Přejít na obsah

Koupe ojete OIII


Sabiza

Doporučené příspěvky

Vsetko je to kus od kusu, o stasti a milion iných premenných. 

Podľa vás koľko je treba mať € na Octaviu, ktorá bude v OK stave a vydrží slúžiť 5-6 rokov. Nájazd 35-45tkm.

Nebojím sa aut, ktoré majú veľa km ale ak bude treba po kúpe takého auta naliať do neho 2-3k€ tak to radšej priplatím za niečo lepšie.

 

Aktuálne jazdím na fabii, ktorá bude mať 275tkm a je myslím stále OK.

 

Ale chcem novšie, kvôli dialniciam, lepšej dynamike a komforte. 

Pokukávam po Octavii (2fl,3), Superb 2fl, Golf 7, Seat Leon ST.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chces taky nizky najazd, tak pocitaj 15-17 tisic eur s danou, mozno aj viac. Vacsinou maju tieto auta minimalne 100 tisic km. Len vynimocne potom narazis na nejaky starsi rocnik s tak nizkym najazdom, duplom ked hovorime o O2, S2 (ten mozno este aj hej, kedze sa vyrabal do 2014). Take su moje skusenosti, ked som hladal auto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 13 hodinami, tomasiskocze napsal:

Máte někdo zkušenost ohledně slevy při koupi automobilu z Škoda Plus ? Chci kupovat Octavii 3 Style Roční vuz - cca 430k,  mají tam ti dealeři možnost zlevnit ?

 

Sledoval jsem roční auta zhruba rok. Hned na začátku musím říct, že největší přetlak ročních aut u Octavie už zřejmě pomalu skončil. Třeba CNG bylo loni několik stovek. Naopak se ale objevilo pár kusů 1.8TSI/132kW, které jako roční dřív byly vzácností. 

 

Pokud budeš chtít slevu, tak budeš muset čekat. Prakticky všichni vcelku logicky postupují formou dražby "dolů" a hledají, za jakou cenu se auto prodá. U každého prodejce a auta je to ale jiné. Někde zlevňují po deseti tisících hned po týdnu, někde nechají stát auto několik měsíců za tu samou cenu. Když přijdeš, budeš mít zájem, nemají důvod zlevňovat. Jakmile bude cena atraktivní, nesmíš čekat a jet na místo. 

 

Octaviu nesleduju poslední měsíce, ale přibližně platí, že

 

a) auta s pětiletou zárukou a xSx xxxx značkama jsou přímo ze Škodovky

b) auta se čtyřletou zárukou a značkama xAx xxx, většinou do 60 000km jsou z operativního leasingu (zaměstnanci Škody, ...)

 

Druhý případ má v drtivé většině unifikovanou umírněnou výbavu (Style, metalíza paket plus a občas něco málo navíc jako je zploštělý volant). V prvním případě je výbava rozmanitější kus od kusu a dají se najít i "nesmyslné" konfigurace, kde je extrémní pokles ceny. Nesmyslnou konfigurací jsou i nezvyklé motorizace a kombinace výbav (Superb Style 1.6TDI, Octavia Combi CNG se vším co jde, ale opravdu se vším, co jde apod.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsme tehdy byly řešit auto ve škoda plus, slevňovat se jim moc nechtělo. Tak jsme odjeli a do dvou dnů slevu 20.000,- akceptovali. Sluší se ještě dodat, že auto bylo ve full výbavě, jako píše Bojler, varianta 1) za cenu 800.000,- Kč a šlo o půl roku starou octávii s nájezdem 12 000 km.

 

S větší slevou za auto v cenové hladině kolem 400k nepočítej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojler to píše přesně. Mám koupeny takto 2 auta, nejmenší a největší model Škoda. Malé nájezd 7000 km (stáří 1 rok, 2 roky záruka),SPZxAx xxxx, velké 12200 km(stáří 1,5 roku,5 let záruka) ,SPZ xSx xxxx

Cena u obou byla o dost nižší než na všech serverech,bazarech. Velké je vybaveno kromě 4x4 vším co se dalo objednat. U velkého jsem měl na rozhodnutí cca 8 hod, musel jsem složit nevratnou zálohu(kdybych couvnul). Znal jsem pouze specifikaci,historii,auto bylo v Boleslavi. Riziko takto kupovat auto bylo,ale vyplatilo se. Za mně naprostá spokojenost. 

Editováno: , autor: kapitan9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo poviete na Octaviu Vrs Combi TSI  rv2014 nabehané 110tkm výbava tuším všetko okrem ťažného a je to automat. Cena 19000€. Históriu som si zatiaľ nezisťoval ale predpokladám, že to chodilo na výmenu oleja každých 30tkm. 

 

Ak by bola v tip top stave je cena adekvátna ?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na slovensku ich je ako šafránu tak isto ako celkovo benzinových octavii a ešte k tomu v dobrej výbave. Keď to má dobrú výbavu tak to ma preistotu veľa nalietaného a cena vysoká alebo je to socka aj tak za veľa €.

 

Pôjdem sa na ňu pravdepodobne pozrieť a uvidím či sa bude predajcovi chcieť s ceny spustiť.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mně paní na infolince dokonce řekla, že VIN jako takové podléha GDPR (i když ho má kde kdo vypískované na okně) a že mi jako majiteli nemůže sdělit servisní zásahy v rámci záručních oprav před mým vlastnictvím.

V aplikaci stejně tak jako v servisu mi vytiskli jen pravidelné servisní kontroly a k jiným údajům se nejsem shopen dostat.

Nějaká rada jak postupovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňa by zaujimalo ako to bolo pred GDPR ? Dala sa predtým normálne vyzistiť história v autorizovanom servise alebo to čo sa tu píše dookola, že pred kúpou auta (jedno či bazár, súkromník) si treba zistiť servisnú históriu auta či chodilo pravidelne do servisu či sa náhodou nemenili veci na karosérii a tým si spraviť o danom aute určitú mienku.

 

Ak je to všeobecne tak, že sa nemôžu poskytovať ako reálnemu záujemcovi žiadne info tak to potom jediná istota je fakt len kúpa čisto nového auta. 

 

Ja som sa obrátil na toto fórum, keďže mi tu vždy niečo poradili.

Auto mám vybraté a chcel som len vedieť či km podľa servisky sedia. Vizuálne auto tak na 40-50tkm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před GDPR to bylo skoro stejné,v dobách tištěných servisních knížek tam byly většinou také jen záznamy o sevisu a vyměněný a nalakovaný blatník

u neautorizovaného lakýrníka stejně v servisce nebude zapsán,ani v elektronické.

Pokud vám dá původní majitel souhlas,servis nemá důvod nesdělit historii.

Pokud si opíšu u sousedovy O3 Vin a zavolám do ŠA nemohu čekat že mi ochotně zdělí co a kde  Pepovi měnily v servisu a jestli náhodou neboural:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V současnosti firmy ani úřady moc nevědí, co s tím GDPR vlastně dělat, a některé firmy alibisticky odmítají sdělit cokoliv a vymlouvají se na GDPR.

Směrnice GDPR chrání osobní údaje. Co jsou to osobní údaje? ... údaje, podle kterých se dá identifikovat nějaká osoba. Je to VIN? Není. Podle čísla VIN se nedá identifikovat žádná osoba. Na to by byly třeba další údaje a jejich kombinace, třeba o adrese majitele určitého VIN a seznam osob bydlících na dané adrese. Takže podle mne odmítnout poskytnutí servisní historie s ohledem na GDPR je hovadina.

Ale pozor, na druhé straně, co je to servisní historie určitého VIN? ... jsou to záznamy soukromých firem (servisů), uložené v databázi soukromé firmy (třeba Škoda auto). Proč by ti měla soukromá firma poskytovat svoje data? ... jen tak? .. asi ne. Za prachy (tzn. prodá ti data servisní historie k VIN) - jo to by šlo, pokud se takto rozhodnou. Uvědomte si, že tato data se neuchovávají nařízením zákona a nejsou ze zákona veřejně přístupná.

Jinak podle mne by bylo nejlepší, kdyby všechny automobilky celosvětově (prostřednictvím lokálních oficiálních zastoupení) za poplatek oficiálně poskytovaly tato data. Zvýšila by se tím jistota kupujících, ubylo by podvodů a samotné automobilky/servisy by vydělaly nemalé peníze prodejem těchto dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni,

chci se zeptat jestli je výhodná cena 424tisíc za ŠKODU Octavia III TDI 1,6 CR / 85 kW Style Plus R.V. 5/2017 najeto 15tisíc, vůz nehavarovaný, PRODLOUŽENÁ TOVÁRNÍ ZÁRUKA NA 5 LET / 100 000KM nad rámec výbavy style NAV. Amunsen,sportovní sedadla,vyhřívaný volant,vyhřívané čelní sklo,bezdrátové nabíjení tel, full LED  přední i zadní světla, 17" alu, a pár dalších blbostí jo a tažný

 

Mám do toho jít?

 

Díky za názor

Editováno: , autor: velkej.tom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...