5V pro USB napájení, plus je tam podpěťová ochrana, tudíž pod 11,6V to odpojí zdroj odběru (kameru). To je v případě, že jí budeš mít trvale zaplou, nebo alespoň v otřesovém, nebo v senzor pohybu módu a odjedeš na dovču, tak aby jsi se po 14 dnech návratu nedivil, že nenastartuješ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o těch pojistkových adapterech z Ali samozřejmě vím, ale nechce se mi čekat, než dorazí a pak jsem viděl tu variantu od Milana Hose, tak jsem myslel, že to bude jednodušší, ale zřejmě nebude.

 

@MilanHos jak mi to popisuješ, tak chápu to správně, že to je pojistka na které už je ten káblík pevně napojený ? já myslel, že jde jen o káblík, který se pak píchne na jakoukoliv pojistku nebo tak to není ? jinak to vypadá, že zřejmě i ta pozice 28 bude napájená..podle tohoto obrázku, kdy tam má taky jeden majitel napojenou kameru, akorát už nevím, od koho to je :-)

 

přední kamera pojistka pozice 28.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli mě dobře paměť slouží, tak u FIII je řekl bych na všech volných pozicích (u těch menších pojistek-přišel mi totiž kabel z alíku na ty menší pojistky) napětí akorát po startu, aspoň na pár co jsem proměřoval, to tak vždy bylo. Tak jsem si vybral volnější místo (ani si nepamatuji kam jsem to vlastně dal, musel bych se juknout a vyfotit), aby mi ten pojistkový bajpás nějakou pojistku nepřekrýval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možností napojenia je viac, buď cez ten rozbočovač, alebo napojiť sa priamo zozadu. @brrrrm to má už napojené priamo zozadu keď dobre pamätám, ja som si cúvaciu kameru tiež tak napájal. teda vpredu nič nevadí...

 

mňa celkom zaujala YI Mini Dash Camera. ale:

- nemá GPS

- kábel je napojený priamo do kamery, nie do doku

- CPL polarizačný filter?

+ WiFi

+ rozmery a dizajn

+ cena (ali asi 40€, lokálny obchod 60€)

 

https://www.yitechnology.com/yi-mini-dash-cam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961hele ono to není až tak složitý jak to popisuju, v podstatě stejný jako s rozbočovačem, jen nemusíš přemýšlet kam kterou pojistku do rozpočovače umístit. 

A ano, na té pojistce je káblík na pevno přidělaný. 

 

Tady mám fotku jak vypadá druhá pojistka za tou pojistkou s vývodem. Pak to vede dál do adaptéru na autozásuvku. 

CE083DB4-1B13-4BA3-B1DC-FF68B248010C.thumb.jpeg.50d55c51dc18531226b2bada500ae778.jpeg

Ten adaptér stejně budeš potřebovat, pokud má autokamera napájení jako zásuvku do 12V. Není to o tom, že ten káblík co vede z pojistky připojíš rovnou na kameru. No a potom musíš - pólový káblík připojit na kostru, já to mám na tu konzoli co drží palubovku, všimni si matky s podložkou ve spodní části. 

1C6D1F31-AB97-426F-9017-953240B6E09A.thumb.jpeg.1f1a0b1a4d4b66728c7840347ce3e7b2.jpeg

 

Ten adaptér jsem využil právě z rozbočovače z Aliexpresu. Ale dá se to v pohodě sehnat i u nás. Když budou mít pojistku s drátem tak budou mít určitě i ten adaptér(externí zalsuvku 12V)

6E0DFB55-47BC-42D4-A5DA-FFAC69A6C5B6.thumb.jpeg.8e7238316275069277e955c6bd4db375.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MilanHos  já vím, že pro většinu z Vás to není nic složitého a možná se mi smějete, ale já jsem prostě elektro lama a potřebuji krok po kroku to polopaticky vysvětlit, ale už jsem si to trochu srovnal a zřejmě jsem u konce :lol:

 

Jinak zatím to vypadá, že u mě zvítězí tahle Viofo, za super cenu, ale bez GPS

https://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-VIOFO-A119S-2-Inch-Car-Dashcam-6G-Video-135-Degree-Camera-DVR-Without-GPS-Function-wp-Eu-1153895.html?rmmds=search

 

a k tomu si objednám z Ali tento viofo set z obrázku s GPS modulem, polarizákem a tím napajecím kabelem, takže by mi to mělo vyjít na celkem 2.300,- včetně filtru, který se u nás prodává samostatně za 400,- Všechny tyhle doplňky si objednám z Ali, protože nemíním platit naše české ceny, když si to tam stejně objednají a pak to prodávají 10x dráž..např. ten pojiskový adaptér, který se dá pořídit za necelý dolar a některé eshopy si klidně řeknou přes 200,- a k tomu ještě poštovné, takže tohle platit nehodlám a holt si na to chvíli počkám, než to dorazí.

Kamera má napájení na konci na USB, ale tento kabel bych nepoužil a použil ten kabel z toho setu a chtěl bych to dát na tu pojistku, aby to bylo schované.

 

Takže když bych to shrnul, tak mám asi dvě možnosti, jak ten kabel zapojit. Jak tu někdo psal, bud to pojistkové pouzdro, které je na tom kabelu odříznout a k tomu napojit jen ten pojistkový adaptér a píchnout do volné pozice ve skřínce se správnou pojistkou a nebo to nechat být, jak to přijde a tím bych se dostal zřejmě do stavu, který máš ted ty, tedy máš to přes dvě pojistky. jak píše wirer přímo na pojistku to si určitě netroufám, takže přes ten pojistkový adaptér to bude pro mě asi nejjednodušší :D

 

 

viofo set.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 tak túto kameru mám.. ale kupoval som ju za nehorázne české ceny cez isix.cz.... aktuálne vyjde kamera za 3000kč s bohatým príslušenstvom vrátane GPS modulu + 400kč CPL filter a v cene máš rýchly 2r záručný servis. Ja som ho už využil, za 7 dní od odoslania kamery zo Slovenska do Prahy bola kamera opäť opravená doma na Slovensku. Čiže neľutujem tie vyhodené peniaze.

5930460822b34_2017-06-0117_49_42.thumb.jpg.5000f42dafd69c4e9bdf66bc2341915d.jpg

 

GPS modul určite ber, pretože inak toto Viofo na sklo asi nenalepíš, podložka bez GPS modulu je totiž úzka a tým pádom nebudeš vedieť otáčať objektív. Navyše napájanie vieš zapojiť do GPS modulu a tým pádom ti odpadáva manipulácia s káblom, keď budeš chcieť nasadiť a zloziť kameru (napr. na noc). Jediná nevýhoda tejto kamery je absencia WiFi... a teda si odkázaný na manipuláciu s SD kartami, prípadne samotná kamera po pripojení k PC funguje ako čítačka pamäťovej karty. Ale veľkosť a dizajn je na jednotku s hviezdičkou!

 

A áno, pôvodne mi ju @wirer zapojil cez ten adaptér vpredu na poistkách, ale potom ju prehodil dozadu - mám pocit, keď mi zapájal parkovaciu kameru. Ja som elektrotechnický antitalent, tieto poistky sú pre mňa španielska dedina! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám toto:

https://www.stualarm.cz/z6798-pracovni-midi-pojistka-10a-430110

Naprostá spokojenost a mám tam už 4, 3xvýhřev sedaček a 1x kamera. Zapojeno na volné pozice živých po zapnutí zapalování. Nepletu vývod do společného s jiným, neřeším velikost adaptéru. Jen se musí správně strčit protože v pojistkovce je kontakt jen přívodní. I tak drží naprosto spolehlivě.

Odpoledne šoupnu foto pojistkovky.

Editováno: , autor: milanxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@brrrrm vedel by si sem prosím ta hodiť fotku ako to vyzerá z vnútra respektíve kde ju máš umiestnenú a či je videt z poza zpetneho zrkadla lebo aktualne sa to chystam tiež riešit a rozhodujem sa medzi týmito  dvoma kamerami z tým že tu prvú by som za spätnym zrkadlom nemal vôbec vidieť (mam to menšie zrkadlo samozatmavujúce)

 1. https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_009344135394.html?wid=1349303&lkid=15560594

2. https://www.lightinthebox.com/en/p/xiaomi-yi-smart-car-dvr-wifi-camera-165-degree-dash-cam-1080p-60fps-2-7-inch-camcorder-for-android-ios_p4861616.html?irgwc=1&utm_source=admitad&litb_from=affiliate_admitad&utm_medium=affiliate&utm_campaign=511954&subid1=4f59b0ee034cb6d7f26224a49d5af3b6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@brrrrm díky za obsáhlé info..mně se tahle kamerka taky začla líbit, recenze jsou všude skoro jen kladné a líbí se mi ten dizajn, nechci kameru na držáku s přísavkou..vím, že isisx.cz ji má za 3.000,- + 400,- za filtr..já ted momentálně jen řeším v hlavě to, jestli mám ten rozdíl 1.000,- oproti tomu, za co to mohu koupit využít tím, že budu bez záruky :-) no to už si musím rozhodnout sám..

 

@milanxx jj, tuhle pracovní midi pojistku už mi včera posílal odkaz @MilanHos, sice stojí pár korun, ale bohužel nevím, kde bych ji osobně tady u nás koupil a s poštovným to už nemá cenu. Akorát by mě zajímalo, ty máš autokameru zapojenou na tuhle midi z odkazu na 10A ? všiml jsem si, že menší se nedělají..ale autokamera je na 5A ne ? to ničemu nevadí ? jak už jsem psal jsem elektro-lama, takže se furt tak stupidně ptám :-)  jinak budu rád i za tvoje fotky pro představu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@seliot túto kameru z vnútra vôbec nevidíš. Ak chceš za jazdy uložiť nejaké video, musíš po hmate nájsť to trojuholníkové tlačítko. Ak chceš vidieť na displeji, či máš dobre nastavený sklon objektívu, musíš sa pekne zohnúť pod spätné zrkadlo. Dokonca ani mnoho spolujazdcov si tú kameru nevšimlo. A z vonku je tiež pekne nenápadná.. momentálne som našiel len tieto fotky..

5a75f89829da7_2018-02-0316_52_21.thumb.JPG.eea10ce53512d7a7484ec4f8e2c02bc9.JPG5a75f420e4a26_2018-02-0314_19_48.thumb.JPG.3f9119331a89906b74b2f9c4a736f8cf.JPGDSC_4225.thumb.JPG.d09c10dfc08a84def040cff994b2fa31.JPG

 

Pri tej prvej si riadne pozri, kde ju budeš mať v aute umiestnenú...

 

@ski1961 jj, to už je na tvojom rozhodnutí, ja si za takéto zložitejšie elektronické vecičky radšej priplatím, aby som mal záruku, zhodou okolností sa mi teraz aj vyplatilo.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@seliot áno, ukladá video automaticky, ale po vyčerpaní kapacity SD karty zmaže najstaršie video. S tým spomínaným tlačítkom však vieš video uložiť s ochranou proti zmazaniu, čiže kamera ho nevymaže, ak sa zaplní SD karta. Podobne tieto kamery majú aj G-senzor, v prípade nárazu sa to video automaticky označí, aby ho kamera nevymazala. Niekedy stačí trafiť pekný výtlk na ceste.. :)

 

Tá 70mai je kompaktná, len je podľa mňa blbo otočená, akoby pre pravostranné vozidlá. Treba pozrieť nejaké fotky, kde ju ľudia zvyknú lepiť, či nebude musieť byť ten držiak na lepenie byť vystrčený príliš mimo spätné zrkadlo.

 

A význam GPS... môžu sa ti ukladať súradnice do videa, ale neviem, či niekto niekedy skúšal tie súradnice prepisovať do google maps, aby zistil tvoju polohu. Taktiež vďaka GPS môžeš mať vo videu zaznamenanú rýchlosť... čím budeš môcť machrovať pred ostatnými, na druhú stranu ak sa to dostane do rúk polície, môžu ťa aj na základe takého videa spätne pokutovať. A prepracovanejšie kamery vedia zaznamenanú trasu poslať do PC/mobilu a vieš si ju pozrieť napr. v Google mapách, prípadne ju zdieľať na sociálnych sietiach, alebo ju využiť v knihe jázd.

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 Tady je foto pojistkovky s mým řešením. 3xvýhřev + 1xkamera

20180914_150056c.thumb.jpg.811f1d23118591ffa35b38b3dbb90b4d.jpg

K té hodnotě pojistky, kamera má napáječ do zásuvky zapalovače ten je jištěn 15A a já ji mám umístěnou stejně jak @MilanHos jenom - jsem dal pod šroub co drží plast palubky na té konzole protože mám chytré auto níž a nechtělo se mi ho předělávat. Zatím jen provizorka musím to uhladit foto tedy ne principielně. A jak jsem to fotil tak teď koukám, ona ta konzola reziví doprčic. To bude zajímavá reklamace.

20180914_150300c.thumb.jpg.e25a6664ac4f2cf61ad4ca5159b4446f.jpg

 

 

 Takže 10A pohoda, U 5A někdo psal že se mu spálila, tak s 10A se nic nestane. To s tou vlastní pojistkou jsem měl v přechozí verzi s ŘJ od HT a to jsem měl tu pojistku otočenou, takže funkční byla ta u ŘJ. Teď tam mám originální jednotku škoda a ta má 3 přívody proto jsou teď pojistky otočené a funkční.   

A k tomu poštovnému, koupil jsem víc věcí, takže to tak nebolelo a taky jsem koupil víc těch pojistek abych měl na případnou výměnu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nektera kamera mela jina streva ,nez u isixu ,myslim procesor,-mozna to byl jen doprodej starsich verzi,byl tam rozdil v kvalite pri ukladani i v 30 fps vs 60fps  a co jsem videl,nektera mela objektiv sony a jeste co si pamatuji,rikal mi pan ze ta co nema optiku lens ma moznost nataceni cocky nejen nahoru i dolu,ale i doleva a doprava ,pro vystredeni obrazu,kdyz nema kameru na prostredku auta......

 

Jinak nic proti cinanum,u mne je to tak,ze se potom vztekam,kdyz neco nefunguje jak sem cekal a je problem s vracenim nebo jsem mel jine ocekavani a realita je horsi.  Takze jsem sel drazsi,ale pro mne jednodussi cestou a nechal si poradit......

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...