Přejít na obsah

MartyKal

Doporučené příspěvky

Prosím o radu, dnes se mi při couvání ozval zadní levý parkovací senzor s tím že hlásí jak kdybych měl za autem překážku, na LCD je vidět že jsem nadoraz k něčemu, co tam vlastně není, i tón při couvání, hlasitý dlouhý bez přestání, ostatní senzory fungují. 

 

Dnes se mi dokonce jednou podařilo záhadným způsobem senzor zprovoznit, ale po chvíli, co jsem nechal auto stát tak ten samí problém.

 

Čím by to mohlo být ? Je možné že počasí nebo voda ? Nebo mám počítat s tím že senzor bude třeba vyměnit ?

 

Škoda superb II 2008

 

Děkuji moc za info a rady :-) 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Už od koupě auta mě zlobí přední parkovací senzory. Krajní zobrazují skoro neustále překážku.

V servise překontrolovali co se dalo, přehazovali i čidla, ale stále se to chová stejně.

Poslední možností je řídící jednotka.

V čem se liší ty jednotky?

Mám 3T0919475 a zdá se mi C a našel jsem jak bez písmene, tak třeba s A, to asi nemohu přehodit za jiné písmeno, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, že na diagnostice je to bez chyby...

Zkoušely se kontrolovat kabely a prý ok, pak ty senzory a prý taky ok. Už prý zbývá jen ta jednotka a prý v příštím týdnu bude mít jednu na test, tak se uvidí co to udělá. Vytasil na mě předběžnou cenu 4t a spíš bych se teda poohlédl já po nějaké, ale nechápu ty písmena, tak jsem se zkusil zeptat tady, jestli není nějaký seznam jednotek jako je u BT jednotek k telefonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jednotku pro 10 senzorů a všechny asi fungují, jen ty co slouží pro měření překážky a jsou na kraji (ne pro automatické zaparkování), tak ukazují překážku před autem - v 99% jedno čidlo stále a druhé krajní v 90%

Dneska si mám jet pro stejnou jednotku a rád bych ji přímo na místě otestoval.

Kde přesně najdu tu jednotku senzorů a jak se k ní dostanu?

Mám kombi 2010

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Řešil někdo podobný problém? Superb2 11/2009 sedan, garážovaný, najeto 85tkm voňavka  :-), začaly  blbnout parkovací senzory, konkrétně zadní čidla. Nejprve nahodile 3 čidla signalizovala překážku bez příčiny, jako kdyby tam byl studený spoj, což je samozřejmě nesmysl. Nyní po týdnu to signalizuje viceméně trvale na 3 zadních čidlech zleva minimální vzdálenost, pravé krajní funguje normálně. Při zkoušce občas kráce jako že dobrý, ale stále tam je stejná chyba hned od zapnutí. Kontroloval jsem kontaktování čidel, čidla jsem prohodil a tím není, všechna čidla cvakají. Příčinu vidím možná v konektoru řídící jednotky parkovacích senzorů, nebo je jednotka chybně nastavená a  případně vadná. Přes VAG jsem kontroloval chyby, jednotka 10 Parkhilfe , nic nehlásí, kontrola měřených hodnot kanál 05 zadní čidla skutečně na 2 prostředních čidlech padají hodnoty vzdálenosti k 10cm, zakmitává údaj. Nechci s tím trávit mládí, zná někdo řešení a pomůže mi, díky za radu případně osobní zprávu. Ještě pro informaci, je to nesmysl,  ale připadá mi, že fungovalo vše normálně do té doby, než jsem před 3 týdny provedl vyčtení všech jednotek a vymazal sporadické chyby DCT. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...