Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Prostě mě jenom zajímaj naměřený hodnoty a nevim, co je na tom nepochopitelnýho. A asi nejsem jedinej zvědavej, když se měří pro Svět motorů.

Tahle debata mi přijde trošku zbytečná...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Mně přijde od začátku zbytečný ten dotaz - měření samozřejmě může potrvdit či vyvrátit oficiálně uváděné hodnoty, ale na 100% ne do té míry, aby to mohlo ovlivnit rozhodování o volbě motoru při koupi.

Nebo pokud místo 140 naměří 137 kW, tak si řekneš, že kvůli třem chybějícím kW si radší vezmeš 110 kW, u kterého naměří třeba 111 kW?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem měření soukromě doplnil bez světa motorů a dopiksloval porovnání s měřením na hřídeli.

To byla největší práce, přestože to nebyl pochopitelně motor z jednoho auta, je výsledek konečně věrohodný.

Ještě zbývá zjistit, proč na Jarově přeměřují točivý moment a uvádějí nějakých 436 Nm tedy pokud si to dobře pamatuji.

Zde je odkaz na mé měření.  https://www.facebook.com/motorpower.cz

Výsledek je rozhodně lepší než u Superbů. Výrobcem udávané parametry jsou  400Nm a výkon 190PS.

Silnější křivka je měření u mě, na válcích s odpojeným Haldexem. Abych vyloučil ztráty na Haldexu. Na víc se neptejte,  kdo u mě měřil ví co a jak. Rozhodně je jistota, že mám změřeno správně. I rozsahem odpovídám tomu co Škoda uvádí. Právě na rozdíl od superba.

Editováno na motorpower

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kdo má zkušenosti s úpravou u 140kw verze? Kde jste upravovali? Kolik najeto? Jaké jsou nyní pocity? Odezva na plyn? Co na to řazení u DSG? Přeci jenom se jedná o relativně nové auto, doporučíte to i u málo jetého cca 6 tis km vzhledem k záruce? Díky za relevantní názory a zkušenosti.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

dřív jak po prvním servise bych vůz na úpravu nedával, ať si nejdříve vše sedne

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

S tím se dá souhlasit, ale i dříve se dá.  Testovací kus překonal 100tis. upravoval se při 1200km

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Už delší dobu zvažuju chip na Kodiaq 2.0 TDI 140 kW. Nemáte někdo zkušenost s tímto:

http://www.dp-race.com/iflash/

Líbila by se mi možnost přehrát si zpět originální soft například v případě návštěvy servisu. Zase na druhou stranu jak může být kvalitní úprava bez toho, aniž by úpravce auto vůbec viděl...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám sportline MR2019 140kw Dsg a na 99% jdu do chipu přes xtuning se zápisem do TP. Jako výkon mi stačí, spotřeba je taky ok, ale neodkážu zkousnout tu lenost v nízkých otáčkách. Známý má autosalon Nissan a taky mi doporučil xtuning. Prý se není čeho bát. Ve škodovce mi taky řekli, že chipu se nemusím bát. Jen prý mám zkrátit intervaly servisních prohlídek z 30.000km na 15-20.000km.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)
    před 6 hodinami, fun.tomas napsal:

Už delší dobu zvažuju chip na Kodiaq 2.0 TDI 140 kW. Nemáte někdo zkušenost s tímto:

http://www.dp-race.com/iflash/

Líbila by se mi možnost přehrát si zpět originální soft například v případě návštěvy servisu. Zase na druhou stranu jak může být kvalitní úprava bez toho, aniž by úpravce auto vůbec viděl...

Toto má jednu vadu, neřeší to záruku. Tedy podle nových směrnic. Bohužel jí neřeším ani sám. STK problém není. To druhé jsi napsal sám, nalej a jeď.

Editováno na motorpower

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 5 hodinami, klakson23 napsal:

Já mám sportline MR2019 140kw Dsg a na 99% jdu do chipu přes xtuning se zápisem do TP. Jako výkon mi stačí, spotřeba je taky ok, ale neodkážu zkousnout tu lenost v nízkých otáčkách. Známý má autosalon Nissan a taky mi doporučil xtuning. Prý se není čeho bát. Ve škodovce mi taky řekli, že chipu se nemusím bát. Jen prý mám zkrátit intervaly servisních prohlídek z 30.000km na 15-20.000km.

Zajímalo by jak případně škodovka, kde ti radili vyřeší záruku. Pokud si nezaplatíš pojistku. Pro případné dotazy volejte, kdykoliv. Čas mám ...marodím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 9 hodinami, motorpower napsal:

Toto má jednu vadu, neřeší to záruku. Tedy podle nových směrnic. Bohužel jí neřeším ani sám. STK problém není. To druhé jsi napsal sám, nalej a jeď.

Tak přesně téhle odpovědi jsem se bál 😉 Jestli to dobře chápu, tak ve Škodovce dokážou z ŘJ vyčíst, že byla přehrávaná? Přece jenom je to dost drahé auto a nechtěl bych přijít o záruku...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Umím to i vyřešit, ale rozhodně ne ''selbekablem''.  Se zárukami to samé. Nejvíce si pomůžete sami a ne s pomoci pofidérních smluv.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 10. 1. 2019 na 22:43, motorpower napsal:

Zajímalo by jak případně škodovka, kde ti radili vyřeší záruku. Pokud si nezaplatíš pojistku. Pro případné dotazy volejte, kdykoliv. Čas mám ...marodím.

Jelikož v xtuningu přebírají záruku, tak jsem to se škodovkou už dále neřešil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jestli do úpravy půjdeš, poděl se pak prosím o své pocity. Já zatím asi budu muset zkousnout tu lenost motoru. Mám strach ze ztráty záruky, což mi potvrdil i technik u dealera...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 20 hodinami, fun.tomas napsal:

Jestli do úpravy půjdeš, poděl se pak prosím o své pocity. Já zatím asi budu muset zkousnout tu lenost motoru. Mám strach ze ztráty záruky, což mi potvrdil i technik u dealera...

Jasný, dám vědět. Ještě ale musím počkat cca 4tis km. Teď tam mám 6tis najeto. Doporučili mi kolem 10tis že to bude ok.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

vždycky je lepší nechat motor ,,sednout,, a pak se dají řešit úpravy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od Lukason
        MY 2019

Informace o změnách a úpravách výbav a konfiguraci.

• Od stano_s
        Zdravim,
        vlastnim Kodiaqa vo vybave Ambition. Auto nebolo na objednavku ale bol to hotovy kus. V kufri mal iba sadu na nudzovu opravu pneu (sprej tekutej gumy+kompresor). Chcel by som auto dovybavit plnohodnotnou rezervou avsak po dlhom googleni som zistil ze existuju iba 3 verzie vybavy kufra (berim na ohlad len 5miestne Kodiaqy):
        1. kufor so setom na nudzovu opravu pneu - dno kufra 20cm nizsie od okraja
        2. Kufor s dojazdovou rezervou (80km/h,max 50km) - dno kufra 10cm nizsie ako okraj
        3. Kufor s plnohodnotnou rezervou - dno kufra zarovno s okrajom

Variantou 1 a 2 sa Kodiaq da dodatocne vybavit, variantu 3 IBA ak kupec konfiguruje nove auto.

Kedze chcem plnohodnotnu rezervu (2015/65 R17) je koleso o 4-5cm vyssie ako polystyreny ktore vyplnaju dno kufra okolo kolesa.

Mate nejake napady ako to cele skombinovat aby som mohol v aute nosit plnohodnotnu rezervu a napriek tomu bola zachovana stabilita plochy ktorym sa to koleso zakryje?

Vopred dakujem.
      • Od moralles
        Ahoj kluci,

chtel bych se zeptat na motor 1.2 TSI 81kW

- ma nekdo zkusenosti s primym sanim (sportovni sani) popr kde koupit moc toho na netu neni. Nasel jsem akorat sportovni filtr
        - kde nechat chipnout? chiptuning.cz asi spatny co? cet jsem tady na foru ze to dela motopower ale ten neumi tyhle vykonnejsi verze motoru..

premyslim koupit fabku v kombi s DSG. Je tam kvuli tomu DSG nejaky max. limit Nm co snese? v serii to ma 175Nm ze? po cipu to muze mit az 215Nm a nevim, jestli si pamatuji spravne, ale tohle dsg snese max 200Nm?
         EDIT uz sem nasel: "s dvouspojkovou samočinnou sedmistupňovou převodovkou DQ200 dimenzovanou pro přenos točivého momentu až 250 N.m."

predem dik za odpovedi ;-)
      • Od Hurikan88
        veškeré info pouze od: http://forum.skodahome.cz/user/2276-mustafa/

Úpravy Škody Octavie RS od APR
        Octavia RS je i po motorové stránce velice schopné auto. Motor je z výroby až extrémně podladěný, takže chiptuning je téměř "must have". Už jen se základní úpravou řídící jednotky na fázi APR Stage 1 se dá dostat na 316 koní a 516 Nm viz graf, která se dá ještě vylepšit na úpravu Stage 2, která je kalibrovaná pro použití APR prvního dílu výfuku. Pro ty, kteří nechtějí tak extrémní zvýšení výkonu je zde i umírněnější varianta na 295 koní a 457 Nm, která je více šetrná ke spojce a dalším komponentům. Zároveň má citelnější výkonovou špičku posazenou do vyšších otáček, která může vyhovovat více. Zákazník si může vybrat jak mezi výkonnější a umírněnější variantou, tak u každé varianty má možnost volby specifikace paliva, na kterou bude chip optimalizován.

V každém chipu je zakomponovaná kalibrační strategie "Torque Management", která upravuje dávkování točivého momentu na přední kola tak, aby motor podával jen takový výkon, který je auto schopné přenést na vozovku. Díky tomu nebudete zbytečně pálit pneumatiky, jako v případě úprav od konkurence. Více o chování chipu napoví video pod grafy.

Více o úpravě APR stage 1 v odkaze: http://www.hothatchshop.cz/skoda/octavia-iii-13/motor/apr-stage-1-316hp-516nm-chiptuning-skoda-octavia-3-rs-2-0-tsi-5298.html
        APR Stage 1
        Graf pro silnější variantu:

Graf pro umírněnější variantu:

APR Stage 2
        Graf úpravy APR Stage 2 s APR prvním dílem výfuku a APR karbonovým sáním:

Rozdíl výkonů mezi úpravami APR Stage 1 a 2

* grafy ukazují naladění na 98 oktanový benzín. Pro více informací klikněte na produkt

Úprava od APR stála také za nejsilnější Škodou Octavia III RS v ČR. Více o tomto autě zjistíte kliknutím na graf:

Všechny tyto úpravy prošly důkladným testováním tak, aby se docílilo nejlepšího naladění. Zákazníci mají plnou podporu od APR. V případě, že se díky novým kalibračním postupům objeví nové možnosti ve zlepšení chipu, popřípadě se po zkušenostech z provozu objeví nějaké neduhy, vydá APR novou inovovanou verzi této úpravy, kterou budou moci zákazníci využít samozřejmě zdarma.

U APR máte možnost v případě pozdějších dalších úprav, jako je dosazení APR výfukého systému, upgradu vaší APR Stage 1 na Stage 2 zdarma. Tím ušetříte peníze za další doladění a vždy tak budete moci využít maximální potenciál přidaných komponent.
        * Pro zákazníky s výfukovým systémem od jiné značky bude upgrade na Stage 2 za příplatek.

Momentálně se pracuje na tom, aby úprava mohla obsahovat i pokročilé EMCS funkce, možnost přepínání softwaru a napojení na APR Mobile dongle pro diagnostiku automobilu. Prozatím bude nahrána jen jedna mapa bez dalších funkcí a jakmile bude k dispozici novější verze s naprogramovaným EMCS, tak bude mít zákazník možnost upgradu zdarma.

Torque Management

29.7.2014 - Uvedení APR Stage 1 úpravy V1.0
        Vydána úprava pro 2,0 TSI 220/230hp

12.1.2015 - Aktualizace V1.2
        Vydána aktualizace chipu:
        - vyhlazení chipu v nižších otáčkách. Příjemnější chod, dřívější náběh turbodmychadla
        - protažení výkonové špičky. Výkon drží více až k omezovači.
        - u DSG zlepšení přechodů při přeřazení, obecně hladší řazení.
        - odstraněna neduha u jedné série aut, kde výkon klesal kolem hranice 6tis ot

23.2.2015 Uvedení APR Stage 2 úpravy
        - kalibrovaná pro použití APR prvního dílu výfuku

Značení APR úprav:
        APR Stage 1 - úprava kalibrovaná pro sériové auto bez větších úprav
        APR Stage 2 - úprava kalibrovaná pro auto osazené kompletním výfukovým systémem
        APR Stage 3 - kompletní úprava zahrnující větší turbodmychadlo s na míru kalibrovanou úpravou řídící jednotky

Hardwarové doplňky:
        APR přichází i s řadou hardwarových produktů, které jsou potřeba v případě dalšího zvyšování výkonu.

APR Karbonové sání:
        Toto odcloněné sání s přímým přívodem chladného vzduchu zpoza přední masky zaručí reálné zvýšení výkonu, snížení prodlevy turbodmychadla a protažení výkonové špičky do vyšších otáček. Běžný nárůst výkonu u APR Stage 1 na RSu je cca 10 koní v maximu výkonu a více jak 17hp kolem 6600 ot.

Více o APR karbonovém sání v odkaze:
        http://www.hothatchshop.cz/skoda/octavia-iii-13/motor/sportovni-filtry-a-sani/apr-karbonove-sani-2-0-tsi-skoda-octavia-rs-vw-golf-7-r-gti-performance-s3-5333.html

APR Turbo Muffler Delete
        APR představilo díl, který odstraňuje tlumič hluku a pulzů, který je namontovaný na turbodmychadle. Ideální díl, pokud chcete své auto více vnímat.

Více o APR Turbo Muffler delete v odkaze:
        http://www.hothatchshop.cz/skoda/octavia-iii-13/motor/apr-turbo-muffler-delete-5406.html

APR Downpipe výfukový systém
        Výměnou seriového prvního dílu výfuku za precizní APR díl vyrobený přesným odlitím nerezové slitiny je perfektní způsob jak dále zlepšit výkon a přidat sofistikované vrčení ke zvuku výfuku. Ideální naladění je dosaženo odvedením výfukových plynů maximální rychlostí skrze nízko turbulentní, litý první díl výfuku. Navrženo a zkompletováno přímo u APR za použití těch nejkvalitnějších materiálů a užitím vrcholných světových technik pro dosažení nesrovnatelné kvality a spolehlivosti.

Více o APR Downpipe výfukovým systému v odkaze:
        V přípravě..

Možné problémy spojené s úpravou:
        1) VW použilo nové IHI turbodmychadlo s elektronicky ovládanou regulací obtoku. Ta při zaseknutí může způsobit i destrukci turbodmychadla. Toto se stává jak na sériových, tak samozřejmě i upravených autech. APR neručí za případné potíže s tímto dílem, který je již z výroby takto poruchový. Nicméně APR se snaží udělat jejich úpravu řídící jednotky pro VW servis maximálně neviditelnou. Díky tomu byli zákazníci zatím 100% úspěšní a ve 3 případech (z cca 30ti upravených aut) jim byla uznána reklamace a dostali nové turbodmychadlo nejnovější revize.

2) U jedněch z prvních vyrobených aut (revize softwaru S0007) se kolem 6ti tis otáček mohl u některých aut objevit prudší pokles výkonu. Verzí chipu V1.2 odstraněno.

Vše najdete na http://www.H-H-S.cz
      • Od motorpower
        Úpravy výkonu pro tyto vozy nabízím včetně měření před a po úpravě, včetně diagnostiky, včetně vypnutí stop start, případně dalších bonusů. Možno upravit i DSG launch control. Hodnoty úprav jsou naprosto reálné. To znamená, že kůň změřený u mě se nerovná oslům naměřeným u konkurence. A je jedno o jakou se jedná firmu. Není třeba vyhazovat peníze za sání, výfuky atd. Rozumná úprava nevyžaduje změnu HW, a  280-350 PS na přední nápravě  je až dost i při systému VAQ. Dost z vás ještě nepochopilo, že závodní auto vypadá úplně jinak.Naopak pro běžné ježdění je úroveň jedna naprosto dostačující a doporučuji většinou především výměnu inercooleru za větší např. APR, Wagner, Holle, atd.
        Pro více dotazů neváhejte zavolat.