Jump to content

Koupe ojete OIII

Sabiza

Recommended Posts

Octavek máš na výběr tolik, že se můžeš kouknout klidně po jiné. Pokud je to ovšem ta "tvoje" výbava za super peníze a víš že lepší těžko seženeš tak ji ber.

Po 4 letech a 40000km by se většina nedostatků už měla projevit.

• Like 1

Malarkey: Dospel jsem k podobnemu zaveru a spis kouknu po jine. Byla to sice 1,4 v peknem stavu za adekvatni penize, na trhu je jich ale tolik, ze nema smysl resit jakekoliv pochybnosti. I kdyz to bude nejspis s nejakym priplatkem a treba 1,5.

• 2 weeks later...

Zdravím! Rozmýšľam nad kúpou ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0 TDI STYLE DSG EU6 110kw(150) bez 4x4 roky výroby 3/2017 Kod Motora je CRMB. auto má najazdené 136 000 km.chcel by som sa spýtať na poruchovosť motora a celkovej spoľahlivosti a načo si dať pozor.Za každú radu budem vďačný! :)

Motor by měl být spolehlivý. Dát pozor na barvu chladící kapaliny. Nesmí být zahnědlá, ani mít v sobě šlemy.  Kdo provozoval auto s takto "zkaženou" kapalinou, mohl zasrat chladič klimy, který se nemusí už podařit vyčistit. Proto je dobré vyzkoušet, jestli auto pořádně topí. To se tedy v létě zkouší špatně. Pak je dobré, aby auto někdo neuvařil. Ale to taky těžko zjistíš. U toho motoru zlobil řízený termostat. Opět to mělo souvislost s chladící kapalinou, která byla schopná zalepit takový kroužek u termostatu. Napokon výrobce začal dávat do aut kapalinu inovovanou. 

Tím nechci strašit. Jinak u motoru nezlobí ani vstřikovače, ani EGR, ani DPF. Vždy je nejlepší takové auto kupovat v rodině :-)

• Upvote 1

• 1 month later...
V 19. 2. 2021 na 23:16, ryzen napsal:

Já jsem spokojen. Dnes prvních 250 km na nových zimních pneu. Výlet, zařizování a večer ještě 70 km pro další sadu bazar elektonů na léto Minoris bez jediného škrábance za 7500 Kč.

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kolo-z-lehke-slitiny-minoris-16-pro-octavia-iii/p/5E0071494++8Z8?fbclid=IwAR3DSCtS9rIYA1xzZ7aXxGUlGB41g2YSVPPFrn5v-IAbpu_zuImXgtmovPM

Auto jede luxusně. Byl jsem na STK o měsíc dřív kvůli evidenčce a auto prošlo naprosto bez závad. Prostě nic.

Jediná závada dle mě je olej po smrti, v úterý jdu na výměnu, aby byl motor tižší a spojka už není nová, ale zatím funguje obstojně. Časem brzdy, ale dle technika na STK brzdí super bez závad, což bych netvrdil, zázrak to tedy není. Jsou ale zatuhlé jak auto stálo. Vzal jsem včera 20 litrů Vervy. Chci dát pár nádrží plus aditiva po výměně oleje a všech filtrů.

Seata bych nechtěl promiň. Jsme na škoda fórum tak pryč ze Seatem. 

Cena je dle mě normální, když auto stálo 4 měsíce v bazaru a v leasingovce a nikdo o něj neprojevil zájem. Vše je zatuhlé, ale pomalu ho rozjíždím. Večer už jezdilo lépe než ráno (teprve včera jsem dal nové zimní pneu)

Dle mě nejlepší kup co jsem mohl koupit. za 250 000 jsou všude socky bez výbavy a nebo Style 2016, ale já jsem chtěl 4 očko facelift.  Dnes jsem zjistil, že mám i senzor deště - uplně jsem ho přehlédl.

Objednal jsem si sadu na leptání VIN kódu na všechny skla za 480 kč jako jsem měl kdysi na Hyundai Lantra -))

Dle lustrace ve Škodovce dle VIN měněné jedno přední světlo a mlhovka, nic víc, ale nenašel jsem to. Zřejmě měněn i nárazník - už jsem to dál nezjišťoval. Povinné ručení, havarijní pojištění a krádež za 7300 Kč ročně.

Už dám jen tažné - přednárazník, na přepravu kol za autem a asi folie na skla a můj tuning končí.  Pak už jen jezdit a jezdit.

Zde pár foto pro pojišťovnu před pojištěním -)

Photo_2019933279_1.jpg

Photo_2019933279_2.jpg

Photo_2019933279_3.jpg

Photo_2019933279_4.jpg

Photo_2019933279_5.jpg

Photo_2019933279_8.jpg

Photo_2019933279_9_1.jpg

Photo_2019933279_9_2.jpg

Moc pěkná ocečka. 

• 2 weeks later...
před 8 minutami, ryzen napsal:

Tak dnes jsem svou O3 - 1,6 TDI prodal a sháním něco v benzínu -((( to zase bude mudrování - co koupit -))

No nepíšeš jaké to vlastně TSI chceš - máš na výběr od 1,0 až po 2,0.

Nejvíc se mi zamlouvá kvůli ceně - Seat Leon 1,4 FR Combi, nebo Škoda Octavia Combi 1,4 TSI.

Seat má verzi 92 kw a pak 110 kw odpojování válců stejně jako Superb 3.

Škoda Octavia má tuším 4 válcový režim což je super- nedávno pár oktávek bylo - teď jsou nějaké drahé -)

Ale i to odpojování válců je prý u mnoho modelů - jen nevím jak pak dlouho motor vydrží

Na mých 700 km měsíčně asi 1,8 nevyužiji ??? 

Edited by ryzen

před 13 minutami, stanmar napsal:

No nepíšeš jaké to vlastně TSI chceš - máš na výběr od 1,0 až po 2,0.

Stejně je OIII takový malý unikat, ze se dá sehnat ve všech objemech co se kdy dělali. 1.0, 1.2, 1.4, 1.5, 1.8 a 2.0. 

1,2 jsem včera jezdil novou Fabií - výkon ušel, ale slabota.

1,4 jsem jezdil v novém Tiguanu - je ale moc drahý, na to jak je to auto těžké to docela jede - lépe než diesel.

1,4 jsem jezdil v Seat Leon - čip na 130 kw - 1,4 - dobře to jelo.

vybírám spíš motor 1,4 TSI, které nejsou tak asi budu chodit tak měsíc pěšky a uvidím zda se něco objeví.

Edited by ryzen

Seat není špatná volba, nebo Golf, ale 1.4 TSI 92kW bych se vyhnul u Leonu, reálně to nejede o moc lépe než 1.2 TSI nebo 1.0 TSI v 81/85kW. U Golfu má ta 1.4 TSI 92kW výhodu aspoň víceprvkové nápravy vzadu. Odpojování válců bych se nebál, zatím s tím nejsou nějaké systémové problémy a to už by se snad od 2013 projevilo...

Edited by Martab

Ok děkuji za názor. Každopadne auto bude 1,4 TSI. Teď jen kápnout na dobrý kup. Zda to bude 92  kw nebo 110 kw už neřeším. Hlavně aby byl nějaký servis. Odpojovani válců co má Superb, Leon už mám víc názorů stejně jako ty, že se to snad nerozbiji. Otázka je zda motor vydrží treba 300 000 km. Uvidíme zda se treba neobjeví i nějaká octavia v benzínu, abych zůstal věrný tomuto fóru

Edited by ryzen