Přejít na obsah

Klepání zadní nápravy bez DCC


MichalRr

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

jezdil jsem dnes s SIII co má kolega a všiml jsem si, že mu klepe zadní náprava úplně stejně jako na mojí OIII, kde to vyřešila výměna tlumičů.(Ofiko TPI od ŠA)

Máte někdo podobný problém? Jedná se o SIII kombi 1,4Tsi Ambition.

 

Váhám, že bych mu s tím zajel na reklamaci.

 

Dík všem za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řešil také a údajně to nebyl tlumič, ale cosi, co o nápravu bouchalo. Prý nějaký kus plechu. Minulý pátek to odstranili, o víkendu to vypadalo dobře (nejezdil jsem...:-)) a v pondělí se to projevilo znovu. Už jsem zaúkoloval servis, aby to řešili dále. A protože jsem byl i kvůli dalším věcem hnusný a poslal jejich řešení závad výše, tak mi přivezou náhradní auto domů, moje si odvezou, snad i opraví a zase si přijedou auta vyměnit. Akorát nechápu, proč nemohou normálně a bez bugru fungovat napoprvé.

Editováno: , autor: signoflife
oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

1. servis to nevyřešil a druhý také ne. Vyzkoušeli prý předváděcí supy, co mají v prodejně a dělá to všem. Takže to uzavřeli, že je auto v cajku. Paradoxní je, když jedu v o rok starším golfu s jednoduchou nápravou, tak je to pro mne balzám. A i ta jejich OIII s tyčí z roku 2014, co mi dali jako náhradní, nedělala takový kravál. Tak mi to docela sštve a nevím, co dál. A pavouka ze světla taky nevyndali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to klepání je zajímavé a to to opravdu nikdo jiný nepozoruje? U OIII ze mě dělali 3 roky idiota, že si vymýšlím, pak přišlo TPI od Škody a bylo opraveno. Už mě tenhle přístup nebaví a docela se děsím, že kdyby náhodou byl Sup místo OIII, tak zase budu poslouchat tenhle zvuk. To je přesně z toho jak furt Škodovka drtí dodavatele o co nejnížší ceny :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni to zpozorovali, v obou servisech. V jednom řekli, že to dělá nějaký plech a údajně to odstranili (snad jen cestou domů to bylo v pořádku) a v ruhém řekli, že to dělají i jejich předváděcí auta a že to je pro ně normální. Posílám doporučenou stížnost do škodovky a budu požadovat řešení po nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj tak mám cca měsíc Superb Combi 2,0TDI a pozoruji od zadní nápravy lehce občas tuknutí víc než bych čekal....Jinak auto sedí na vozovce v pohodě, předek bych řekl že v pohodě ale odzadu jsem lehce v rozpacích? Nemám také DCC...Fakt je že jsem asi trošku náročnější na různé cizí zvuky v autě:-) Každopádně měl jsem před tím Superb combi a ten měl dle mého názoru podvozek lehce kultivovanější byt si myslím že Škodovky jsou všeobecně tvrdší podvozkově...Máme doma i Rapida 2 roky starého také je tvrdší ale zvuků bych řekl že vydá od podvozku méně...Mohu požádat o názor ostatních bez DCC podvozkářů :rolleyes:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Jednoznačně musím potvrdit, že Tvoje auto jede lépe. Jestli je to jen vliv pneumatik, nevím. Hned jak jsem přejel přejezd po návratu do svého auta, byl zvukový projev jasně zřetelnější. Nevím, jestli se mi bude chtít tam zkusit 16" kola z Golfa, ale asi by to stálo za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky pozoruju klepání od zadní nápravy (bez DCC). Je to takovej tupější plechovej zvuk na drobnějších nerovnostech. Dělá mi to jen za studena, po nějaké době jízdy to přestane. Najeto jen 25K, ta kvalita je fakt bídná. Až se mi to podaří natočit, budu to řešit v servisu spolu s ostatníma závadama co mám na seznamu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 2. 2018 na 19:49, ghost7 napsal:

Taky pozoruju klepání od zadní nápravy (bez DCC). Je to takovej tupější plechovej zvuk na drobnějších nerovnostech. Dělá mi to jen za studena, po nějaké době jízdy to přestane. Najeto jen 25K, ta kvalita je fakt bídná. Až se mi to podaří natočit, budu to řešit v servisu spolu s ostatníma závadama co mám na seznamu. 

Mám také SIII bez DCC najeto 24000km a také klepe. V servisu již měnili zadní tlumiče ve 22000km. Chvilku to dělalo dobrotu ale opravdu jen chvíli.

Zvuk se ozývá ze zadní pravé strany. Pod autem nic není co by mohlo klepat..... veškeré věci z kufru jsem již měl pryč a stále stejné cvakání .

Jedině mě již napadá jestli něco nebouchá od svodu palivové nádrže. Auto je v záruce tak to zkusím ještě jednou poptat v servisu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkontrolujte ještě zadní část interiéru. Mně klepal takový plastový kolík zasunutý do karoserie je to uchycení toho dílu sedačky co je mezi zadním opěradlem a dveřmi. Doporučuji do něj zabouchata zahýbat s tím jestli to neklepe - když tak na každé starně zafixovat. Jak to klepe o karoserii tak to zní jak kdyby to bylo od nápravy. Taky můžete zkusit sklopit zadní sedačky jestli to bude pořád dělat. V těch taky někde něco klepe ale už jsem nezjišťoval co... možná ten zámek ale nevím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nějaká série, která má vadu přímo na zadní nápravě v uložení. Byl u mě jeden člen fóra, který to taky řeší a to auto se doslova kymácí ze strany na stranu, když se opřete o střechu. Dle mého něco musí být na podvozku. V autě se stačí když se někdo víc pohne a hned se rozkymácí, jako kdyby nestálo na všech 4 kolech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Minulý týden mi na tohle téma měnili oba zadní tlumiče. Technici zapomněli v autě vytisknuté TPI, které se toho týká. Je tam popsáno, že výrobce tlumičů v nějaké sérii přehodil ve výrobě nějakou pružinku. Po výměně je to zatím dobrý.            

V 19. 2. 2018 na 9:14, Greeg napsal:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neznamená, že všechna auta vyrobená do KT31/2017 mají vadné tlumiče. Dodavatel tlumičů ve výrobě asi dostatečně nezajistil výrobní postup, kterým by omezil chybovost pri montáži zmíněných pružinek. Některé tlumiče tak asi opustily výrobu s touto chybou. 

Editováno: , autor: ghost7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s DCC mám to samé jak píše PetrKV. Stačí jet 10 km/h po panelce možná i méně, slyšet to je...  Taky jsem hledal, kde je co uvolněné. To klepání na nerovné vozovce jako je na youtube od silentbloků to rozhodně není. tam je to až moc. Tohle je něco, jako by visel kabel a sem tam ťuknul do karoserie.

Editováno: , autor: tomson1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 12. 3. 2018 na 21:50, ghost7 napsal:

To neznamená, že všechna auta vyrobená do KT31/2017 mají vadné tlumiče. Dodavatel tlumičů ve výrobě asi dostatečně nezajistil výrobní postup, kterým by omezil chybovost pri montáži zmíněných pružinek. Některé tlumiče tak asi opustily výrobu s touto chybou. 

Díky moc za toto téma,koupil jsem superb combi 4/2017 a klepe mi taky zadní náprava už jsem to reklamoval a odpalkovali mě u inter porsche auto bývalý  auto Heller ostrava vytisknu si to a jdu jim to omlátit o hlavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...