Přejít na obsah

Divné chování spojkového pedálu při zařazení 5ky


Coal Lover

Doporučené příspěvky

Dobrý den lidičky,

:unsure:mám takový malilinkatý problém. Snad si budete vědet rady.

Při standartní jízdě po městě či okresce, kdy nezařadím vyšší stupeň jak 4, vše funguje jak má. Problém nastane, když zařadím 5ku, a na tomto rychlostním stupni zůstanu dejme tomu 10-20minut. Při zmáčknutí spojkového pedálu není cítit žádný odpor, na samém konci je cítít jakoby pohyb nějaké pevné částice. Pedál se občas po zařazení zastaví v sešlápnuté pozici, takže se musí posunout nohou zpět. Nestalo se, že by pedál zůstal v pozici, kdy by nebyla spojena převodovka s motorem (že by auto nejelo). Nově při testování téhle závady mi přisla i obtíž v zařazení jekéhokoliv stupně rychlosti. Přijde mi, jakoby se spojka plně nerozpojila. Když se vrátím z dálnice na silnici, a jedu zase svoje od 1 do 4, tak se chování spojky pomalu vrátí napůl do normálu. Mačkání spojky je znatelně mekčí ale pedál se vrací (sice trošku obtížneji, ale vrací) a řazení jde opět normálně. Závada se objeví pouze při jízdě na 5ku. Napadlo mě, že by to mohl být HSV, ale to by dělalo při jakékoliv rychlosti nebo třeba nějaké těsnění.

Děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...