Jump to content
Popu

Škoda Superb III. facelift

Recommended Posts

před 3 hodinami, Jan R. napsal:

Našel jsem skladovku Style a zadní lištu nemá. Pídil jsem a je jen v kombinaci s LED paketem s MATRIX světlomety. Bez ní se mi to líbí více.

https://www.tipcars.com/skoda-superb/liftback/benzin/skoda-superb-novy-style-2-0tsi-140kw-dsg-47680596.html?bez-reklam&fotogalerie=2 

no fuj tedy ...:help: :help: :help: ani zadarmo...

Jedna odlisnost u cinskeho faceliftu. Jestli je to z hlediska ergonomie krok spravnym smerem je otazka, ale vypada to dobre...

2b3361f6439d915fd2c8f72f8f29ef5c.thumb.jpg.c37cde879de22123558598038f2c2c82.jpg

area7-fcimg4.thumb.jpg.eadc8464497148838e89196dadc31f7e.jpg

• Like 3

Na oko sice hezky, ale takhle jak je to pred fl nemusis koukat dolu a i oresto vis co zmacneknes, nebo cim otocist. Coz u tehlech dotekovych panelu poslepu zmacknes vsechno jen ne to co potrebujes 😀

• Like 1
  • Upvote 1

ono je to s A/C trochu jinak, tak jak už se tu psalo, ono v podstatě není potřeba na to vůbec sahat a už vůbec né za jízdy.... ani si nepamatuji, kdy jsem na něco naposledy sahal, 

a když tak přes infotainment, je po přehledné, je na to vidět, tedy netřeba sklánět pohled dolů

dnes mi prodejce napsal: dnes již není blokace, uvidíme zda se dnes nebo v pondělí podaří naložit, pak jede expedice až po celozávodce...

Posted (edited)

Co má s faceliftem společného to, jestli je nějaké objednané auto na výpravně, v lakovně nebo u prodejce? Máš tady mít buď svoje vlákno a nebo to psát do tématu doby dodání.

Na panel klimatizace sahám často. Jednak na vyhřívání sedadel a občas měním teplotu podle aktuální tepelné pohody. Na směr vzduchu nebo na intenzitu větrání nesahám prakticky nikdy. Takže za mě by to byla změna nevítaná. Docela zajímavé je, že v Číně zrušili pravý panel tlačítek vedle řadicí páky a budou mít 360ti stupňovou kameru.

Edited by bojler
  • Like 5
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Highgloss dotyková patlanina, hodně zdaru... a škoda mikrovlákno na leštění půlky interiéru bude v rámci záruky zdarma v rámci garanček? Lidi, vždyť tohle je u věci bežného užívání taková ptákovina, navíc při správném úhlu vám to bude svítí to obličeje zprava, zleva a teď i odspodu...

před 2 hodinami, bojler napsal:

Co má s faceliftem společného to, jestli je nějaké objednané auto na výpravně, v lakovně nebo u prodejce? Máš tady mít buď svoje vlákno a nebo to psát do tématu doby dodání.

Na panel klimatizace sahám často. Jednak na vyhřívání sedadel a občas měním teplotu podle aktuální tepelné pohody. Na směr vzduchu nebo na intenzitu větrání nesahám prakticky nikdy. Takže za mě by to byla změna nevítaná. Docela zajímavé je, že v Číně zrušili pravý panel tlačítek vedle řadicí páky a budou mít 360ti stupňovou kameru.

S tou řadou tlačítek, ono pokud tam mají být jen záslepky, tak tohle zákaznicky orientované, Sharan měl taky držák karet před řadičkou, pokud neměl elektrická vrata.

Videl som ho dnes u nas u dealera nazivo v sedej Busines a prevedeni L&K....a musim uznat,ze zadok vypada nenormalne skvelo,predok tiez vyborny,vypada taky znizeny a viac roztiahnuty do sirky,taka placka....skutocne vydareny FL

před 5 hodinami, bojler napsal:

kdybys pořádně četl, neurážel se nenavážel, dočetl by ses, že byly nějaké problémy s S III FL, proto byly pozastaveny, tedy jsem psal co jsem psal, že by mělo být po problémech modrásku, takže tak se to týká faceliftu, víš?

Posted (edited)

Nektera media si ziji svym vlastnim zivotem

https://www.garaz.cz/clanek/skoda-zahajuje-vyrobu-modernizovaneho-superbu-21002202

EDIT: Protoze nadpisy clanku jsou na ruznych mistech odlisne, pro lepsi uchopitelnost pridam trochu vice souvislosti. Facelift Superbu sel oproti praxi poslednich let presne opacnou cestou. Sice je prezentovano rozsireni vybavy, snizeni cen a odpadnuti "zakladni" verze Active. Ve skutecnosti ale zlevnila drive nesmyslne draha Sportline, a zdrazeni LaK bylo kompenzovano navysenim vybavy. Vybavy Ambition a Style jsou ocesane a bez adekvatniho zlevneni.

Ambition ma multifunkcni volant az v paketu Plus. Zadni svetla v zakladnim nezatmavenem provedenim ma nyni dokonce i Style. Predni svetla sice presla na LED technologii, ale jen na statickou verzi v parabole. A to i pro verzi Style, ktera sice zlevnila o 40-48 tis., ovsem obratem zakaznik vytahuje 43 tis. za paket Extra, aby se dostal k casti vybavy predFL verze..

Snad je takto kontext pochopitelny.

ipropitomce.thumb.png.0f6c596b49d094f582c41301a1c66c1c.png

Edited by bojler
  • Upvote 1

ano nečteš, o kousek výš vkládal Jan R. ofic. zdroj, garáž to jen převzala

Dnes jsem viděl prvního SIII FL na cestě.
Zadní část ujde, na jednu stranu působí v L&K verzi (černý) elegantněji a světla nejsou tak zlá jak jsem čekal, na druhou stranu ten nápis se tam vůbec nehodí, ačkoli se mi jinak tento nápad líbí - to bude tím vysokým "čelem", protože na ten nápis nebylo auto od začátku koncipováno. Za mě tedy jako celek zadní část horší.
No a předek.. Světla na pohled takřka stejná, až při bližším pohledu je vidět rozdíl - za mě k horšímu.
Nárazník hrozný, jako chromové brejle s úsměvem. A maska aspoň v L&K verzi v chromu na mě masivní až příliš. Tedy je za mě tady jednoznačně facelift horší.
Celkově mi přijde, že auto přišlo o ten nadčasový šmrnc a celistvost. Nelíbí se mi to, ale mohlo to být i horší.

• Upvote 2

před 12 hodinami, JiriHan napsal:

Barva black crystal je pouze pro L&K?

Černá Crystal není podmíněna stupněm výbavy/derivátem. Jak je na tom black, to nevim.

• Downvote 1

V 20. 7. 2019 na 20:57, JiriHan napsal:

Barva black crystal je pouze pro L&K?

Je pro všechny výbavové stupně. Nicméně to vypadá, že je pouze pro motorové varianty se 110kW, je jedno jestli benzín nebo nafta. 

Superb hybrid

Štěstí přálo a vedle nás se postavili prototypy elektro škodovek 😁.

Řídili 2 mlaďoši zřejmě studenti, na tuto technologii od škody čekám, bavili se.

Ptal jsem se, jestli dá těch 50 km na baterie, nejvíce 46 km, auto prý lépe jezdí, jak je zatížené vzadu ( mohu potvrdit). Ptal jsem se co Jižní spojka, při ustálené 80 jede za 3kWh, což paráda. Denně mají ujet 250km, půl roku jeden řidič, jedno auto. Říkám mu, že se mi nelíbí to DSG, repase dříve nebo později, přeřazování, že eCVT je komfortnější. Jeho názor na nejlepší aut.převodovky - BMW. Prý DSG s jedním řidičem bez kravin vydrží, ale ty testovačky jak si prohazují občas nějaké na repas. Ptám se ho na spotřebu, že se v kombinaci i s dálnicí dostanu na 4l, on také. Jako mít ten milion 100,200 jdu do toho, ale nepodnikám, nemám Ičo bohužel 😁. Matrix světla neměl, ale z testovaček oba říkali, že je to bomba, na ty základní námitky neměl, službu také odvedou.

Citigo

Je reálné těch 260 km - když se člověk snaží tak i ano, Jižní spojka, tunelový komplex. Bez dálnice nebo s lehkou nohou přes 200. Ten z cíga říkal, že Toyoty a Nissan Leaf jsou vymakanější. Ten ePedal jako Leaf cígo má, dá se nastavit síla rekuperace. Koukali pod kapotu u mě, ale Superba nemohl ukázat 😁.

4EAA5CAF-5F48-4A52-AC33-436953959A3C.jpeg

A92EB3F7-8EAA-4AD6-808B-B65BF289AB10.jpeg

047A04F5-B6BA-48AF-ACB5-F20E709115D0.jpeg

38E717EF-913F-432F-8A40-94ED91DE8BD7.jpeg

• Like 2
  • Upvote 1

Ten Superb má volant "na špatné straně", nebo se to jen zdá?