Přejít na obsah

Koupe ojete OIII


Sabiza

Doporučené příspěvky

Pokud se zajímáš o Superb a Passat, nějak nechápu, proč chceš řešit i nižší třídu, kterou je Octavia. Raději si pořídit 2.0 TDI Passata, ve kterém nešlápneš vedle a za tu cenu získáš mnohem lepší výbavu, než u ŠA aut, která jsou v ČR a na Slovensku zbytečně drahá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozerám po Octavii preto, lebo je to novšie a všetky motory v nej sú prakticky OK, interier mi vyhovuje, podvozkovo tiež. V superbe jediné motory čo sú OK sú viac menej diesle a potom 3,6 benzín. 

 

Passat vs Superb: čo som pozeral podobné cenové relácie tak výbavou sú skoro rovnaký. Je to kus od kusu. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Měl bych dotaz na motor 1,6 TDI 77kW. Není na toto auto slabý? Má někdo zkušenost se spotřebou? Popř. který z motorů ať benzín tak nafťák by jste doporučili? Jezdím 25km do práce. Jsme rodina zatím tři. V plánu čtyři :) . 2,0TDI moc není. Hledám auto do 300.000,- a většinou je vše právě 1,6... Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jde právě o to, že na "klidnou jízdu" jsem už pár aut měl. Rád bych už něco, co umí potáhnout a v kopcích při jízdě na dovolenou nebudu funět v pravém pruhu. Vůbec nemám představu, jak jsou na tom ty 1,6TDI. 1,4 TSI jsem měl jako náhradní vozidlo a nebylo to špatné. Jen to nebylo ono :) Ta 1,6 asi bude velmi podobný jízdní projev.

 

co říkáte např. na toto

http://www.skodaplus.cz/Car/1275425/skoda-octavia-combi-1-6-tdi-81-kw-ambition-plus?query=fulltext%3D%26ord%3D8%26dir%3D0%26model%5B0%5D%3D404%26mark%5B0%5D%3D32%26body%5B0%5D%3D4%26priceFrom%3D300000%26priceTo%3D400000%26speedometerFrom%3D%26speedometerTo%3D170000%26inOperationFrom%3D%26inOperationTo%3D%26capacityFrom%3D%26capacityTo%3D%26loadFrom%3D%26loadTo%3D%26firstOwner%3D1%26serviceBook%3D1%26off%3D75

Editováno: , autor: TraCker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Tvůj dotaz se nedá objektivně odpovědět, neboť každý z nás preferuje něco jiného, má rozdílné nároky. 

Dám Ti příklad na mé osobě : Naftu nemusím, stejně tak DSG, benzín by mi asi někdy stačil i 1,0 Tsi, ale já bych raději něco silnějšího. Co ti asi tak doporučím...

Ano třeba zrovna 1,4 Tsi. Z mého úhlu pohledu je to ideál. Jenže třeba majitel právě 1,6 Tdi bude tvrdit opak. A co potom majitel 2,0 Tdi, potažmo RS, či vozu s Dsg, nebo s pohonem 4x4?

Nejlepší je se s uvažovanou motorizací svézt ještě před koupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to docela pekne ;)

Ja osobne mám 1,6TDI síce 77kw ale i to táhne a na běžné ježdění vystačí a myslím že ani žádný šnek v pravém pruhu nebudeš. S 1,4TSI žádné zkušenosti ale nemám. A jak říká @stanmar tak ano každý asi bude tvrdit své . Opravdu to chce se svézt a uvidíš . Ale dej si pozor na tu modrou barvu viděl jsem na více vozech této barvy že mají lak poškozený a loupe se a pak jedině asi celo lak .Čím přesně to je způsobeno nevím ale není to na všech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, že sto lidí, sto názorů. Je hodně těžko soudit, komu se co bude zdát. Prostě chci něc živějšího a tak úplně mi nezáeží na palivu. Teď jsem si až všiml, že tadle nemá aut. klimatizaci. Je pár věcí, co moc nejsem ochoten obětovat a todle je jedna z nich :) A ohledně poruchovosti a vyloženě profláknutých problémech těchto dvou motorizací, popř. 2,0TDI by jste mi uměli něco říct? vím, je toho napsáno spoustu, ale např. k té 1,6 velmi poskromnu.

Editováno: , autor: TraCker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.4 TSI 110kW se ti zdála "není to ono" a chceš jít do 1.6 TDI 77/81kW? Ta 1.6 TDI je "lenivá" i oproti 1.2 TSI. Jezdím Octavií 1.2 TSI 81kW a nemůžu si stěžovat, ani naložené to nejede vyloženě špatně (ale furt "adekvátně" výkonu). 1.6 TDI mne přišla ještě víc lenivá a spotřeba byla cca stejná (rozdíl pár deci, spíš záleží jak se s tím jede než na těch dvou motorech). Ideální je se s těma autama projet, Škoda salónů je všude plno a v nějakém 1.6 TDI mít budou, nebo v každém AAA budo mít 1.6 TDI v OIII taky. Takže stačí se projet, to ti řekne nejvíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jsem jezdil tou 81kW verzí. Ale nerad bych lhal. Nemůžu říct na sto procent. Díky tedy všem za váš čas. Nezbyde, než někde do toho sednout a projet se. Na škoda plus je pak těch aut milion. Tak snad něco vyberu. SNad tedy na brzkou schledanou ve vaší části fóra :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož jsem měl už "X" aut,octávek nepočítaje mohu myslím relevantně hodnotit.Zatím nejlepší co jsem měl byla-vlastně je OIII 1,8 TSi 135 KW s DSG.Žena měla OIII 1,6 TDi a to dvě,teď má Golf VII 1,4 TSi a musím říct ač jsem byl vžycky naftový,že ta 1,6 je oproti té 1,4 hlučná,líná,nekultivovaná.

Když už tak 2,0 TDi ale pokud člověk nejezdí delší trasy,rozhodně 1,4 TSi a i podle servisu je tento motor jeden z nejvyvedenějších.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Aleš_BX napsal:

@Honza O. mrkni sem ...

chipoval zdejší uživatel motorpower jako jedno z prvních 1,6 TDI v O III - cena je nyní jistě mnohem nižší než jsem platil já.... chip byl na 110 kW ... jezdilo to  a jedí dodnes krásně - auto si odemne kupoval kolega z práce...

 

nemám pocit, že by se nějak spotřeba zvedla...

Aha tak díky moc mrknu tam ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Honza O.

 

Mám O III 1.6 77kw v dsg a jsem spokojenej. Do kopce to jede.. z Varů do Plzně přišlapnu plyn a mám tam skoro hned 150, víc od auta nepotrebuju. 

 

Na dálnici to je taky v pohodě. 

 

Když to porovnám s A6, která měla o 100kw víc, tak ten vykon mi chybí opravdu jen při předjíždění kamionů, kde není tolik místa než se oktávka rozjede. Jinak jsem opravdu spokojený. Myslím si ze do těch 100kw výkonu není třeba nějak víc řešit co za motor si koupíš. Zavodak není ani 1.4 tsi ani 1.6...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som možnosť sa zviezť na Octavii 3 1.6TDi skoro vo všetkých variantach, ktoré škodovka ponúkala čiže 77,81,85kw a tá 85kw verzia je podľa mňa plne postačujúca aj na tiahle kopce. Možno mi to pripadalo dostatočne silne skrz to, že jazdím na Fabii 1.4, ktorej dynamika je biedna, ale mne by to úplne stačilo. 

 

cosby: 1,4TSI  za  300tisíc sa nedá zohnať.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
V 13. 2. 2018 na 19:46, Martab napsal:

1.4 TSI 110kW se ti zdála "není to ono" a chceš jít do 1.6 TDI 77/81kW? Ta 1.6 TDI je "lenivá" i oproti 1.2 TSI. Jezdím Octavií 1.2 TSI 81kW a nemůžu si stěžovat, ani naložené to nejede vyloženě špatně (ale furt "adekvátně" výkonu). 1.6 TDI mne přišla ještě víc lenivá a spotřeba byla cca stejná (rozdíl pár deci, spíš záleží jak se s tím jede než na těch dvou motorech). Ideální je se s těma autama projet, Škoda salónů je všude plno a v nějakém 1.6 TDI mít budou, nebo v každém AAA budo mít 1.6 TDI v OIII taky. Takže stačí se projet, to ti řekne nejvíce.

 

Musim zareagovat na tieto dristy, lebo mi to neda.

Mam velmi rad tychto internetovych odbornikov, co napisu, ze 1,6 TDI ma rovnaku spotrebu ako 1,2 TSI aj ked to nalozis.

Poprosim ta uz nic ludom nerad, ked to nemas overene.

Jazdil som s TSI, jazdil som s TDI a neda sa to porovnat, spotrebou urcite, ani prazdny ani nalozeny.

S TSIckom som jazdil za 10 s TDIckom za 6 a jazdil som rovnako.

Neviem ako v CZ ale u nas je benzin drahsi o 20centov (asi 5 Kč) tak si to zrataj.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...