Přejít na obsah

T-Mobile - "CHYTRÉ AUTO"


MilanHos

Doporučené příspěvky

@Korpík Diky, funguje. Nasel jsem tam problem s prepoctem MPG na l/100km, reportoval jsem na support

 

Dneska jsem vyzvedl na pobocce TM (porod, 45min, delali to poprve v zivote)

 

Takto to vypada s pouzitim kabelu, zatim quick dirty temp solution (ze ktereho snad nebude trvale)... 

Dal jsem to mezi cernej filc a bilej plech... je tam jeste nejakej molitan, takze to "drzi" spolehlive, ale o vikendu se podivam jestli tam neni lepsi misto (mozna pod tim plastem co je u otevirani kapoty). Kazdopadne, takhle to nezavazi, prestnost je cca 15m

IMG_20161213_142211.jpgIMG_20161213_142339.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, v novém Superbu to lze použít bez prodlužovacího kabelu. Tato krabička ve spojení s aplikací Motion naprosto skvěle a přesně mapuje pohyb vozidla včetně jeho otřesů, odtahu, popř. neoprávněné jízdy a krádeže vozidla. Další vychytávky jsou polohy parkování vozidla včetně náhledu v mapách, přehled jednotlivých jízd s vyznačením tras pohybu vozidla apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj.Volal jsem tam a je to tak,že si musíš dokoupit data.Jen-pokud si v zahraničí tak roamingové data.Pak se to začíná malinko prodražovat.

Když jsem se jich ptal,kolik dat to sežere-nevěděli.prý podle toho,kolik dat to bude posílat do telefonu,kolik hlášení atd.50 Mb měsíčně je sice někdy dost,ale čert ví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už ho mám taky. Zatím ale se za 5 minut zkušební jízdy vůbec nechytla na mapách, vyjel jsem z garáže a zase sem se tam vrátil. Mám stále neznámé místo. a ne webovém rozhraní se míle a km přepínají na kartě účtu. Taktéž na webu je průměrná spotřeba a hele 90,9l/100. Evidentně problém s desetinou tečkou. Dám tomu chvíli a na rozchození. Jinak nákup u T-m je skutečně zážitek. Nakonec to mám přímo z prodejny se slevou na 2 roky. A kabel mají za 150. za 1 je jen přes e-shop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegovi se to chovalo stejne, datova karta nebyla aktivni a chytla se az po nekolika hodinach a zacala odesilat data. Tragedii jmenem objednavka/nakup u TMobile musim potvrdit. Objednal jsem 1.12. a vyzvedl az 13.12. Na prodejne jim taky nesla nastavit cena 1 Kc za kabel, ale ja trval na svoji objednavce, tak jsem sice zaplati 150 Kc, ale zaroven dostal kompenzaci 2x75 Kc na pausal.

 

Problem se zobrazenim spotreby nebude jen v desetinne carce, ani to nesedi.

Komunikuju s vyvojari, tak snad bude nejaky vysledek

 

--

Hello Nick
 
Many thanks for your kind reply!
 
I can see the strange figures e. g. in the My Trips menu option in my.moj.io
My car is Skoda Fabia Mk3(2016) and it’s real long term average consumption of fuel is between 5.8 and 6.1 l/100 km.
On the screen shots below you can see that the figures showing as Fuel Efficiency are completely different and absolutely out of reality.
Are these supposed to show the average consumption per given trip?
If yes, I’m afraid there is something wrong in the data retriever from the car or in the calculation used in the application…
 
BR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Data z jízdy byla hned. Jen mapa ne. Tak jsem došel do auta a dal krabičku na kabel a protáhl okolo sloupku nahoru. Pak se koukám do apky a původní auto odpojené a je tam nové sice stejné ejhle už s mapou. A T fakt tragedie. Mělo to dnes večer pokračování tak jsem do T poslal tohle:

Dobrý den

>Nezbývá mi nic jiného ale musím Vám napsat následující.

>V pátek 16.12 jsem absolvoval kolečko po brněnských obchodech. Napřed mejlovou komunikací. Chtěl jsem Chytré auto za stejných podmínek jako Eshop. Jako první odpověděla prodejna Campus. Druhá Olympia, třetí Vaňkovka. Vlivem provozu jsem zajel do Campus. Tam po vystátí 1/2 h fronty jsem zjistil, že asi neumí číst a tak neměli kabel a divili se co vlastně chci. Tak jsem zavolal 603603603 a tam mi pracovník sdělil, že se omlouvá ale prodejny kabel nemají a jestli chci, tam objednám u něho a že mi zavolá až budu v klidu a skutečně zavolal a že u něho nebude kabel za 1kč ať udělám objednávku eshop. Tak jsem ji udělal. Došla sms a mejl s potvrzením. Dnes 17.12 mi to nedalo a zajel jsem do Vaňkovky. Tam pracovník mi sdělil, že když si mejluji s kolegyní tak ať si to s ní vyřídím sám a ona že tam není. No to mělo být pro mě varování a měl jsem zmizet. Ale tak jsem opáčil, že paní jednala za prodejnu a jen v tom že Chytré auto a kabel mají skladem. Takže pán vyrazil do skladu a donesl krabičku bez kabelu. Ten donesl až po upozornění. Pak po měl chtěl akontaci protože nemám u Vás jinou smlouvu. To jsme taky zvládli po chvilce trošku hlasitější výměny názorů. Pak ano podmínky dle Eshop. A ejhle kabel za 150. No nic chci to hned tak to je ta daň. Takže odcházím se smlouvou č.xxxxxxxxxxxxx na 2 roky . Hraji si z krabičkou v autě. Na druhý pokus funguje i GPS. Tak uvažuji, že tu z eshopu dám synovi k Vánocům. Ejhle mel objednávka xxxxxxxxxxx zrušena - bez jakéhokoliv zdůvodnění. Takže dotaz na závěr. Jak zruším moji dnes uzavřenou smlouvu? Ihned. Předpokládám doplacení slevy a nabytí karty na 900Kč. Všechna Vaše čísla zvoní a nikdo nebere hovory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moje zkušenosti s nákupem u TM jsou diametrálně odlišné, teda alespoň v Ostravě ;)  Když jsem kupoval krabičku na prodejně, sice jsem si vystál frontu cca 1/2 hodiny, šlo to pak vcelku rychle. Klučina u pultíku měl dokonce docela přesné informace o fungování, na můj dotaz ohledně ceny kabelu na prodejně mi sdělil že cena 1Kč je platná jen při objednávce přes web. Po oskenování čárového kódu z krabičky, zapojení do OBD portu a zaregistrování se v apce Motion to trvalo cca 10-20 min jízdy než se to chytlo a pak už vše šlapalo jak má. Jen se mi jednou stalo že se apka nějak zbláznila a ačkoli auto stálo na místě, bylo nastartované při čekání na manželku, tak virtuálně se pohybovalo po okolí docela chaoticky.

foto1.JPG

foto2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milanxx Tak na 95% se nase pribehy shoduji.

 

Takove jednani bych cekal u zacinajiciho virtuala a ne zavedene firmy. Nakonec me dorazilo, kdyz me nasledujici den volali a nabizeli dalsi sluzby, takze jsem volal na zakaznickou linku a zrusil souhlas s marketingem.

 

Jednomu kolegovi to vezl kuryr...

1.12. - Objednano

12.12. rano - SMS ze dneska prijede

12.12. odpoledne - SMS ze kuryr mel nehodu 

16.12. doruceno

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem taky celkem dost šmíroval na webech, abych se o této věcičce dozvěděl co nejvíc. A přišel jsem na jeden podstatný problém. Musí být aktivní data v telefonu, aby chodili všechny notifikace a zprávy, nebo tyto hlášení (o otřesu, odtahu atd.) chodí jako SMS a zvukové upozornění...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by hlavně zajímalo zda je skutečně gateway postavena na trvalé posílání dat do diagnostické zásuvky. Musí být trvale otevřena komunikace s gateway a nevěřím tomu, že na takové trvalé používání je ten software postaven. Jsem zvědav kdo první bude hlásit problémy se start/stop či občasné vypadnutí nějaké funkce. Nemluvě o možnosti si přes sledování dat zjistit o Vašem autě úplně vše.

 

Celý problém se jmenuje online versus právo na soukromý. Každý si musí zvážit co je pro něj prioritou. Veškerá současná zařízení jsou napadnutelná a jak jste viděli PČR neváhá si koupit od soukromé společnosti software, který Vás umožní sledovat aniž by na to potřebovala nějaké povolení. Přitom dle zákona je už samotné vlastnictví takového softwaru trestné. To tenkrát nikdo ani neřešil. Stává se z toho tady policejní stát vedený lidmi typu Babiš a spol, kteří pro své osobní zájmy nebudou váhat použít veškeré prostředky...krásná ukázka je EET a zároveň start systému hlášení o nekalé činnosti vůči EET prostřednictvím internetu. Kalouska moc nemusím, ale měl včera pravdu v tom, že ani za komunistů nebylo snadné někoho tak jednoduše udat jako nyní. Stát k tomu přímo lidi vybízí. Tak bych byl hodně opatrný s nějakým online připojením, protože to pak Vám jen za rok přijde sumář překročení rychlosti a plaťte. Pan Babiš než to zavedou bude všem tvrdit, že nějaký ten kilometřík(aby to znělo lidově) řešit nebude, ale už nedodá, že slovy jeden kilometr navíc a máte problém. Měl by někdo vidět co provedl Babiš s firmami co koupil na Šumavě...musel jsem se smát když se pan prezident ptal v Ptačím hnízdě kde máš zaměstnance...ano nikde, je tam jeden člověk, který se stará o inventář za základní plat a jinak hlavní zisk jsou dotace z půdy. Agrofert = "Národ sobě"

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, že jsme nepřímo všichni legálně sledováni pomocí internetu, mobilních dat, kamerami, platebníma kartama atd., a je otázkou času kdy to bude masově zneužíváno kýmkoliv. Nicméně zde je vedena debata, jestli se dá věřit tomu, že to zařízení bude spolehlivě fungovat a dělat to co je propagováno. To mě teď taky zajímá, ale to chce asi svůj čas a první pokusné králíky. Vysvětleno operátorem to je jasně, obsahem jsou i data, která by měla vystačit i dvě cesty do zahraničí, otázka je, jestli to bude makat dle popisu v propagačních materiálech.

z tohoto se dají načíst další informace:

https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Chytre-auto-caste-dotazy.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...