Přejít na obsah

Klepání zadní nápravy bez DCC


MichalRr

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

nezda sa vam ze aj po vymene tlmicov je ten zadok proste hlucnejsi? neklepe nic ale pri pomalych rychlostiach a spravnych nerovnostiach na ceste mi to pride hlucne, prednym S2 FL som take zvuky nepocitoval, zasa tu mam sportvovy podvozok (nie DCC) a to mam 17´´ kolesa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, signoflife napsal:

 Tak ten popis projevů přesně sedí na moje projevy. Tlumiče nakonec vyměnili, ale dělá to pořád. Teď už je to po záruce a tak jsem to přestal řešit. Začínám se rozhlížet po výměně auta.

Jak je to dlouho co to měnili? Pokud došlo k výměně, pak na takové zboži platí nová záruka ode dne montáže :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som dal sachsy, pred vymenou to bolo ovela horsie ale hlavne pri nizssych rychostiach a spravnych jamach ten zadok je taky hlucnejsi, podla mna nieje nic vybite, mam 93000km, bohuzial ja mam sportovy podvozok, je trocha nizsia a tvrdsia ale stale taka komfortna, len ten zadok by mohol byt tichsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, přemýšlím, že bych si koupil SIII 3/2018 liftback, ale odrazují mě informace, které se dočítám ohledně hlučnosti zadní nápravy-klepání, bouchání a podobné pazvuky. Je to už vyřešené, nebo se prostě jedná o běžný zvukový projev tohoto vozidla? Přece jen se mi nechce dát 600 tis. za něco co má takové nedostatky. Není lepší jít do Passata, nebo Mondea?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Klepání" zadní nápravy jsem očekával dle pročítání tohoto fóra.  Samozřejmě, že jsem ho u auta 5/2018 měl. Štvalo mě to a byla to kromě zadních brzd zatím jediná chyba. Dokonce jsem díky tom vzal na milost Berlingo, které tímto trpělo, ale od přední nápravy, protože jsem si řekl, že když už to dělá Sup, tak autu za půlku peněz to odpustím. Nakonec to už asi vychytali a nedělá to.  Ale pro mě potěšující je, že po překlopení ca 30 tis. začal ten pazvuk ustupovat a dnes  při přejezdu děr přemýšlím, že to co vlastně slyším a je velmi tlumené už dělají jen pneumatiky. Ten ostrý  a nepříjemný zvuk se prostě vyléčil sám. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
V 17. 2. 2018 na 21:16, brdac1 napsal:

Mám také SIII bez DCC najeto 24000km a také klepe. V servisu již měnili zadní tlumiče ve 22000km. Chvilku to dělalo dobrotu ale opravdu jen chvíli.

Zvuk se ozývá ze zadní pravé strany. Pod autem nic není co by mohlo klepat..... veškeré věci z kufru jsem již měl pryč a stále stejné cvakání .

Jedině mě již napadá jestli něco nebouchá od svodu palivové nádrže. Auto je v záruce tak to zkusím ještě jednou poptat v servisu.....

Zdravím mám úplně stejný problém, v servise si nevědí rady. Náprava v pořádku tuhá. Tak bych se chtěl zeptat jak jste vyřešil problém Vy. Uz jsem bezradny auto uz není v záruce tak nevím co sítím. Předem děkuji za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, vše koukám bez výsledku a bez zásadní odpovědi, stejná věc trápí i mě. Vše z kufru venku, prázdný kufr a úložný prostor, tlumiče bez DCC měněné a stále jakoby něco na příčných nerovnostech ťukalo. Lehce jsem i dotáhl páté dveře, zespoda nic nemlátí, někoho asi posadím do kufru aby to poslouchal nezávisle, protože mě to už vytáčí. Je to od pravé zadní strany. Někde jsem četl i ofiko zprávu, že ŠA o problému věděla celou dobu a má to být hydraulické ložisko, ale zpráva byla pouze k podvozkům s DCC. Já mám S3 140 kW, 4x4 bez DCC.

Editováno: , autor: cavalli-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
V 12. 3. 2022 na 21:17, Antonín Mrštný napsal:

Ahoj Mám vyměněné zadní tlumiče bez DCC. A z právé strany se ozývá klepání po přejezdu nerovností. Vyměnil jsem znovu horní uložení tlumiče, tyčky stabilizátoru a pořád klepe. Neřešil jste to někdo?

Ahoj. Mam rovnaky problem. Neprisiel si medzi casom na nic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, najazdené mam 156 000km, klasicky podvozok. 

Vymenili sme vzadu tlmiče, ze na dane km môžu byť už zle. 

Dali sme originál, komplet aj nové prachovky, dorazy, uloženie, problém ale pretrváva. 

V nízkej rýchlosti po vlnitej ceste počuť jemne búchanie zo zadnej nápravy. 

Skúsili sme následne vymeniť tyčky stabilizátora za originál. 

Problem pretrváva jemne búchanie v nízkej rýchlosti tak do 30km/h.

Nejake rady? 

Podvozok je pohľadovo ako novy, žiadna viditeľná vola. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...