Přejít na obsah

1.8 TSI - Kolísání volnoběhu, vyšší spotřeba na volnoběh


Migen

Doporučené příspěvky

Zdravím. 

Škoda Octavie II 1.8 TSI MR08, najeto 144 xxx km. Dnes sem si pří jízdě všiml, že auto při ubrání plynu při jízdě po chvíli jakoby trošku cukne - skoro nepoznatelné. Dále při volnoběhu a zahřátém motoru ukazuje počítač aktuální spotřebu 1.2 l/h (vždy jsem měl 0.7 - 0-9 dle počasí) a malinko pocukáva s tím, že se mění otáčky od 600 do 1400. Jinak auto jede normálně - když sem tomu zkusil šlápnout, tak vše OK. Provedl jsem diagnostiku s následujícím zjištěním:

1 chyba:

0003698 - Fuel Trim Bank1

P0171 - 000 - System Too Lean

Fault Frequenciy: 1

 

2. chyba:

001287 - Idle Control System RPM

P0507 - 000 - Higher then Expected

Fault Frequency: 2

 

Určitě něco není v pořádku a proto bych chtěl požádat, jestli se tu někdo s něčím podobném nesetkal. Myslím si že ne, ale možná to může mít spojitost s tím, že vždy tankuji OMW benzín. Před 100 km jsem natankoval benzín u Alberta. Možná by to mohlo být jen tím, ale nevím.  Mohla by to být lambda sonda.

Můžu s tím autem takhle jezdit?

Děkuji za jakoukoli radu. 

 

Editováno: , autor: Migen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnění:

Motor téměř vychladl, tak jsem zkusil odpojit baterku. Pak sem nastartoval a při volnobehu motor cukal hodně. Dokonce jednou chcipl. Jak se auto zahřalo, tak motor cuká mín, ale při volnobehu prostě žere víc než před tím. Dle mě tam de chudá směs, motor se pomocí vibračních čidel snaží přidávat volnoběh, aby tolik necukal. Zajímavé je, že se mi to stalo skokově. Včera vše ok, dnes cukačka na volnoběh.

 

Kdyby někdo znal někoho v Brně nebo okolí, kdo by tohle dokázal opravit. Dejte prosím vědět. Potřebuji jezdit. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...