Přejít na obsah

Prasklá hadička ze sání k oleji


Frenky14

Doporučené příspěvky

Zdravím, prosim o vysvětlení. Dnes jsem sundal kryt motoru a hadička mezi zaním a víčkem oleje byla silně potrhaná, olej potečený okolo a hadička pod tím odpojená.

 

- Chtěl bych vás poprosit o vysvětlení funkcí těchto dvou otvorů?

 

* Poznámka: momentálně mi svítí oranžová kontrolka motoru, a motor se nezahřije na 90°C ani po 100 Km - pohybuje se při venkovní teplotě okolo 0°C na cca. 60°C - jestli to nemá nějakou souvislost. Děkuji

P1150628.jpg

P1150632.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Měl jsem na autě přesně ten samý problém - prasklá hadice. S tím rozdílem, že nesvítila žádná kontrolka a ani na diagnostice nebyla žádná chyba. Takže výše popsaná situace může na první pohled obsahovat klidně tři nezávislé problémy.

- Na hadičce rády praskají pružné elementy. Je třeba koupit novou hadici odvětrávání. Často tím problém nekončí. V hadici sání (ta větší, do které tato menší hadička vede) se díky tomuto poškození protrhne membrána. Motor má pak velkou spotřebu oleje. Řešení je opět jednoduché - koupit i novou hadici sání. Pak už by mělo být vše ok.

- Co se týká té teploty motoru, jako první bych zkontroloval, popř. vyměnil termostat.

- Na kontrolku motoru je třeba použít diagnostiku. Ta člověka většinou navede. Kontrolka motoru je velmi univerzální chybová hláška, za kterou se mohou skrývat nejrůznější problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

https://www.eshop.multicarmorava.cz/prachovka-hl-brzd-valce-b4-2

Spoiler

 

 Ahoj Škodováci, dlouho jsem sháněl díl na sací  hadici  škoda oktavie 2 1.6 75 kw. Jedná se o přípojku vydechu motoru do hadice. Škodovka už nevyrábí tento díl.,nebo musíte zakoupit celý díl za 1000 Kč!!!!!!! Dnes jsem našel náhradu konečně 🥴. Objednejte si Prachovka hlavního brzdového válce B4-2.pasuje to hurá 😉 

Spoiler

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Bohy75 napsal:

https://www.eshop.multicarmorava.cz/prachovka-hl-brzd-valce-b4-2

  Zobrazit skrytý obsah

 

 Ahoj Škodováci, dlouho jsem sháněl díl na sací  hadici  škoda oktavie 2 1.6 75 kw. Jedná se o přípojku vydechu motoru do hadice. Škodovka už nevyrábí tento díl.,nebo musíte zakoupit celý díl za 1000 Kč!!!!!!! Dnes jsem našel náhradu konečně 🥴. Objednejte si Prachovka hlavního brzdového válce B4-2.pasuje to hurá 😉 

  Zobrazit skrytý obsah

 

 

 

16369714953742635997138088857149.jpg

16369715537522685733519032158328.jpg

16369715945818741928747287688266.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím. Dle vašeho popisu mam očividně ten samý problém jen mi to navíc dělá to že když šlápnu na plyn tak si motor jakoby odfoukne a zakolísají otáčky. Samozdřejmě zvýšená spotřeba oleje je součástí problému. Večer se do toho pustím tak snad jste mi pomohli vyřešit problém :) A jestli ano tak vám předem všem moc děkuji :)    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...