Přejít na obsah

Silné drhnutí při přibržďování + pískání brzd + stáčení mírně doleva + bouchání do podvozku


gribo

Doporučené příspěvky

Zdravím, nikde jsem nemohl nalézt přesnou odpověď na můj problém a tak se vyjádřím do nového příspěvku. 

 

Mám takový problém který mohl způsobit hned několik věcí a nebo všechny najednou. Pokusím se vypsat všechny.

 

Děje se to, že při menší rychlost (1-3 kvalt 10-40km/h), když chci pouze přibrzdit (např. červená na semaforech v dáli), tak začne intenzivně pulzovat brzdový pedál a je slyšet takový zvláštní bouchající, kousající zvuk. Někdy je to lehké, někdy ale brutální,jako když se stříli z kulometu, to se brzdový pedál jakoby zakousne v určitý poloze a musím ho více prošlápnout, aby to šlo zabrzdit. Nicméně při prudším brzdění to jde v pořádku, prostě jenom v cca první až druhý čtvrtině pedálu. 

 

Možné přičiny, možná to s tím má něco společného, možná ne:

- měněný pravý brzdový třmen

- měněná komplet pravá poloosa

- prudké zašlápnutí brzdy při rychlosti cca 70km/h (blbec vlítnul do křižovatky)

- Brutální pískání brzd taky při sešlápnutí brzdy do první poloviny

- bouchání (rameno?) do podvozku při najetí na nerovnost

- auto se stáčí mírně doleva (jiná poloosa >geometrie?)

 

Za každé rady či tipy budu moc vděčný. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...