Přejít na obsah

Spojka 1.6 MPI


ppjirka

Doporučené příspěvky

autorizáky obecně bývají dražší. Např. u TDIček s dvouhmotou chtějí obvykle za celou sadu s prací cenu kolem 30k, přitom materál stojí dnes do 8 tisíc a za 3 tisíce ti to vymění kde jaký neautorizovaný servis. Navíc oni mají ceny od škodovky lepší. Musíš počítat že v autorizáku zaplatíš cca 2/3 ceny jako čistý zisk servisu.

Samozřejmě ty drahé budovy a tolik byrokratický pracovníků s vyšší mzdou než mechanici něco stojí a nějak to živit musí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, ze jsou drazsi bych i nejak pochopil, ale ze si delaji ze zakazniku umyslne dojnou kravu, tak to uz akceptovat nehodlam.

 

Nacenili 15tKc (uz to je dost, ale cenu vymeny spojky u teto motorizace jsem nikde na netu nedohledal), potom to vysplhalo na 18tKc a az jsem se ozval, tak nejdrive sleva 5% (rikam malo, chtel bych 20%), tak ze da 15%, ale to uz si musi u vedeni zduvodnit a jeste lustroval historii v kompu kolik jsem drive u nich utratil. A pak ma na stole sekovou knizku (o ktere se umyslne nezminil) od Skody Auto se slevou na vymenu spojky v hodnote 20% pro vozy starsi 4+ let. Vadi mi to divadlo, ktere kolem toho sehrali. Skutecnost by byla takova, ze pokud bych se neohradil, tak zacaluji plnou cenu a tecka. Situace je takova, ze se na servise v teto dobe "hoji" a kdo se neozve, tak toho natahnou. Nicmene netvrdim, ze to takto delaji vsichni. Jedna se pouze o moji zkusenost s jednim autorizovanym servisem. Jsem zvedavy na zitrejsi fakturu. Kdyz jsem prisel s mobilem a otevrenou strankou sekove slevove knizky na strankach Skoda auto pro rok 2020, tak jeho kolega tvrdil, ze neni problem. Jsem zvedavy, jestli se zvednou ceny dilu (byl mi predtim predlozen seznam dilu vcetne cen) nebo odvedenych hodin prace.

Editováno: , autor: MartinM_2013
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymena spojky 1.6 MPi/75kW + vymena kuloveho cepu + geometrie 17500kc vcetne DPH bez slevy. Konecna cena se slevou 20%, ktera byla nakonec uplatnena ze sekove knizky je cca 14300kc. Slevu slo uplatnit pouze na vymenu spojky. Pokud by se menila pouze spojka, tak konecna cena vcetne slevy by byla cca 11600kc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11600 kč už na autorizák není žádná hrůza. Je realita, že kdyby jsi dal auto do nějakého servisu kde je dodavatelem elit, byl by jsi s cenou kolem 6 tisíc hotov. kdyby jsi chtěl originál spojku tak asi kolem 8K. Ale jak řikám, někdo ty lidi v košilkách co sedí za pultem zaplatit musí. Stejně tak ten prostor kde se celé divadlo odehrává, tj. i ta cena 14K by dávala v tom to případě smysl.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč by to dělali ? Nějaký manager snad někdy přidal svým zaměstnacům mzdu když si o ní neřekli ? Myslíš si že různý pracovníci mají stejné mzdy za stejný pracovní výkon ?

Je to obchod proč by si sami snižovali cenu ? Oni mají jedinou povinnost a to maximalizovat zisk svého zaměstnavatele. Pokud si myslíš že někdo má povinnost tě informovat o tom že by cena mohla být nižší tak žiješ v naprosté iluzi.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, ze pri drivejsich opravach to tak fungovalo, tak jsem predpokladal, ze se sluzby nezmenily. A tobe prijde v pohode, ze do oci zakaznikovi tvrdi, ze sleva neni mozna a pritom mu na stole po prave ruce sediciho zakaznika lezi sekova slevova knizka?! Ten trapas bych jako majitel salonu zazit nechtel. Pokud je klamani zakaznika brano jako pozitivum pro maximalizaci zisku, tak je ten manager potom padlej na hlavu, protoze to nezustane utajeno, ale bude se tato negativni informace sirit dale a tim se celkovy zisk spolecnosti diky mensimu poctu zakazek snizi. Nebo ono uz neplati spokojeny zakaznik nas cil? A ty sekove knizky Skoda Auto vydava pro srandu kraliku nebo proto, aby zakaznik ze servisu odchazel s lepsim pocitem? Pokud by to bylo tak jak tvrdis ty, tak by ty sekove knizky mely skoncit na prikaz managera ihned v ohni a ne na stole v autosalonu, kde jsou k dispozici zcela zdarma komukoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš, šeková knížka, to je takové šidítko aby občas do salonu dostali i škudlila se starším vozem. Pokud jim tam někdo chodí pravidelně a nebrblá, není důvod ho chlácholit. Cílem každého podnikání je zisk, pokud možno co největší a co nejčastěji. A pokud někdy musím slevit pár tisíc jen aby zákazník přišel / příště nešel jinam, tak ok, ale hlavně to nedělat často protože to snižuje zisk. A spokojený zákazník je další šidítko,  aby se neřeklo. Zákazník mě zajímá jen dokud generuje zisk a když negeneruje tak ho nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...