Přejít na obsah

Octavia I 4x4 odklony kol


LukysXR

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny majitele OC I 4x4 a zároveň se na vás obracim s radou ohledně zadní nápravy, dělal jsem snad kompletní repas a již po 3 jsem ji znova rozebral a to z důvodu, že mám lehce zadní kola do A. Proběhla výměna ložisrk v nábojích, brzd, trubiček hadiček, stabil. Tyček, pružin, hlavních silenbloků atd. Stále odklony špatne na geometrii. Vím, že to nejde seřizovat, ale pevně věřím, že to něčím lze ovlivnit. Přece to tak z Mladé boleslavi nevyjelo, najde se někdo mezi váma kdo se tim už zabýval a poradí co stím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj

 

Mám rovnaký problém ako Ty. Namontoval som aj nové priečne ramená na jednej strane, ale odklon stále vychádza na -2°. A taktiež neviem, ako to upraviť do predpísaného stavu, teda ±30´. Ak máš náhodou odfotené to nastavovanie odklonu kolies, hoď sem pár fotiek.

 

Ináč čo som pozeral, tak viaceré oktávie 4x4 majú tento problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Nazdar

 

Ak to spravíš tak, ako píšeš, tak jeden závit musí byť opačný (tak ako na napínači lana). Osobne som neveril možnosti rozpílenia ramena a zvarenia ho späť a tak som zvolil inú možnosť (viď. obrázky vyššie). Je to síce náročnejšie na konštrukciu, ale verím tomu viacej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, řeším teď stejný problém na své 1.8t 4x4 combi. Myslel jsem si, že problém vyřeší nové silentbloky, ale nic. :( 
Nicméně! Zjistili jsme že horní ramena jsou kratší než spodní díky čemuž může vznikat odklon ( horní krátké ramínko přitahuje vrch a spodní dlouhé zase odtlačuje). Napadá mně tedy prasárna... PROHODIT RAMÍNKA? :D 

Velikosti ramen : 555mm spodní a 517mm horní

Editováno: , autor: Vojtěch Bdžoch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som kupoval ramená ja, tak boli obidva rovnaké. V dielenskej príručke som síce čítal, že by mali byť rozdielne, ale nebolo to tak. Obidva sa predávali pod tým istým označením / kódom. Možno originálne sú také, ako píšeš, ale druhovýroba na tom bola trošku ináč :(

Editováno: , autor: miggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...