Přejít na obsah

Kamera do Fabie 3


Ondrast

Doporučené příspěvky

Ja mám Thinkware F770 so zapojením na poistnú skrinku (ešte to budem prerábať), a kamera je umiestnená klasicky za zrkadlom na pravo. Ak je podmienkou aby kamerka bola nenápadná, tak by som hneď vylúčil všetky také, ktoré majú displej. Lepšie kamerky majú vyriešené aj prepínanie do parkovacieho režimu, aj ochranu proti vybytiu batérie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎14‎.‎2‎.‎2017 na 11:59, mischicka napsal:


 

Takže kameru vždycky zapneš tlačítkem, right?

 

Vůbec ne.Kamera se po cca 2 minutách vypne sama (má to v meníčku).Absolutně si jí nevšímám!!.Za dva a půl roku jsem neměl sebemenší problém.Izolačka je tam jenom jako sichr.Skrat nehrozí je tam spousta místa vůči střeše.Koupil jsem komplet palubní světlo na inz.za nějaké 200,- protože jsem nechtěl poničit origo nové.Takže to mám schované a mohu ho během několika minut kdykoliv vyměnit,nebo případně při prodeji  komplet zaměnit aniž bych prodával vůz nějak upravovaný.Dva šrouby...konektor...toť vše.Stejně jsem namontoval kamarádovi do O2.Taky bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Se divam, ze to mate vsichni prilepene na tech "teckach". Prisavka tam nedrzi, takze asi nalepeno... Pri pripadnem sundavani "kvalitni" samolepky nemuze dojit k poruseni tech tecek? Zatim mam kameru "prisatou" na cistem skle a zavazi mi ve vyhledu. Nemusim mit obavy z prilepeni na teckovanou plochu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 4. 2017 na 18:36, MilanHos napsal:

Jojo musíš to po každé jízdě vytahovat. Ale existujou i adaptéry který mají na sobě vypínací tlačítko. Nejlepší ale je to vyvést do pojistkovky, nemusíš na to pak myslet.

neda sa to nejako nakodovat aby sa zasuvka 12v pri vypnuti klucika vypla bud hned alebo po urcitom case?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kódování moc nerozumím, ale myslím že nakódovat asi ne. Leda bys znal nějakýho šikovnýho autoelektrikáře nebo slaboproudaře, který by ti tam dal nějaký časový relé. Obecně je ale jednodužší si to natáhnout do pojistek. Pokud vyloženě nepotřebuješ, aby kamera ještě pár minut po zaparkování jela. Nebude ti hlavně zavazet zalstrčka v přihrádce, já vždycky zuřil že se mi do toho zamotávají klíče z práce nebo brýle. 

Já to měl napřed zapojený přes adaptér na funkční pojistku

IMG_1350.thumb.JPG.25b93827141699a591e2159991cbb0a4.JPG

ale teď jsem si to dal přímo na pojistku s vývodem ve volné pozici

IMG_1517.thumb.JPG.538f395b72f18667f15959adb03696d9.JPG

A na boku palubky pak jen zapojíš

IMG_1355.thumb.JPG.48d3e51cbbcd524baf8f068d78ecf00e.JPG

A kdyby jsi chtěl tak zapojení kamery se řešilo tady ;) 

 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A USBčko vedle 12V by to neutáhlo? Mám Lamax X8, je to sice outdoor kamerka, ale nemám pro ni moc využití, tak ji chci dát do auta. Jediný kabel, který od ní mám a je dodáván je USB. To v té pojistkovce je dobrý, ale ideálně, pokud by byla varianta místo zásuvky 12V usb varianta. Něco vymyslím a nebo se na to vykašlu a bude nadále v šuplíku:)))))))

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USB se aspoň pro flešku vypne až za chvíli. Někdy ještě po 5 minutách bliká že ji něco používá. A zásuvka dle zapojení vede přímo na sběrnu baterie. Preferoval bych zapojení dle MilanHos. Levné, jednoduché, funkční. A jak pěkně si u něj hoví Chytré auto a na něm zásuvka. Pěkné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

@Reesha prosím tě, uvažuji že bych použil na zapojení kamery tento adaptér, co používáš ty, ale jsem totální negramot na elektriku a chtěl bych se zeptat, všiml jsem si, že jiný obchod prodává tento adaptér už s očkem na kostru, který je na červeném kabelu.chápu tedy správně, že ten černý se zapojí na tu adapter pojistku z obrázku ? Já jsem totiž většinou zvyklý, že černý je - a červený +, tak jsem zn toho trochu divokej :-)

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych zůstal u červené+. To očko může být myšlené na svorku někde..... A ono je to jedno, až to přijde tak u toho bude asi schema zapojení, teoretizovat na obrázkama v obchodě teď nikam nepovede. Stejně budeš lisovat tu pojisku tak nalisuješ i novou vidličku když to bude obráceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...