Přejít na obsah

Koupe ojete OIII


Sabiza

Doporučené příspěvky

Tak to sa mýliš väčšinou to robí olejové/podtlakové čerpadlo, ktoré po zohriatí stíchne.  Výmena stojí 300€ ale po čase sa ten zvuk vráti. 

 

Mne na 2.0TDi taký ten čvachtavý zvuk robil vadný kompresor klímy, po výmene ide motor ticho relatívne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, měl bych dotazy ohledně koupě RS 2.0 TDI - třetí generace Octavie RS se vyráběla dost dlouho na to, aby postupně procházela určitými změnami. Byl by někdo schopen zhodnotit, zda jde o změny k lepšímu/horšímu, zda se vyplatí zaměřovat se při výběru auta na auto s těmito změnami, či naopak je lepší vyhlížet starší kus? Sám zvažuji koupi RS a proto se mi samozřejmě takové názory a hodnocení budou hodit, ale určitě ocení i někdo další, kdo přijde po mě.

 

Změny, které jsem vyčetl - pokud se mýlím, prosím opravte mě.

Motory - nejdříve označení CUPA, poté CUNA (ta by měla mít mírně vyšší momenty + EU6) - podle názoru v jiném foru (DP) CUNA obdržela představovač vaček a jiný EGR - jak se na to dívá spolehlivost, bohužel netuším.

Brzdy - první 2 roky výroby by údajně měly mít brzdy 340mm, pozdější roky menší 312mm.

Interiér - zejména v oblasti změn infotainmentu, kdy novější systémy (tuším od 2015?) by měly zvládat více funkcí (zejm. Mirrorlink).

 

Pokud chybí něco zásadního, prosím doplňte. Doporučíte něčemu se raději vyloženě vyhýbat, nebo po něčem sáhnout?

 

Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdiely si v podstate napísal správne, s tým, že CUNA je EU6 a viacej sa zasiera motor od karbonu. Výkon majú rovnaký. Oba si zoberú olej medzi výmenami od 0,5-3l na 15tkm. Nič hrozné, všetko záleží ako sa na tom jazdí. DPFko často vydrží tak 220-250tkm (sú aj také čo spravia bez čistenia 300tkm). 

 

Ešte je tam rozdiel na podvozku, po facelifte má rozširenú zadnú nápravu, lepšie jazdné vlastnosti. 

 

Brzdy hovoria v prospech prvých dvoch ročníkov, tak isto podľa mňa aj motor. Ale zasa infotainment, o trochu lepší podvozok a novšie auto zasa pre facelift resp. novšie ročníky, ktoré majú infotainment MIB2 alebo MIB2.5. 

 

Čo sa týka výbavy všetko bolo už aj v predfacelitom (adaptívny tempomat, front asistent, line asistent, canton, strešné okno, čítanie dopravných značiek, voľba jazdného režímu, webasto). 

Je to len o tom, či chceš novšie auto a chceš novšiu elektroniku. 

 

Dva týždne som kúpil druhú octaviu RS bielu. Je staršia o pol roka ako modrá čo mám a výbavou je na tom lepšie. Je to len o tom čo sa prihodilo do konfigurácie pri kúpe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jako nepochybuju o Vaculíkovi, ale spoustu toho má jen načtený, nikoli ze zkušeností, jak to podává. Třeba ve 4:30 jak mluví o "malý blbý" převodovce, jako proč by neuměla suchá spojka popojet o centimetr? Moje 1.2 se suchýma spojkama a 130tis km se ovládá zcela bez problému. Kolegův Rapid 1,4 DSG se ovládá úplně stejně. 

A kecy o drahým servisu si prosím, taky můžete odpustit, za 3 výměny oleje v automatu s mokrýma spojkama ty suchý máte stejně zaplacený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím jsem tu nový a rád bych se zeptal na Váš názor. 

 

Jezdím 8 let s Octavií - 500 000 km.  O2 - 1,9 TDI 77 kw Ambiete - 200 000 km, O3 - 1,6 TDI 77 kw Ambiete - 290 000 km, O3 - 1,4 TSI Style PLUS 110 Kw - 3500 km, O3 - 110 kw DSG Style plus - 30 000 km o kterou jsem nyní přišel - změna práce už nejsem obchoďák.

 

Poslední auto bylo super - nové. Bazarové bych ho ale nechtěl, bojím se DSG u staršího vozu a mělo prostě při mém stylu jízdy velkou spotřebu.

 

1,6 TDI 5,2 vs - 2 TDI - 6,5 

 

Vybírám auto pro sebe O3 - COMBI - 1,4 TSI nejsou a nebo 1,6 TDI - 85 kw - rok 2017, případně 81 kw - 2016.

 

Skoda plus a další bazary jsou plné bud Facelift - 2017 výbava ambiete a nebo 2016 - výbava style kolem 260 000 Kč.

 

Co byste koupili za 250 - 270 000 kč ????  Auto výbava Style před faceliftem 2016 a nebo novou tvář 2017 horší výbava ambiete - jen tempomat a vyhřívané sedačky - občas je něco navíc. Najeté koukám tyto 3,5 - 4 roky staré auta mají většinou 150 - 200 000 km.

 

Co mám zkušenosti O3 - TDI 1,6 77 kw - 290 000 km bez problémů - ve 170 000 jsem v zimě v závěji uvařil spojku, 210 000 rozvody, 240 000 podvozek - tlumiče atd. ve 260 000 nějaká tekutina tekla z pedálů na boty. Jinak se na tom autě nic nerozbilo.

 

Jezdit budu tak 15 000 ročně - lepší by byl 1,4 TSI - měl asi nejlepší výkon, i když ani poslední automat 110 kw nebyl špatný.

 

Jízda město - jednou týdně vyjížka za město 50 km, aby se vyčistil filtr pevných částic.

 

1,4 TSI benzíny nikde nejsou a jsou dokonce i dražší než TDI - zvažuji proto TDI a pokud možno facelift model, kde je však horší výbava -((( Na výbavě uplně netrvám, ale uvítal bych zadní parkovací senzory, lepší display radio. Jinak je to jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 15tis. ročně bude 1.4 TSI nebo klidně 1.2/1.0 TSI asi ideální volba, ale vyzkoušeno máš, tak se musíš rozhodnout.

Jinak pokud ti nejde až tolik o místo vzadu, zkus se podívat po Golfu (u motorů 110kW včetně má vzadu miltilink) nebo po Leonu (většinou bývají levnější než bráchové od VW nebo ŠA). (jen namátkou při rychlém výpisu: https://www.skodaplus.cz/Car/1712691/seat-leon-st-1.4-tsi-style-92kw?make=brand_31&model=model_1750&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1 určitě se najde i lepší kousek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, právěže benzíny nikde nejsou a jsou dražší než diesel a rád bych zůstal u Octavie, mám z 1,4 - 110 kw najeto jen 3500 km - cca 19 dní, když mi opravovali mou firemní oktávku. Jezdila ale super. 

 

Za 430 si tu svou nech, když nová stojí 500 

 

https://stock-cars.skoda-auto.com/260/cs-CZ/?vin=TMBJR7NE9L0132914

 

Teď chodím pěšky a občas si půjčím 1,6 O1.

 

Ten benzín je takový divný, celej život jsem jezdil diesel.

 

Zatím se mi líbí tyto auta - Style před faceliftem 

 

např. https://www.carnext.com/cs-cz/vozidla/skoda/octavia/tmbh-007u-8784/

 

https://www.skodaplus.cz/Car/1698663/skoda-octavia-combi-1-6-tdi-81-kw-style?make=brand_32&model=model_404&priceRangeTo=400000&mileageRangeTo=200000&firstRegistrationFrom=2016&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_2&bodyTypes=body_type_4

 

a nebo takto po faceliftu

 

https://www.skodaplus.cz/Car/1717969/skoda-octavia-combi-1-6-tdi-85-kw-ambition?make=brand_32&model=model_404&priceRangeTo=400000&mileageRangeTo=200000&firstRegistrationFrom=2017&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_2&bodyTypes=body_type_4

 

https://www.skodaplus.cz/Car/1674967/skoda-octavia-combi-tsi-1-4-110-kw-ambition-plus?make=brand_32&model=model_404&priceRangeTo=400000&mileageRangeTo=200000&firstRegistrationFrom=2017&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1&bodyTypes=body_type_4

 

Jen nejsem mechanik a toto asi sám nekoupím. No musím to nějak vymyslet. Měrku na lak mi půjčí kolega z práce.

 

Koupená v ČR a servisní kniha tak snad budou km u 3,5 roku starého auta sedět.

 

Jen pořád váhám zda koupit 1,6 - 81 kw - rok 2016 a nebo 1,6 - 85 kw - rok 2017.

 

Za každou radu předem děkuji

 

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zeptám se, je něco čeho bych si měl všimnou u O3 COMBI 1,6 85 kw, která 4  měsíce stojí v bazaru ???

 

asi budou zatuhlé brzdy a motor - no uvidíme - zítra jedu na první obhlídku auta. Dnes lustrovány 2 ks přes VIN kod, jedno auto super vzhled - 3 x nabouráno jednou asi těžce - vůbec bych to do něho neřekl. Druhé lehké oděrky - měněný světlo a mlhovka asi i nárazník. No jsem na to zítra zvědavý

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ryzen napsal:

je něco čeho bych si měl všimnou u O3 COMBI 1,6 85 kw, která 3  měsíce stojí v bazaru ???

Když to chytne hned (předpokládám že chytne), asi to tak úplně nestálo, tak ani nic zatuhlého nebude. Asi klasická prohlídka, jako na kterékoli jiné auto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo jedeme 3 lidi já a 2 důchodci, ale jeden dělal v bazaru Skoda Jarov. Shlédnul jsem hodně návodů, videí co vše kontrolovat. Je to 2017 facelift najeto 150 tak uvidíme. Dám vědět jak to dopadlo. 

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty motory velice asi nic, nejsou moc kultivované a mají v těch to km tendenci pocukávat, ale to nemá moc smysl řešit, jsou i tak poměrně spolehlivé.

Spíš se zaměř na převodovku, pokud píská dvojko nebo trojka, chtěl bych slevu na repas cca. 15 tisíc. Ty 5q jsou poměrně choulostivé ke špatném zacházení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo díky, auto jsem koupil. Mám přes 300 000 km na trojkových firemních oktávkách a auto jelo jak nové. Nenašli jsme tam žádnou vadu. 

 

Měřili jsme lak všude, chladicí kapalinu. Motor tichý - dobře zajetý.

 

Samozřejmě chyby tam jsou, časem brzdy na výměnu, olej před smrtí, budu měnit v pátek. Dojel jsem domů 40 km na letních gumách a ve čtvrtek budu přezouvat. U nás na Vysočině docela dost sněhu - 1 x jsem na letních gumách zapadl.  V pátek či sobotu na servis, diagnostiku a celková kontrola.

 

inzerát už smazali - Octavia Combi stříbrná 1,6 - facelift - 2017 - ambiete plus - navíc multifunkční volant, automatická klimatizace, obří display, navigace 8 dotykových tlačítek plus dva knoflíky, netuším co je to za typ. cena 268 000 Kč - najeto 154 000 km. Jediné co mi tam chybí jsou zadní parkovací senzory, ale přežiji to bez nich

 

Foto nové profilové. Nafotím lepší. Časem dám mezi vozy uživatelů tohoto fora.

 

V autě mi svítí 4 závady -) 

 

Servisní prohlídka. výměna oleje, vybitá baterie v klíči a chybí voda v odstřikovačích -)))

 

Aspoň nafta čtvrt nádrže, kterou dnes natankovali v autě byla.

 

 

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...