Přejít na obsah

Nafta v oleji, motor BMP 2008


cm3lda

Doporučené příspěvky

Mám najeto 185 tkm, do poslední výměny oleje vše ok, ale teď cca 4000km od výměny, mám olej tak necelý centimetr nad ryskou, je jasný že je to nafta.
Už jsem byl seznámen s tím že to bude nejspíše vyklepaný vstřik. Máte někdo nějaké zkušenosti s tímto problémem, nebo opravou ? 
Není to řešení ale potřeboval bych případnou opravu oddálit na jaro, přemýšlím že bych vyměnil olej za nový, starý nechal odstát(pokud se nafta někde usadí tak ji vycucnout)  a takhle je do jara prostřídat, nějaký názor ?  
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Oprava se trochu zkomplikovala, zatím bez výsledku, teda asi bude prasklá hlava, to už je asi poslední možnost.
První věc vyvložkované vstřiky, ale olej začal opět záhadně přibývat, takže ještě vstřiky na repas a vyčištěný dpf filtr, a vyměněné tandemové čerpadlo.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak to je fajn. 

 

Já mám Octavku 2 s tímto motorem BMM a a také mám naftu v motoru. 

 

Tandemové čerpadlo jsem měnil 3 krát údělal nové vstriky a dal nový filtr a stále regenerují 80-150km a je jedno zda dálnice a nebo město. A přibývá olej pořád tak hledám inspiraci. Teď se zkontroluje vačka a pak asi půjde hlava na kontrolu a repasy a pokud to nepomůže. Tak už nevím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím vás 

mam na vás otázku jestli jste se někdo s tímhle případem už setkal.

mam audi A4 2.0 tdi PD 103kw

je tam problém s přibyvanim nafty do oleje

repasovali jsme celou hlavu včetně všeho kolem,2 vstřiky jsme repasovali 2 koupili nové,čerpadlo jsme nechali repasovat všechno by mělo být úplně vpohode s autem sem normálně začal jezdit a po delší době sem opět spozoroval nadbytek oleje tak jsme odcerpali cca 1,5l a za týden tam byl opět nadbytek takže i po všech těchto opravách je někde stále únik.

je ještě nějaká teoretická možnost kudy se muže nafta do oleje stále dostávat ? Jsem ztoho už zoufalej budu rád za jakoukoliv radu.

diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...