Sabiza

Koupe ojete OIII

144 příspěvků k tomuto tématu

Jezdím OIII FL 1.6TDI 85kW, předtím OIII 1.6TDI 66kW a s oběma veliká spokojenost jak s výkonem, tak spolehlivostí.

Před koupí nynější 85kW jsem pokukoval po 1.4TSI, nicméně nebyly vůbec skladem a proto jsem zvolil opět naftu. Trhač to není a pomalé taky ne.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

@Honza O. mrkni sem ...

chipoval zdejší uživatel motorpower jako jedno z prvních 1,6 TDI v O III - cena je nyní jistě mnohem nižší než jsem platil já.... chip byl na 110 kW ... jezdilo to  a jedí dodnes krásně - auto si odemne kupoval kolega z práce...

nemám pocit, že by se nějak spotřeba zvedla...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jelikož jsem měl už "X" aut,octávek nepočítaje mohu myslím relevantně hodnotit.Zatím nejlepší co jsem měl byla-vlastně je OIII 1,8 TSi 135 KW s DSG.Žena měla OIII 1,6 TDi a to dvě,teď má Golf VII 1,4 TSi a musím říct ač jsem byl vžycky naftový,že ta 1,6 je oproti té 1,4 hlučná,líná,nekultivovaná.

Když už tak 2,0 TDi ale pokud člověk nejezdí delší trasy,rozhodně 1,4 TSi a i podle servisu je tento motor jeden z nejvyvedenějších.

2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 9 minutami, Aleš_BX napsal:

@Honza O. mrkni sem ...

chipoval zdejší uživatel motorpower jako jedno z prvních 1,6 TDI v O III - cena je nyní jistě mnohem nižší než jsem platil já.... chip byl na 110 kW ... jezdilo to  a jedí dodnes krásně - auto si odemne kupoval kolega z práce...

nemám pocit, že by se nějak spotřeba zvedla...

Aha tak díky moc mrknu tam ;)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Honza O.

Mám O III 1.6 77kw v dsg a jsem spokojenej. Do kopce to jede.. z Varů do Plzně přišlapnu plyn a mám tam skoro hned 150, víc od auta nepotrebuju. 

Na dálnici to je taky v pohodě. 

Když to porovnám s A6, která měla o 100kw víc, tak ten vykon mi chybí opravdu jen při předjíždění kamionů, kde není tolik místa než se oktávka rozjede. Jinak jsem opravdu spokojený. Myslím si ze do těch 100kw výkonu není třeba nějak víc řešit co za motor si koupíš. Zavodak není ani 1.4 tsi ani 1.6...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mal som možnosť sa zviezť na Octavii 3 1.6TDi skoro vo všetkých variantach, ktoré škodovka ponúkala čiže 77,81,85kw a tá 85kw verzia je podľa mňa plne postačujúca aj na tiahle kopce. Možno mi to pripadalo dostatočne silne skrz to, že jazdím na Fabii 1.4, ktorej dynamika je biedna, ale mne by to úplne stačilo. 

cosby: 1,4TSI  za  300tisíc sa nedá zohnať.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nová OIII objednaná, stará půjde v květnu zpátky leasingovce  ALD.................

Upraveno uživatelem Pawouk
Odstraněna inzerce.
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pozor, nepomýľ si toto vlákno s bazárom, pavúk ťa odtiaľ vyhodí...

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Moje to není, třeba se to někomu bude hodit, bude to na prodej od leasingovky.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tady nejsi na inzertním serveru. Pokud nabízíš auto k prodeji, dej si inzerát do bazaru. V tomto smyslu jsem upravil tvůj příspěvek.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 17 hodinami, radek253 napsal:

Moje to není, třeba se to někomu bude hodit, bude to na prodej od leasingovky.

Ty vůbec nedostaneš nabídku na odkup, že?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 13. 2. 2018 na 19:46, Martab napsal:

1.4 TSI 110kW se ti zdála "není to ono" a chceš jít do 1.6 TDI 77/81kW? Ta 1.6 TDI je "lenivá" i oproti 1.2 TSI. Jezdím Octavií 1.2 TSI 81kW a nemůžu si stěžovat, ani naložené to nejede vyloženě špatně (ale furt "adekvátně" výkonu). 1.6 TDI mne přišla ještě víc lenivá a spotřeba byla cca stejná (rozdíl pár deci, spíš záleží jak se s tím jede než na těch dvou motorech). Ideální je se s těma autama projet, Škoda salónů je všude plno a v nějakém 1.6 TDI mít budou, nebo v každém AAA budo mít 1.6 TDI v OIII taky. Takže stačí se projet, to ti řekne nejvíce.

Musim zareagovat na tieto dristy, lebo mi to neda.

Mam velmi rad tychto internetovych odbornikov, co napisu, ze 1,6 TDI ma rovnaku spotrebu ako 1,2 TSI aj ked to nalozis.

Poprosim ta uz nic ludom nerad, ked to nemas overene.

Jazdil som s TSI, jazdil som s TDI a neda sa to porovnat, spotrebou urcite, ani prazdny ani nalozeny.

S TSIckom som jazdil za 10 s TDIckom za 6 a jazdil som rovnako.

Neviem ako v CZ ale u nas je benzin drahsi o 20centov (asi 5 Kč) tak si to zrataj.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Každý jezdí jinak, já měl třeba s 1,6 TDi víkend za 4,7 a s 1,0 TSi za 5,5.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U nás je nafta a benzín cca nastejno (od 50hal do 2korun rozdíl ve prospěch nafty, pokud je rozdíl v ceně vyšší, může to být pak jinak). Já 1.6 TDI neodsuzuji, ale když se podívám třeba jen na spritmonitor, tak tam to u OIII

1.2 TSI 77-81kW - 5.98l/100: https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=2&constyear_s=2013&power_s=77&power_e=81
1.6 TDI 77-85kW - 5.37l/100: https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=1&constyear_s=2013&power_s=81&power_e=81

Což není až takový rozdíl a při rozdílu pořizovacích cen je třeba s tím počítat (já měl rozdíl cca 0.3l/100 (ale víc záleželo na konkrétní trase), ale ani ten cca "půl litr" mi nepřinde jako taková "darda"). To že každému vyhovuje nějaké jiné palivo, ano, každý jsme jiný a každý si koupí to co mu vyhovuje, proto píši ať si to vyzkouší.

A nezapomeň, že se bavíme o OIII, kde je 1.2 TSI uplně jiná než v OII, se "starou" 1.2 TSI jsme jezdil kolem 7-8,5l/100, s "novou" 1.2 TSI ve Fábii mám momentálně dlouhodobě 5.2-5,4l/100 na nádrž dle dotankování, v O III (služební) se mi daří taky držet kolem 5,5l/100. Ale každý jezdí jinak a proto je lepší si oba motory projet a vybrat to co komu vyhovuje...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jezdit s 1.2 za deset na sto je fakt retardace. To nemaj kluci ani v Insignii první generace. :D

3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To bojler: doma mám OII 2.0TDI, koupenou  po sobě, byla přímo od firmy, až půjde z domu, tak si na důchod koupím benzín.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 13. 2. 2018 na 20:24, cosby napsal:

rozhodně 1,4 TSi a i podle servisu je tento motor jeden z nejvyvedenějších

Souhlas, s touhle motorizací jezdím už rok a mohu vřele doporučit. Občas sedlám firemní 1,2 TSI a domů bych to nechtěl - do fabky možná, ale na octu je to málo. I když asi pořád lepší, než ty litrový třívalce, který Škodovka aktuálně montuje :) 

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A jel si někdy s tím litrovým motorem nebo ne?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se