Přejít na obsah

Koupe ojete OIII


Sabiza

Doporučené příspěvky

No jeste bych zvazil, bratr nyni kupoval Octavii a chtel malou jetou, ma tam nekde kamose, tak tam nakracel a on mu to rozmluvil. Ukazal mu jednu vonafku...a pak mu rekl, co vsechno s tim museli delat vcetne vymeny tapecu, protoze ten clovek to auto za par mesicu normalne vyzil.

Koupil nakonec radeji nezaprdenou skladovku za dobrou cenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ŠkodaPlus ať už přímé bazary pod touto značkou, nebo jejich portál je prostě jen obyčejný bazar, který se honosí lepším názvem, který dělá na lidi lepší dojem a punc nějaké ochrany. Vůbec tomu tak ale není a prodávají se tam úplně stejné vraky jako jinde, tedy např. jak píše @Čečulák.

 

Sám jsem aut ze ŠkodaPlus projel 11 kusů před koupí mého současného a nestačil jsem se divit jaké vraky si tam dovolí prodávat a tvrdit že jsou to skvělá auta bez vad s malým nájezdem. Bohužel řada lidí neznalých problematiky výběru auta, které není rovnou nové z výrobní linky na tohle stejně naletí, protože si těch detailů, které problémy prozradí prostě nevšimnou a vesele odjíždí s autem koupeným od "Škodovky". Pak tady řada takových aut visí v tématech s věčnými dotazy co se tam zase dalšího podělalo a jak je škodovka nejhorší značka na světě, protože zrovna ta jejich se strašně sere, což přece není možné u "nového" auta (které vlastně ale nové a bez vad vůbec nebylo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vybíral auto tak, aby hlavně nebylo bourané a aby bylo v co nejlepší kondici.

Vybíral jsem původně i normálně přes bazary (internet i fyzicky obhlídky aut, ale to bylo vše naprosto marné, protože u všech byly problém s bouračkami, poškozením, měněnými částmi karoserií, nebo netransparentní historií.

Bouraných, ač u některých velmi dobře spravených jsem jich našel desítky (samozřejmě vše prodáváno jako nebourané)

Proto jsem se přesměroval na auto ze ŠkodaPlus a nebo přímo od dealerů s nějakou vidinou větší jistoty, kde se opět z obrovského množství šrotů podařilo vybrat postupně 12 kandidátů.

Z těch 12ks jich po důkladné lustraci přes ELSU, prověření historie atd. bylo 10ks nakonec také bouraných s různými měněnými částmi lépe či hůře opravených. Až do konfrontace s prodávajícím přímo k danému problému auta vždy všichni tvrdili, že je vše v pořádku, pak už samozřejmě najednou otočili a náhle moc dobře věděli co všechno bylo na autě měněno z různých důvodů. U mnoha aut, na která jsem se jel fyzicky podívat, protože byla čistá dle záznamů v systémech jsem nakonec po prohlídce stejně zjistil, že byla taky bouraná, nebo něco zásadního měněno. Takže to někdo musel udělat někde mimo systém (mimo škodovku)

Byly to prodejci po celé republice, takže je to asi jedno kde chce člověk koupit.

Zbyly mi dvě, které byly čisté co se týká bouraček, poškození, servisní historie atd. A z těch dvou mám nyní jednu doma.

Tenhle proces trval skoro tři měsíce a už jsem si říkal, že se na to všechno snad vykašlu, protože v tomhle kocourkově koupit dobré auto je snad nemožné.

Tedy přeju hodně štěstí při výběru, protože mě ani ve snu nenapadlo, že bude takový obrovský problém sehnat nějaký rok staré auto v požadovaném stavu. To bych čekal u aut 5 nebo 10 let starých, ale bohužel se to týká i mladých aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 3 hodinami, ZbyšekSU napsal:

...

Zbyly mi dvě, které byly čisté co se týká bouraček, poškození, servisní historie atd. A z těch dvou mám nyní jednu doma.

Tenhle proces trval skoro tři měsíce a už jsem si říkal, že se na to všechno snad vykašlu, protože v tomhle kocourkově koupit dobré auto je snad nemožné.

Tedy přeju hodně štěstí při výběru, protože mě ani ve snu nenapadlo, že bude takový obrovský problém sehnat nějaký rok staré auto v požadovaném stavu. To bych čekal u aut 5 nebo 10 let starých, ale bohužel se to týká i mladých aut.

 

To je velmi dobrý popis, mnoha lidem to může pomoci otevřít oči.

 

K tomu mne snad jen napadá, že ještě jiná možná, i když také nelehká cesta je jít cestou insiderů/známostí, tzn. mít někoho ve Škodovce, v dealerství, v leasingovce, ve větší firmě, co má autopark na leasing, a to správné auto si vyčekat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Clerfayt napsal:

Punite, jestli máš zájem o skvělý vůz, mohu Ti za 600 tKč prodat svůj roční vůz (říkejme tomu třeba program Clerfayt+).  Auto to má dokonce bonus v podobě zcela nové spojky :-). 

 

Díky za nabídku, ale mám rozpočet o malinko menší ;-)

 

Jinak o3 style... tam byla možnost nemít zadní stěrač?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Punit napsal:

Takze mechanika s pristroj na mereni tloustky laku povinost ?

Kdybys chtěl, můžu ti pomoci s ověřováním. Oboje mám doma a často s lidma na prohlídku jezdím. 

Naprosto souhlasím s @ZbyšekSU. Jak škoda-plus tak i DasWeltAuto je jedna stejná banda. Nadstandarty žádné, švindl a obchod s naivními lidmi. Nic jiného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, michal2009 napsal:

Kdybys chtěl, můžu ti pomoci s ověřováním. Oboje mám doma a často s lidma na prohlídku jezdím. 

Naprosto souhlasím s @ZbyšekSU. Jak škoda-plus tak i DasWeltAuto je jedna stejná banda. Nadstandarty žádné, švindl a obchod s naivními lidmi. Nic jiného. 

 

Toho si velice cením!!!
Chci po prosit známého, je automechanik a má nějaký hračičky na ověřování.

Kdyby nemohl, určitě se obrátím ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Punit napsal:

Takze mechanika s pristroj na mereni tloustky laku povinost ?

 

Ano, to je rozhodně povinnost mít při koupi ojetého auta v té české džungli nabídek aut.

 

 

před 16 hodinami, Wdog napsal:

jít cestou insiderů/známostí, tzn. mít někoho ve Škodovce, v dealerství, v leasingovce, ve větší firmě, co má autopark na leasing, a to správné auto si vyčekat.

 

 

Ano, určitě pokud má někdo opravdu spolehlivého známého, kterému nejde jen o vlastní profit, tak toto by byla ideální cesta s určitou garancí, že i přes zjištění stavu auta na místě + historie ze systémů bude nějaká jistota, že se s autem navíc zacházelo dobře.

 

 

před 9 hodinami, michal2009 napsal:

Kdybys chtěl, můžu ti pomoci s ověřováním. Oboje mám doma a často s lidma na prohlídku jezdím. 

Naprosto souhlasím s @ZbyšekSU. Jak škoda-plus tak i DasWeltAuto je jedna stejná banda. Nadstandarty žádné, švindl a obchod s naivními lidmi. Nic jiného. 

 

Taktéž naprosto souhlasím s Michalem a myslím @Punit že když si prohlédneš jeho témata zde, kde jde vidět pečlivost při péči o rodinné vozy, byl by jsi v nejlepších rukou v případě pomoci při výběru konkrétních vozů.

 

 

před 9 hodinami, Clerfayt napsal:

Za tyto prachy nového trumfa a máš klid s výběrem ojetiny. 

 

Tam bude problém s cenou v požadovaném dovybavení dle požadavků @Punit (vyhrev skla,volantu, navigace,tazny, zaruka 5let/100 000km). S těmito požadavky to ani se slevou cca 13-14% na Octu asi nevyjde.

Každopádně s tebou naprosto souhlasím, že s těmito penězi bych určitě koukal raději po nové (i za cenu nějaké oželené výbavy) a nebo hold trochu doložil navíc, když by se to bez výbavy nedalo zkousnout. Ale ať každá vybírá dle svého rozumu. Já jsem rád, že už mám tohle za sebou a zase tak na dva až tři roky klid.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se jdu podelit o dnesni proverovani VIN v mistnim autosalonu ?

 

Mel jsem vybrano asi 8 vozu.

Jeden z nich mel lakovany zadni naraznik, coz neni nic vaznyho, kazdopadne kdo vi proc, kdo vi jak. 

Druhy vuz, kde mimochodem prodejne vubec neslysel na slevu mel meneny obe led svetla, naraznik, chladic... ted chapu proc je v inzeratu uvedeno stav jako velmi DOBRY a ne nehavarovano ? asi srnka. 

U treti vozu uz jsme se docela pobavily. 3 zaznamy. Prvni meneno komplet cele leve zrcatko. Druhy pri 10 000 km meneny leve predni dvere+blatnik. Treti zaznam pri 18 000 km meneny opet leve predni dvere ?. V inzeratu vedeno jako perfektni ?. Ano skodaplus je obycejny bazar, jen s dobrym jmenem ?

Takze z 5 co jsou teoreticky OK jsem vybral jedno v Brne, coz mam kousek a druhy Tabor. Pokud na nich neco bude, tak proste ozelim navigaci nebo vyhrev celniho skla nebo jiny blbustky a beru O3 trumf s vuni novoty!

 

@michal2009 muzu se zeptat, nebydlis kousek od Brna nebo Tabora? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Punit tak koukám že ti ty kontroly aut začínají podobně jako u mě, kdy většina projde sítem hned při kontrole přes ELSU :)

Přesně jak píšeš

před 8 hodinami, Punit napsal:

skodaplus je obycejny bazar, jen s dobrym jmenem ?

 

 

A naprostý souhlas s větou o oželení blbůstek a raději koupi nové O3, pokud nenajdeš žádný ideální kus s @michal2009

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...