Přejít na obsah

Ztráta výkonu a škubání ve vyších otáčkách


Marvix

Doporučené příspěvky

Tenhle problém mě pronásleduje po nastartování a nastává sporadicky. Motor je bez výkonu a když ho vytočím do cca 2000 otáček (Tato hranice se mění. Nejníž jsem se dostal na 1000) na volnoběh, má snahu vyskočit z motorového prostoru, začne v něm cosi bouchat a z výfuku se valí kouř. Podle ukazatele paliva to asi i dost žere, ale počítač ukazuje běžný průměr. Když nechám auto nějakou dobu stát (většinou přes noc), tak zas funguje normálně. Už se mi i stalo že jsem zkoušel opakovaně v cca 3 minutovými přestávkami startovat a někdym motor nenaskočil vůbec, někdy se v otáčkách dusil a najednou cca při 5 pokusu začal zase fungovat.

Pár indící které jsem vypozoroval:

- Děje se to při teplém motoru (většinou nastane problém, když absolvuji nějaké popojížďky a parkuji a opět startuji. U studeného mě to zatím nepostihlo)

- Po odpojení baterky bylo vše OK (zatím jsem vyzkoušel jen párkrát jestli není chyba v chytrejch drátkách a mohla to být náhoda)

- Diagnostika nevypisuje žádnou chybu

- Auto jede ale někdy nastane stav, kdy je traktor nedostižitelným soupeřem.

 

Nějaká rada co by to mohlo být nebo na jake hodnoty se zaměřit v diagnotice?

 

R.v. 2001, motor 1.9. TDI 81 kW, navrtěno necelých 300tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Mám takový podobný neli stejný problém, na volnoběh na ca 3,5tis se zaklepe motor, úplně je cítit vibrace, za jízdy to dělá i při nižších otáčkách, když přidám plyn.

Takový divný pocit, jak když za jízdy se to dusí. Zatím jsem s tím nikde nebyl, zkouším aditivum, abych vyloučil špatnou naftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj řeším problém zase v nízkých otáčkách.... Když mám cca 2000 otáček a potřebuji přidat, šlápnu na plyn a jako by se auto dusilo.... Po chvíli přidá a jak se dostane nad 2300 otáček tak jede téměř normálně. Když je vytočené není problém jet přes 180, diagnostika až po několika dnech vyhodila chybu:


17964 - Charge Pressure Control 
            P1556 - 35-00 - Negative Deviation

 

Problém vyřešen, byla to baňka a zároveň váha vzduchu, která dávala menší hodnoty....

 

Editováno: , autor: Píďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...